جاذبه های گردشگری داخلی

جاهای دیدنی اهواز

همه چیز درباره پل سفید اهواز

پل سفید اهواز


همه چیز درباره پل سیاه

پل سیاه


همه چیز درباره پل هفتم اهواز

پل هفتم اهواز


همه چیز درباره پل هشتم اهواز

پل هشتم اهواز


همه چیز درباره پل طبیعت اهواز

پل طبیعت اهواز


همه چیز درباره خانه ماپار

خانه ماپار


همه چیز درباره کلیسای سورت مسروپ

کلیسای سورت مسروپ


همه چیز درباره دانشگاه سه گوش

دانشگاه سه گوش


همه چیز درباره کاروانسرای معین التجار

کاروانسرای معین التجار


فصل بهار و پاییز یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر به جنوب کشور است و شهر اهواز همیشه یکی از بهترین گزینه‌ها بوده است. این شهر پس از دوران 8 سال دفاع مقدس، تغییرات بسیار زیادی کرده و به یکی از بهترین شهرهای جنوبی برای سفر تبدیل شده است. امروزه در گوشه و کنار این شهر جذابیت‌های زیادی نهفته است که برای کشف آن‌ها تنها به یک روحیه ماجراجویی و دو پا برای رفتن نیاز است. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با بهترین جاهای دیدنی اهواز آشنا کنیم.

درست وقتی که همه شهرهای ایران خاموش می‌شوند و مردم از داخل خیابان‌ها به منزل خود می‌روند، شهر اهواز تازه بیدار می‌شود و زندگی در آن جریان پیدا می‌کند. همین موضوع باعث شده که لقب شهر شب زنده‌دار را به خود اختصاص دهد. البته باید بدانید که این ویژگی اکثر شهرهای جنوبی است و در اهواز این موضوع بیشتر حس می‌شود. معرفی جاذبه های گردشگری اهواز موضوعی است که در این مقاله از گردشی تاپ قصد داریم به صورت مویرگی به آن بپردازیم.

AHVAZ WEATHER

پل سفید، از جاهای دیدنی اهواز

پل سفید، از جاهای دیدنی اهواز
عکس از گوگل مپ

این شهر پل‌های زیادی دارد که هر کدام از آن‌ها زیبایی و جذابیت خاص خود را دارند. پل سفید یکی از مشهورترین آن‌ها است که در لیست جاهای دیدنی اهواز قرار می‌گیرد. جذابیت این سازه زمانی در ذهن شما بیشتر می‌شود که بدانید لقب اولین پل معلق در کشور برای این سازه غول‌پیکر است. پل سفید بر روی یکی از مهم‌ترین رودخانه‌های کشور یعنی رود کارون قرار گرفته است و این موضوع به شهرت آن کمک بسیار زیادی کرده است.

در سال 1312 تصمیم ساخت پل سفید اهواز گرفته شد؛ اما روی موقعیت مکانی آن شک و تردیدهای زیادی وجود داشت. در سال 1313 سرانجام موقعیت مکانی این سازه تعیین شد و فرآیند ساخت آرام‌آرام کلید خورد. در تیر ماه سال 1314، ساخت پایه‌های پل به پایان رسید و پس از آن نوبت به ساخت و مونتاژ سایر قسمت‌ها رسید. ساخت پل سفید اهواز به خوبی و طبق برنامه پیش رفت و سرانجام در آبان ماه سال 1315 به صورت رسمی افتتاح شد.

پل سفید اهواز به سرعت توانست به یکی از جاهای دیدنی اهواز تبدیل شود و نظر گردشگران  را به خود جلب کند. جالب است بدانید که در آن بیش از یک اتومبیل نمی‌توانست به صورت همزمان از روی ل عبور کند و آن هم باید با سرعت 5 کیلومتر بر ساعت می‌بود. همچنین چند درشکه به صورت همزمان نیز نمی‌توانستند از روی پل عبور کنند. این در حالی است که امروزه ده‌ها ماشین در کنار یکدیگر روی پل سفید اهواز قرار می‌گیرند و محدودیت‌های گذشته دیگر وجود ندارد.

پیشنهاد مطالعه: جاهای دیدنی آبادان

آدرس پل سفید اهواز در گوگل مپ

پل سیاه، جزو جاذبه های گردشگری اهواز

پل سیاه، جزو جاذبه های گردشگری اهواز
عکس از تاپ تراول

پل سیاه یکی دیگر از جاهای دیدنی اهواز است که سال‌ها پیش از ساخت پل سفید، بر روی رود کارون احداث شد. ساخت این پل همزمان با احداث راه‌آهن سراسری ایران انجام شده است و دلیل نامگذاری آن نیز بدنه و پایه‌های سیاهی است که دارد. پل سیاه اهواز به دلیل معماری، قدمت تاریخی و نقش مهمی که در راه‌آهن کشور ایفا کرده است به شهرت رسیده و امروزه مردم زیادی برای بازدید از آن به شهر اهواز سفر می‌کنند.

در حقیقت باید بدانید که هدف از ساخت پل سیاه، وصل کردن راه‌آهن بندر امام خمینی به راه‌آهن سراسری خرمشهر به تهران بود؛ اما به دلیل معماری زیبایی که داشت توانست نام خود را در لیست جاهای دیدنی اهواز نیز ثبت کند. این سازه در سال 1308 ساخته شده و 70 سال بعد نام آن در لیست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این پل تاریخی با طول 1040 و عرض 6 متر، در همه روزهای سال چشم‌انتظار گردشگران است تا از بخش‌های مختلف آن دیدن کنند.

پیشنهاد مطالعه: جاهای دیدنی دزفول

آدرس پل سیاه اهواز در گوگل مپ

آبشار اهواز

آبشار مصنوعی اهواز
عکس از خبر فوری

این آبشار که در بین مردم محلی با نام پل هفتم نیز شناخته می‌شود، در دسته محبوب‌ترین جاهای دیدنی اهواز قرار می‌گیرد و بازدید از آن را به هیچ عنوان نباید از دست بدهید. در واقع باید بگوییم که آبشار اهواز لقب طولانی‌ترین آبشار مصنوعی در کل خاورمیانه را یدک می‌کشد و این موضوع باعث شده که شهرت آن فراتر از مرزهای داخلی برود. این آبشار از دو قوس داخلی و خارجی تشکیل شده که طول آن‌ها به ترتیب 150 و 200 متر است.

فرآیند کار در آبشار مصنوعی اهواز به این صورت است که ابتدا آب رودخانه توسط 6 پمپ قوی به بالای پل پمپاژ می‌شود. سپس این آب‌ها از دو طرف پل به پایین می‌ریزند و یک تونل رویایی در زیر پل خلق می‌کنند. نورپردازی‌های استفاده شده در این آبشار، منظره خارق‌العاده‌ای را در شب خلق می‌کنند. به همین خاطر است که پل هفتم به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی اهواز در شب شناخته می‌شود.

در نظر داشته باشید که بازدید از آبشار اهواز کاملا رایگان است و تماشای آن می‌تواند 30 الی 40 دقیقه شما را درگیر خود کند.

پیشنهاد مطالعه: جاهای دیدنی سنندج

آدرس آبشار مصنوعی اهواز در گوگل مپ

پل هشتم، جزو جاهای دیدنی اهواز

پل هشتم، جزو جاهای دیدنی اهواز
عکس از ویسگون

پل هشتم یکی دیگر از پل‌های زیبایی است که در این شهر جا خوش کرده و برخی از افراد آن را با نام پل کابلی اهواز نیز می‌شناسند. درست است که این سازه به عنوان اولین پل کابلی در ایران شناخته نمی‌شود؛ اما با طول 1010 متری خود، لقب طولانی‌ترین پل کابلی در ایران را به دوش می‌کشد. پل هشتم بر روی رودخانه کارون ساخته شده و خیابان‌های زند و تخت سلیمان را به یکدیگر متصل می‌کند.

مانند تمام پل‌های دیگر که در این مقاله درباره آن‌ها به شما توضیح دادیم، پل هشتم اهواز نیز در شب جذابیت بیشتری دارد. دلیل این موضوع نورپردازی هنرمندانه و خارق‌العاده‌ای است که در بخش‌های مختلف آن استفاده شده است. بازدید از این پل مانند سایر جاهای دیدنی اهواز که تا الان به شما معرفی کردیم رایگان است. در نظر داشته باشید که حداقل یک ساعت از زمان خود را باید برای دیدن پل هشتم اهواز در نظر بگیرید.

پیشنهاد مطالعه: جاهای دیدنی یاسوج

آدرس پل هشتم اهواز در گوگل مپ

پل طبیعت کیانپارس

پل طبیعت کیانپارس
عکس از بلد

آخرین پلی که در دسته جاهای دیدنی اهواز قرار می‌گیرد و ما قصد داریم آن را به شما معرفی کنیم، پل طبیعت کیانپارس است. این پل یکی دیگر از سازه‌هایی است که بر روی رود کارون نصب شده؛ اما کاربرد آن با بقیه پل‌ها کاملا متفاوت است. همه پل‌هایی که در شهر اهواز مشاهده می‌کنید، برای اتصال دو خیابان به یکدیگر ساخته شده‌اند؛ اما پل طبیعت کیانپارس دو پارک مهم این شهر یعنی لاله و ساحلی را به یکدیگر وصل می‌کند.

نیمکت‌های چوبی که روی پل طبیعت کیانپارس قرار دارند، این امکان را به شما می‌دهند که مدتی روی آن‌ها بنشینید و از دیدن رود کارون و مناظر اطراف لذت ببرید. همچنین اگر ورزشکار هستید، می‌توانید از زمین‌های ورزشی که در اطراف این سازه قرار دارد استفاده کنید. راستی پل طبیعت کیانپارس یک پل عابر پیاده است و ماشین‌ها نمی‌توانند روی آن تردد کنند. این نکته را هم اضافه کنیم که نورپردازی این پل باعث شده که در لیست جذاب‌ترین جاهای دیدنی اهواز در شب قرار بگیرد.

آدرس پل طبیعت کیانپارس در گوگل مپ

دانشگاه سه گوش

دانشگاه سه گوش
عکس از دانشگاه شهید چمران اهواز

دانشگاه سه گوش یکی از متفاوت‌ترین جاهای دیدنی اهواز است که بازدید از آن به شدت پیشنهاد می‌شود. این دانشگاه، گذشته پر افت‌و‌خیزی دارد و بارها کاربری آن تغییر کرده است. این ساختمان تقریبا 3 هزار متر از زمین‌های اطراف رود کارون را به خود اختصاص داده و به سبب معماری خاص و تاریخ پُر پیچ‌و‌خم خود به شدت مورد توجه مردم و گردشگران قرار گرفته است. برای ساخت دانشگاه سه گوش از معماری دوران پهلوی الگو گرفته شده است.

دانشگاه سه گوش در 3 سال اول حیات خود به عنوان ساختمان مرکزی بانک ملی اهواز فعالیت می‌کرد و پس از آن چند سالی را به عنوان استانداری ادامه داد. در طول جنگ جهانی دوم، این مجموعه کاربرد نظامی پیدا کرد و به مقر ارتش متفقین تبدیل شد. پس از گذشت این دوران تیره‌و‌تار، دانشگاه سه گوش لباس فرهنگی به تن کرد و فعالیت خود را به عنوان دانشکده پزشکی جندی شاپور ادامه داد.

خوشبختانه دانشگاه سه گوش جزو آن دسته از جاهای دیدنی اهواز است که توجه ویژه‌ای به آن می‌شود. همین موضوع باعث شده که در طول این سال‌ها بارها مورد مرمت و بازسازی قرار بگیرد تا از تخریب آن جلوگیری شود.

آدرس دانشگاه سه گوش در گوگل مپ

خانه ماپار

خانه ماپار
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Masoud Wali)

این خانه با معماری چشم‌نواز خود و قدمتی که به دوران پهلوی برمی‌گردد، به خوبی موفق شده به یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی اهواز تبدیل شود. عده زیادی از افراد هستند که با نگاه کردن به دیوارهای آجری خانه ماپار، تصور می‌کنند هیچ چیز جذابی در این خانه وجود ندارد؛ اما باید بدانید که این ذهنیت کاملا اشتباه است. وقتی از درب ورودی وارد خانه شوید، بهشتی گمشده را مقابل چشمان خود خواهید یافت که نمونه آن در کمتر خانه‌ای وجود دارد.

درب‌های چوبی قدیمی، حوض آبی که هنوز بوی گذشته را می‌دهد، باغچه‌های سرسبز، درختان سرو قامت و گلدان‌های کوچک و بزرگ در همان لحظات ابتدایی شما را از خود بیخود می‌کنند. در وسط حیاط خانه ماپار درخت نخل خمیده‌ای قرار گرفته که به نخل پامار مشهور است و بیشتر از المان‌های دیگر خودنمایی می‌کند. اطراف حیاط پر شده از تخت‌های قدیمی که می‌توانید روی آن‌ها بنشینید و ساعت‌ها خود را از دنیای مدرن امروزی دور کنید. نوشیدن یک فنجان چای داغ روی این تخت‌ها و تماشای مناظر این خانه حسی است که هرگز نباید آن را از دست بدهید.

اما باید بدانید که حیاط خانه ماپار تنها دلیل قرارگیری نام این خانه در لیست محبوب‌ترین جاهای دیدنی اهواز نیست؛ این خانه بخش‌های جذاب دیگری نیز دارد که نباید از آن‌ها غافل شوید. از جمله این بخش‌ها باید به عکاس‌خانه، فروشگاه صنایع دستی، شربت‌خانه و رستوران اشاره کنیم.

آدرس خانه ماپار در گوگل مپ

کاروانسرای معین التجار

کاروانسرای معین التجار
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Hasan)

یکی دیگر از جاهای دیدنی اهواز است که در نزدیکی رودخانه کارون قرار گرفته و گزینه جذابی برای بازدید است. قدمت این کاروانسرا به دوره قاجاریه برمی‌گردد و معماری اصیل قجری را به تصویر می‌کشد. اگرچه در طول این سال‌ها آسیب‌های جدی به کاروانسرای معین التجار وارد شده؛ اما همچنان شکوه و عظمت خود را حفظ کرده و یکی از زیباترین بناهای تاریخی شهر اهواز محسوب می‌شود.

پلان اصلی این کاروانسرا مستطیلی است و برای ساخت تمام بخش‌های آن از آجر استفاده شده است. وقتی از بیرون به این بنای تاریخی نگاه کنید، طاق‌نماهای هلالی که دور تا دور بنا را گرفته‌اند، نظر شما را به خود جلب می‌کند. این نوع طراحی، شباهت زیادی به بناهای تاریخی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس دارد. برای محافظت از کاروانسرای معین التجار، یک دیوار آجری به ارتفاع 2 متر، دور تا دور آن کشیده شده است.

وقتی وارد کاروانسرای معین التجار می‌شوید، چند درخت کوچک را مشاهده می‌کنید که از اطراف توسط اتاق‌ها و حجره‌ها احاطه شده‌اند. این درختان، باقیمانده یک باغ باشکوه و بزرگ هستند که در گذشته برای خنک نگه داشتن هوای داخل کاروانسرا ساخته شده بود. وجود این باغ، این مجموعه را به یکی از زیباترین جاهای دیدنی اهواز در آن سال‌ها تبدیل کرده بود.

آدرس کاروانسرای معین التجار در گوگل مپ

آرامگاه علی ابن مهزیار

آرامگاه علی ابن مهزیار
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Moein Ashrafalsadat)

آرامگاه علی ابن مهزیار یکی دیگر از جاهای دیدنی اهواز است که بازدید از آن خالی از لطف نیست. علی ابن مهزیار یکی از فقهای شیعه و یاران امام رضا (ع) بودند که به دنبال امام، به کشور ایران سفر کردند. ایشان وقتی به اهواز رسیدند و متوجه شدند که امام این شهر را به مقصد مشهد ترک کرده، تصمیم گرفتند که در اهواز بمانند. ایشان در محل اقامت امام رضا در اهواز مسجدی را ساختند و وصیت کردند که در همین مسجد به خاک سپرده شوند.

این آرامگاه زیبا به کمک کاشی‌های فیروزه‌ای رنگ تزئین شده که تلفیقی از سبک معماری ایرانی – اسلامی را در جای جای مقبره می‌بینیم. آرامگاه علی ابن مهزیار که یکی از مکان‌های مقدس شهر اهواز است، در خیابان نهج‌ البلاغه این شهر واقع شده و شما می‌توانید به صورت رایگان از آن دیدن کنید. همچنین باید بدانید که مناسب‌ترین فصل برای بازدید از این آرامگاه و سایر جاهای دیدنی اهواز، فصل پاییز و زمستان است. اگر قصد سفر به این شهر را دارید، بازدید از این جاذبه مذهبی را در برنامه خود قرار دهید.

آدرس آرامگاه علی ابن مهزیار در گوگل مپ

مرکز تخصصی نجوم اهواز

مرکز تخصصی نجوم اهواز
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: vahid Nmi)

اگر به علم نجوم و اخترشناسی علاقه دارید و در شهر اهواز هستید، از مرکز تخصصی نجوم اهواز دیدن کنید. این مرکز یکی از متفاوت‌ترین جاهای دیدنی اهواز است که در بلوار ساحلی شرقی، در پارکی به نام شهروند قرار دارد. این مرکز که دیدن ستاره‌ها و اجرام آسمانی را در یک مکان کاملا صمیمی امکان‌پذیر کرده، به تجهیزات نسبتا خوبی مجهز است و می‌تواند تجربه متفاوتی از گشت‌و‌گذار در میان ستارگان و اجرام آسمانی را برای شما و عزیزانتان رقم بزند.

در مرکز تخصصی نجوم اهواز، کلاس‌های آموزشی در سطوح مختلفی برگزار می‌شود تا کودکان علاقه‌مندان بتوانند در این کلاس‌ها شرکت کنند و سطح اطلاعات خود را بالا ببرند. همچین، چندین برنامه رصد متفاوت نیز برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند به تماشای ستارگان و اجرام آسمانی مشغول شوند و مدتی از دنیای روی زمین فاصله بگیرند. برگزاری رویدادهای خاص در زمان بارش‌های آسمانی نیز از دیگر برنامه‌های این مجموعه است که در نوع خود هیجان‌انگیز است.

ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود و این مجموعه وقتی شما را شگفت‌زده می‌کند که بدانید امکان خرید تلسکوپ در این مجموعه نیز وجود دارد. بنابراین اگر قصد خرید تلسکوپ را دارید، مرکز تخصصی نجوم اهواز مقصد نهایی شماست. تمام این امکانات و خدمات، این مجموعه را به یکی از بهترین جاهای دیدنی اهواز تبدیل کرده و بدون بازدید از آن نباید شهر را ترک کنید.

آدرس مرکز تخصصی نجوم اهواز در گوگل مپ

محله لشکرآباد اهواز

محله لشکرآباد اهواز
منبع عکس: فلای تودی (عکاس: ناشناس)

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر سفر تست کردن غذاهای محلی آن شهر یا کشور است. در محله لشکرآباد اهواز نیز می‌توانید انواع و اقسام غذاهای جنوبی به خصوص فلافل را نوش جان کرده و از طعم فوق‌العاده آن لذت ببرید. جالب است بدانید امروزه این محله به یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی اهواز تبدیل شده و در ساحل غربی رود کارون قرار گرفته است. در این محله انواع طعم و رنگ بی‌نظیر غذاها را خواهید دید و از نزدیک با نحوه پخت آن‌ها آشنا می‌شوید. علاوه بر فلافل غذاهای خوشمزه دیگری نظیر سمبوسه، کلمپه و انواع شیرینی‌های جنوب کشور تهیه می‌شود که با یکبار خوردنش عاشق آن می‌شوید.

بهترین زمان بازدید از این این محله آخر شب است. اهواز یکی از شهرهای ایران بوده که همه آن را به زیست شبانه می‌شناسند و تفریحات و سبک زندگی در این‌ شهر با بقیه جاهای کشور متفاوت است. جالب است بدانید اکثر ساکنین این محله عرب نشین هستند و به زبان زیبای عربی صحبت می‌کنند. فضای گرم و صمیمی این محله دلنشین باعث شده آن را به یکی از بهترین محله‌های سرو غذای کشور تبدیل کند.

آدرس محله لشکرآباد اهواز در گوگل مپ

موزه هنرهای معاصر اهواز

موزه هنرهای معاصر اهواز
منبع عکس: گوگل مپ

یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی اهواز که ارزش بالایی جهت بازدید دارد و سالانه گردشگران زیادی را به سوی خود می‌کشاند، موزه هنرهای معاصر این شهر است. این موزه در دو طبقه، در سال 1388 با هدف ترویج روحیه صلح‌ دوستی و آثار تجسمی مربوط به هنرمندان خوزستان، در میدان ۱۵ خرداد، خیابان انقلاب تاسیس شد. از جمله امکانات فوق‌العاده این موزه که آن را یکی از جذاب‌ترین موزه‌های این شهر تبدیل کرده می‌توان به رستوران بین‌المللی، کتابخانه، مهمانسرا، کافه گالری، اقامتگاه مخصوص اساتید و هنرمندان، سالن کنفرانس و کارگاه‌های آموزشی اشاره کرد. همچنین گنجینه این موزه شامل 70 اثر هنری می‌شود که 60 اثر متعلق به هنرمندان بومی خوزستان و 10 اثر دیگر متعلق به هنرمندان سایر کشورمان است.

آدرس موزه هنرهای معاصر اهواز در گوگل مپ

هتل قو اهواز

هتل قو اهواز
منبع عکس: گوگل مپ

یکی از زیباترین عمارت‌های تاریخی شهر اهواز، هتل قو نام دارد که در جاده ساحلی، خیابان خسروی واقع شده‌است. قدمت این عمارت زیبا به دوران قاجار اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی اول می‌رسد و از نظر معماری و تاریخی از اهمیت زیادی برخوردار است. این عمارت با محیطی دل‌پذیر و آرام و مشرف به رودخانه کارون، چندی پس از ساخت، در دهه ۲۰ خورشیدی، توسط بانک انگلیس در ایران و خاورمیانه از مالکان آن اجاره شد و مورد استفاده قرار گرفت و پس از آن در دهه 30 شمسی به اولین هتل خوزستان تبدیل شد. اگر قصد سفر به این شهر و بازدید از جاهای دیدنی اهواز را دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما سری به این عمارت زیبا بزنید.

آدرس هتل قو اهواز در گوگل مپ

سخن پایانی درباره جاهای دیدنی اهواز

شهر اهواز با پل‌های زیبایی که در قسمت‌های مختلف خود جا داده، لقب شهر پل‌ها را به خود اختصاص داده است. علاوه بر ده‌ها پل زیبا و برجسته که شهرت جهانی دارند، وجود پارک‌های زیبا و بناهای تاریخی زیاد در مناطق مختلف شهر، سبب شده که اهواز به یکی از بهترین مقاصد گردشگری در جنوب کشور بدل شود. ما در این مقاله سعی کردیم که برجسته‌ترین و محبوب‌ترین جاهای دیدنی اهواز در سال 1401 را به شما معرفی کنیم. باشد که این مقاله از گردشی تاپ مورد توجه و پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد.

سوالات متداول

خفن ترین جاهای دیدنی اهواز کدامند؟

پل سفید، پل هشتم، آبشار مصنوعی اهواز و دانشگاه سه گوش را باید به عنوان جذاب‌ترین جاهایی معرفی کنیم که بازدید از آن‌ها را باید در اولویت قرار دهید.

بهترین جاهای دیدنی اهواز در شب کدامند؟

پل‌های این شهر با توجه به نورپردازی‌های خلاقانه‌ای که دارند، بهترین مکان‌هایی هستند که در شب باید از آن‌ها دیدن کنید.

بهترین زمان برای سفر به شهر اهواز کدام است؟

فصل بهار و پاییز با توجه به خنک بودن هوا و بارش‌های پراکنده‌ای که در برخی از روزها دیده می‌شود، می‌تواند بهترین زمان برای سفر به این شهر و بازدید از جاذبه های گردشگری اهواز باشد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 4.5 تعداد کل امتیازات 4

رتبه صفحه شما:

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

    1. سلام دوست عزیز. خوشحالیم که مقاله نظر شما رو جلب کرده.🌹

  1. سلام من چهار سال تو دانشگاه صنعت نفت اهواز درس میخوندم و از تمام پل های این شهر دیدن کردم. واقعا فوق العاده بودن و بیشتر از حد انتظار منو به وجد آوردن مخصوصا آبشار مصنوعیش.

    1. سلام دوست عزیز
      ممنونیم از اینکه تجربه خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا