جاذبه های گردشگری خارجی

جاذبه های گردشگری رم

همه چیز درباره کولوسئوم

کولوسئوم


همه چیز درباره پله های اسپانیایی

پله های اسپانیایی


همه چیز درباره انجمن رمی

انجمن رمی


شهر رم را می‌توان به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شهرهای جهان نام برد که قدمتی 2500 ساله دارد. رم از همان ابتدا نماد قدرت و سیاست در منطقه بوده است و افسانه‌های زیادی درباره پیدایش آن وجود دارد. این شهر بزرگترین شهر ایتالیا از نظر وسعت و جمعیت است که سالیانه گردشگران بسیار زیادی را جذب می‌کند. در این مقاله از سایت گردشگری تاپ قصد داریم تا شما را با جاذبه های گردشگری رم آشنا کنیم.

این شهر یک مکان بسیار مناسب برای افرادی است که علاقه بسیار زیادی به بازدید از مکان‌های تاریخی دارند. شهر رم دارای مکان‌های تاریخی بسیار زیادی است که دیدن آنها هر کسی را شگفت زده خواهد کرد. در این مقاله از وب سایت گردشی تاپ شما را به صورت کامل با مهمترین جاهای دیدنی رم آشنا خواهیم کرد.

منبع ویدیو: کانال یوتیوب jerome c

آب و هوای رم چگونه است؟

آب‌و‌هوای شهر رم در فصل بهار بارانی است و شباهت زیادی به فصل پاییز دارد. میانگین دمای شهر رم در فصل بهار 11 الی 23 درجه سانتی‌گراد است و این فصل می‌تواند یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر به رم و بازدید از جاذبه های گردشگری رم باشد. هوای شهر رم در فصل تابستان گرم‌و‌خشک است و میانگین دما در این فصل بین 15 تا 31 درجه سانتی‌گراد متغیر است. تردد در شهر رم در فصل تابستان می‌تواند سخت و طاقت‌فرسا باشد. با رسیدن فصل پاییز هوای رم خنک‌تر می‌شود و دما بین 7 تا 23 درجه سانتی‌گراد تغییر می‌کند.

فصل پاییز نیر می‌تواند یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر به این شهر و بازدید از جاهای دیدنی رم باشد. در فصل زمستان روزهای ابری و سرد را شاهد هستیم و دما بین 3 تا 13 درجه سانتی‌گراد تغییر می‌کند. در نظر داشته باشید که در قسمت پایین می‌توانید پیش‌بینی آب‌و‌هوای شهر رم را تا 7 روزه آینده مشاهده کنید و بهترین زمان را برای سفر به این شهر انتخاب کنید.

ROME WEATHER

کولوسئوم، جزو جاهای دیدنی رم

کولوسئوم
عکس از وب سایت tripsavvy

یکی از معروف‌ترین مکان‌های تاریخی و باستانی در جهان، کولوسئوم است. Colosseum یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری رم است که حتما باید از آن دیدن کنید. قدمت این مکان تاریخی مربوط به 70 الی 80 سال پس از میلاد است. یکی از مراکز برگزاری مسابقات گلادیاتورها و سایر سرگرمی‌ها در گذشته همین مکان بوده است که در اوج شلوغی می‌تواند 80 هزار تماشاگر را در خود جای دهد.

جالب است بدانید که امپراطوران رم همیشه جزو تماشاگران این مسابقات بودند. کولوسئوم در جنوب غربی ایستگاه قطار شهر رم قرار دارد که در نزدیکی آن یک ایستگاه مترو نیز احداث شده است. برای دسترسی به این منطقه می‌توانید هم از قطار و هم از مترو استفاده کنید. در نظر داشته باشید که این مکان با نام آمفی تئاتر فلاویان نیز شناخته می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: اگر در کنار بازدید از جاذبه های گردشگری رم به دنبال اقامت در یک هتل لوکس در این شهر هستید، پیشنهاد می‌کنیم که مقاله بهترین هتل های رم را مطالعه کنید.

آدرس کولوسئوم در گوگل مپ

معبد پانتئون، از جاذبه های گردشگری رم

معبد پانتئون
عکس از وب سایت vsegda-pomnim

یکی دیگر از مهمترین و معروفت‌ترین جاذبه های گردشگری رم معبد پانتئون است که ساخت آن 118 سال پس از میلاد مسیح و به دستور امپراطوری به نام هادریان انجام شده است. در جلوی این معبد از ستون‌های استوانه‌ای بسیار سنگینی استفاده شده که قسمت مثلثی بنا روی آنها قرار گرفته است. سازه مثلثی که روی آن از هنر سنگ نوشته استفاده شده است، می‌گوید که این بنا مربوط به آگریپا است.

در این معبد همچنین از یک گنبد بسیار زیبا استفاده شده است که از داخل به وسیله نقش و نگارهای جذاب تزئین شده است. همچنین در نظر داشته باشید که روی این گنبد حفره‌ای تعبیه شده تا نور به داخل معبد تابیده شود. معبد پانتئون در برابر گذر زمان و فرسایش مقاومت بسیار خوبی را از خود نشان داده است. این معبد یکی از مهمترین جاذبه های تاریخی رم است که در میدان دلا روتوندا قرار دارد. اگر قصد سفر به شهر رم را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما از معبد پانتئون دیدن کنید.

پیشنهاد مطالعه: با مطالعه مقاله جاذبه های گردشگری باکو با بهترین مکان‌های تفریحی این شهر آشنا شوید.

آدرس معبد پانتئون در گوگل مپ

پله های اسپانیایی

پله های اسپانیایی
عکس از وب سایت nicefon

به مجموعه 135 پله که در سال 1725 و بین دو میدان دی اسپاگنا و ترینیتا دی مونتی قرار دارند، پله‌های اسپانیایی می‌گویند. این پله‌ها نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری رم است که حتما باید از آن دیدن کنید. هر یک از این پله‌های اسپانیایی دارای لبه سنگی پهن و دیواره‌های سنگی هستند. هنگامی که از این پله‌ها بالا بروید، می‌توانید کلیسای دی مونتی را نیز مشاهده کنید.

در قسمت بالایی و انتهایی پله‌ها اوبلیسکی با نماد صلیب قرار دارد که روی آن از هنر سنگ نوشته استفاده شده است. همچنین باید بدانید که پایین پله‌ها نیز به میدان دی اسپاگنا وصل می‌شود. میدان دی اسپاگنا یکی از زیباترین میدان‌های رم است که کافه‌ها و مغازه‌های بسیار زیادی در اطراف آن وجود دارد.

نکته: پس از مطالعه درباره جاهای دیدنی رم، پیشنهاد می‌کنیم که برای آشنایی با بهترین و جذاب‌ترین مکان‌های دیدنی تفلیس، مقاله جاذبه های گردشگری تفلیس را مطالعه کنید.

آدرس پله های اسپانیایی در گوگل مپ

تپه ی پالاتین، از جاذبه های گردشگری رم

تپه پالاتین
عکس از وب سایت blogspot

تپه Palatine را می‌توان به عنوان یکی از قدیمی ترین مکان های رم شناخت. این تپه که یکی دیگر از جاذبه های گردشگری رم است، به عنوان مرکزی‌ترین تپه در منطقه تیبر شناخته می‌شود. این تپه 40 متر بالاتر از انجمن رمی قرار دارد و همین موضوع باعث می‌شود تا شما بتوانید از روی این تپه عظمت شهر رم و خرابه‌های انجمن رمی را مشاهده کنید.

در کتاب‌های باستانی رم آمده است که این تپه مکان تولد رموس و رومولوس افسانه‌ای است که بعدها موفق شدند تا شهر رم را ایجاد کنند. هنگام بازدید از انجمن رمی، شما باید بلیط تهیه کنید. نکته جالب اینجاست که با تهیه این بلیط شما اجازه بالا رفتن از این تپه و مشاهده انجمن رمی از آن بالا را نیز خواهید داشت.

همچنین باید بدانید که انجمن رمی تنها مکان تاریخی نیست که از بالای این تپه قابل مشاهده است بلکه ویرانه‌های معبد سیبل و کاخ فلاویان که هر کدام یکی از برجسته‌ترین جاذبه های گردشگری رم هستند نیز از این بالا قابل مشاهده هستند.

آدرس تپه ی پالاتین در گوگل مپ

انجمن رمی، جزو جاذبه های گردشگری رم

انجمن رمی
عکس از وب سایت getarounditaly

از انجمن رمی به عنوان یکی از مهمترین بقایای تاریخی و جاذبه های گردشگری رم و کشور ایتالیا یاد می‌شود. این مکان تاریخی در گذشته محل زندگی عمومی رمی‌ها بوده است. با ورود به انجمن رمی، شما می‌توانید از معابد و طاق‌های مختلفی مانند معابد تیتوس، وستا و طاق سِوِروس دیدن کنید.

گذر زمان باعث تخریب و از بین رفتن این مکان شگفت انگیز شده است؛ اما همچنان بسیاری از طاق‌ها و دیواره‌های آن پا برجا و قابل مشاهده هستند. انجمن رمی دقیقا کنار کولوسئوم و محراب وطن قرار دارد که می‌توانید بلیط آنها را به صورت یکجا خریداری کنید. از آنجایی که این مکان‌ها بسیار بزرگ هستند، بازدید از آنها زمان بسیار زیادی را از شما می‌گیرد. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود که برنامه زمانی خود را به گونه ای تنظیم کنید که بتوانید از تمامی جاذبه های گردشگری رم دیدن کنید.

نکته: اگر قصد سفر به شهر استانبول را دارید، بهتر است مقاله جاذبه های گردشگری استانبول را مطالعه کنید و با بهترین مکان‌های دیدنی این شهر آشنا شوید.

آدرس انجمن رمی در گوگل مپ

آبنمای تروی، جزو جاهای دیدنی رم

آبنمای تروی
عکس از وب سایت azamara

آبنماهای بسیار زیادی در جهان وجود دارد؛ اما هیچکدام به اندازه آبنمای تروی هنرپردازی نشده است. این آبنما یکی از جذاب‌ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری رم است که سالیانه افراد بسیار زیادی از آن دیدن می‌کنند. این آبنما در سال 1762 و توسط شخصی به نام نیکولا سالوی ساخته شده است. طراحی آبنمای تروی به گونه‌ای است که خدای دریاها و اقیانوس‌ها سوار بر ارابه است و تریتون‌ها آن را می‌کِشند.

برای ساخت این آبنما توجه بسیار ویژه‌ای بر جزییات شده است. همین موضوع باعث شده تا اثری کم نظیر خلق شود. بومیان این منطقه معتقد هستند که اگر پشتتان به این آبنما باشد و با دست راست خود یک سکه را از سمت شانه چپ به داخل آب بیندازید، احتمالا در آینده‌ای نزدیک دوباره برای بازدید از جاهای دیدنی رم به این شهر سفر می‌کنید. این آبنما در نزدیکی معبد پانتئون قرار دارد و شما می‌توانید پس از بازدید از آبنمای تروی به دیدن معبد پانتئون بروید.

آدرس آبنمای تروی در گوگل مپ

مجموعه موزه های واتیکان

موزه واتیکان
عکس از وب سایت geografishka

جاذبه های گردشگری رم تمامی ندارد و مجموعه موزه های واتیکان یکی دیگر از جاهای دیدنی رم است که حتما باید از آن دیدن کنید. این موزه طی چندین سال و بدست اشخاص مختلف ساخته شده است. امروزه بیشتر از 70 هزار اثر تاریخی در این موزه نگهداری می‌شود و همین موضوع باعث شده تا از موزه‌های واتیکان به عنوان یکی از ارزشمندترین موزه های جهان یاد شود.

موزه‌هایی مانند گرِگوریانو اتراسکو، پیوکلِمِنتینو و کیارامونتی موزه‌هایی هستند که مجموعه موزه‌های واتیکان را تشکیل می‌دهند. جالب است بدانید که هر کدام از این موزه‌ها آثار خاصی را در خود نگهداری می‌کنند و تم متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. همین موضوع باعث می‌شود که بازدید از آن برای شما خسته کننده نباشد.

تابلوی تبدیل هیئت که اثر رافائل می‌باشد و گالری مهیج نقشه ها از جمله مهمترین آثاری است که در این موزه نگهداری می‌شود. اگر قصد بازدید از این موزه را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که بلیط دومنظوره تهیه کنید. با این کار شما می‌توانید علاوه بر مجموعه موزه‌های واتیکان، از کلیسای سیستین که یکی دیگر از جاذبه های گردشگری رم است نیز دیدن کنید.

نکته: برای آشنایی با مکان‌های دیدنی و جذاب نیویورک، می‌توانید مقاله جاذبه های گردشگری نیویورک را مطالعه کنید.

آدرس موزه واتیکان در گوگل مپ

آبنمای دِی کواترو فیومی

آبنمای دِی کواترو فیومی
عکس از وب سایت grandgames

این آبنما یکی دیگر از جاذبه های گردشگری رم است که در سال 1651 توسط بِرنینی و برای پاپ اینوسِنت پنجم ساخته شده است. برنینی یکی از مجسمه سازهای معروف ایتالیایی است که بسیاری از آثار ارزشمند آن زمان توسط ایشان طراحی و ساخته می‌شد. طراحی این مجسمه چهار تن از خدایان رود را نشان می‌دهد که هرکدام از آنها در حال ستایش یکی از رودهای بزرگ جهان (نیل، گنگ، ریو دلا پلاتا و دانوب) هستند.

آبنمای Di Quattro Fiumi جلوی کاخ پامفیلی و در میدان ناوونا قرار دارد. این کاخ در گذشته محل اقامت خانوادگی پاپ بود. اگر به شهر رم سفر کردید، حتما از این میدان و آبنمای زیبا دیدن کنید.

آدرس آبنمای Di Quattro Fiumi در گوگل مپ

قلعه سنت آنجلو، از جاهای گردشگری رم

قلعه سنت آنجلو، از جاهای گردشگری رم
منبع عکس: ناشناس

یکی از قدیمی‌ترین جاذبه های گردشگری رم، قلعه سنت آنجلو است که قدمت آن به 135 سال پس از میلاد برمی‌گردد. این بنای باشکوه که به شکل طبل ساخته شده است، در مرکز شهر رم و در نزدیکی واتیکان قرار دارد و شما می‌توانید پس از بازدید از آن، از واتیکان نیز دیدن کنید. این قلعه در ابتدا به عنوان مقبره امپراتور هادریان و خانواده‌اش کاربرد داشت و در گذر زمان کاربری آن بارها تغییر پیدا کرد.

271 سال پس از میلاد، امپراتور اورلیان از آن برای محافظت از مسیرهای شمالی استفاده می‌کرد و امروزه از قلعه سنت آنجلو به عنوان موزه ملی و یکی از جاهای دیدنی رم استفاده می‌شود. برای رسیدن به این موزه ابتدا باید از پل که در دو طرف آن تعداد زیادی مسجمه‌های قدیمی وجود دارد عبور کنید تا به قلعه سنت آنجلو برسید. سپس باید از راه‌پله مارپیچ این بنای باشکوه بالا بروید تا در طبقات مختلف آن آثاری که نگهداری می‌شوند را مشاهده کنید.

نقاشی‌های دیواری رنسانس، تعداد زیادی سلاح‌های باستانی، آپارتمان‌های باشکوه با تزیینات قدیمی و باستانی و سلول‌های زندان باستانی تمام آن چیزی هستند که می‌توانید در موزه کاخ سنت آنجلو مشاهده کنید. پس از بازدید از تمام آثار این مجموعه، می‌توانید به بالاترین نقطه آن بروید و منظره خیره‌کننده‌ای از شهر رم را مشاهده کنید.

قلعه سنت آنجلو یکی از قدیمی‌ترین و ارزشمندترین جاذبه های گردشگری رم است که بازدید از آن برای افرادی که علاقه‌مند به مکان‌های تاریخی هستند به شدت پیشنهاد می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: پیشنهاد می‌کنیم که پس از آشنا شدن با جاهای دیدنی رم، مقاله جاذبه های گردشگری پاریس را نیز مطالعه کنید.

آدرس قلعه سنت آنجلو در گوگل مپ

میدان ونیز

میدان ونیز رم
منبع عکس: WordPress (عکاس: alexraphael)

میدان ونیز را می‌توانیم به عنوان یکی از میدان‌های اصلی این شهر و یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری رم معرفی کنیم که در نزدیکی انجمن رومی قرار گرفته است. این میدان در نقطه‌ای از شهر قرار گرفته است که دسترسی به تمام مکان‌های توریستی شهر رم از آن‌جا امکان‌پذیر است. در اطراف این میدان، ساختمان‌ها و بناهای جذابی وجود دارد که سبب جذب هزاران گردشگری داخلی و خارجی به سمت این میدان شده‌اند.

یکی از زیباترین و برجسته‌ترین ساختمان‌های اطراف این میدان، کاخ ونیز است. این کاخ یک ساختمان بسیار بزرگ سفید رنگ است که از مرمر ساخته شده است و به ویکتوریا امائوئل دوم (اولین پادشاه ایتالیا) اختصاص پیدا کرده است. این کاخ درون خود بخش‌های جذابی مانند موزه ملی کاخ ونیز را جای داده است که می‌توانید با تهیه بلیط از تمام آن‌ها دیدن کنید. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که کاخ ونیز یکی از محبوب‌ترین جاذبه های گردشگری رم در بین گردشگران خارجی است.

در نظر داشته باشید که در پشت ساختمان یک آسانسور شیشه‌ای وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن خود را به پشت‌بام این مجموعه برسانید. از روی پشت‌بام می‌توانید یک منظره پانورامای خارق‌العاده از شهر رم را مشاهده کنید که نمونه آن در هیچ نقطه‌ای از شهر در دسترس نیست. ستون تراژان یکی دیگر از بناهای معروفی است که در میدان ونیز قرار گرفته است و محبوبیت بالایی در بین گردشگران دارد. روی این ستون می‌توانید نقش‌و‌نگارهایی از فتوحات نظامی امپراتور تراژان را مشاهده کنید.

همانطور که در ابتدا گفتیم، تمام مسیرهایی که در این میدان وجود دارد به یکی از جاذبه های گردشگری رم ختم می‌شود. پس شاید بد نباشد اگر ماجراجویی خود را از این مکان شروع کنید.

پیشنهاد مطالعه: جاهای دیدنی میلان

آدرس میدان ونیز در گوگل مپ

پل سنت آنجلو

پل سنت آنجلو
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: 洪國禧)

در مجاورت قلعه سنت آنجلو یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین جاذبه های گردشگری رم بر روی رودخانه تیبر آرام گرفته است که با نام پل سنت آنجلو شناخته می‌شود. این پل تاریخی در سال 136 میلادی به دستور امپراتور هادریان ساخته شد و هدف از ساخت آن وصل کردن مرکز شهر به مقبره ایشان بود. خوشبختانه با گذشت 1900 سال از عمر این سازه، همچنان مانند روز اول پابرجاست و شما می‌توانید از قدم زدن بر روی آن و تماشای مناظر اطراف لذت ببرید.

پل سنت آنجلو دارای 5 دهانه سنگی با طراحی کروی است. دهانه‌ها بسیار بزرگ در نظر گرفته شده‌اند تا در زمان طغیان رودخانه و بالا آمدن آب، مشکلی برای پل ایجاد نشود. وظیفه تحمل وزن این سازه به‌عهده پایه‌های سنگی است که ارتفاع آن‌ها به 7 متر می‌رسد؛ باید بگوییم که این پایه‌ها وظیفه خود را در 1900 سال گذشته به‌خوبی انجام داده‌اند. وجود چندین مجسمه قدیمی در دو طرف پل نیز جذابیت آن را دوچندان کرده‌اند.

اگر برای دیدن جاذبه های گردشگری رم قدم به داخل شهر گلادیاتورها گذاشته‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که بازدید از پل سنت آنجلو را نیز در برنامه خود قرار دهید.

آدرس پل سنت آنجلو در گوگل مپ

حمام های تاریخی کاراکالا

حمام های تاریخی کاراکالا
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Alfonso Sancho Rodríguez)

یکی از جاهای دیدنی رم است که قدمت آن به اوایل قرن سوم پس از میلاد برمی‌گردد. حمام های تاریخی کاراکالا که جزو حمام‌های عمومی در روم باستان محسوب می‌شوند، در زمان امپراتوری کاراکالا ساخته شده‌اند و جزو قدیمی‌ترین حمام‌های عمومی در جهان هستند. در آن زمان، مساحت این مجموعه 130 هزار متر مربع بود و می‌توانست 6000 نفر را به صورت همزمان در خود جای دهد؛ اگرچه امروزه، بخش زیادی از این مساحت از بین رفته و تنها ویرانه‌ای از آن باقی مانده است.

حمام های تاریخی کاراکالا شامل بخش‌های متنوعی می‌شد که از جمله آن‌ها باید به استخر، اتاق بخار، حمام آب گرم، حمام آب سرد، فضاهای رختکن و کتابخانه اشاره کنیم. همچنین باید بدانید که تمام حمام‌ها به تزئیناتی مانند نقاشی‌های هنری، مجسمه‌های مرمری و موزائیک‌های طرح‌دار مزین شده بودند که بیشتر آن‌ها همچنان پابرجا هستند و می‌توانید آن‌ها را ببینید. قرارگیری این المان‌ها در کنار یکدیگر، این حمام‌های تاریخی را به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری رم تبدیل کرده‌اند.

آدرس حمام های تاریخی کاراکالا در گوگل مپ

سخن پایانی

شهر رم یکی از بهترین شهرهای جهان در حوزه گردشگری است که جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی دارد. در این مقاله ما سعی کردیم مهمترین و بهترین جاذبه های گردشگری رم را به شما معرفی کنیم. بازدید از تمام این مکان‌ها، زمان زیادی را از شما می‌گیرد. به همین خاطر توصیه می‌کنیم که اگر زمان کافی برای بازدید از تمام جاهای دیدنی رم را ندارید، با توجه به سلیقه و علاقه خود از بین موارد نام برده شده در بالا بهترین‌ها را انتخاب کنید.

سوالات متداول

بهترین جاذبه های گردشگری رم کدامند؟

شهر رم جاذبه های گردشگری بسیار زیادی دارد که در بین آن‌ها انجمن رمی، آب‌نمای تروی و پله‌های اسپانیایی را می‌توان به عنوان بهترین جاهای دیدنی رم معرفی کرد.

بهترین آبنماهای شهر رم کدامند؟

آب‌نمای تروی و آب‌نمای دی کوارترو فیومی جزو بهترین و زیباترین آب‌نماهای شهر رم هستند که در بین گردشگران نیز محبوبیت بالایی دارند.

بهترین موزه های رم کدامند؟

در بین جاذبه های گردشگری رم، موزه‌های این شهر جزو محبوب‌ترین‌ها هستند. دو موزه واتیکان و سنت آنجلو را می‌توانیم به عنوان بهترین موزه‌های شهر رم معرفی کنیم که بازدید از آن‌ها به شدت پیشنهاد می‌شود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 4.33 تعداد کل امتیازات 3

رتبه صفحه شما:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا