جاذبه های گردشگری خارجی

کاخ گارنیه

کاخ گارنیه یکی از برجسته‌ترین ساختمان‌های تاریخی و هنری در شهر پاریس است. فرآیند ساخت این کاخ در سال 1861 آغاز شد و در سال 1875 نیز به صورت رسمی افتتاح شد. وجود بخش‌های متنوع و جذاب در دل این کاخ تاریخی، آن را به یکی از خاص‌ترین جاهای دیدنی پاریس تبدیل کرده است. در این مقاله از گردشی تاپ همراه ما باشید تا قدم به داخل این کاخ باشکوه بگذاریم و بخش‌های مختلف آن را از نزدیک مشاهده کنیم.

معرفی کاخ گارنیه

معرفی کاخ گارنیه
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Basel Alogaidi)

کاخ گارنیه که عده زیادی از افراد آن را با نام سالن اپرای گارنیه می‌شناسند، یکی از برجسته‌ترین ساختمان‌های تاریخی و هنری پاریس است. این ساختمان در مرکز شهر، در محل سابق سالن اپرای پاریس قرار دارد. این کاخ تاریخی چندین بخش متنوع و جذاب را در خود جا داده که از جمله آن‌ها باید به سالن اصلی اپرا، سالن رقص باله، موزه موسیقی و کتابخانه‌ای مرجع در زمینه موسیقی و هنر اشاره کنیم.

ایده ساخت کاخ گارنیه در سال 1858 توسط ناپلئون سوم مطرح شد و طراحی آن نیز توسط چارلز گارنیه انجام شد. هدف از ساخت این سالن اپرا، نشان دادن قدرت امپراتوری ناپلئون سوم در زمینه فرهنگ و هنر بود. ساخت این کاخ در سال 1861 آغاز شد و 14 سال بعد نیز به پایان رسید. این مجموعه، در سال 1875 به صورت رسمی افتتاح شد و از آن زمان تاکنون، میزبان نمایش‌های خارق‌العاده‌ای بوده است.

آدرس کاخ گارنیه در گوگل مپ

معماری کاخ گارنیه

معماری کاخ گارنیه
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Bessieres Richard)

کاخ گارنیه به عنوان یکی از شاهکارهای معماری قرن نوزدهم در کشور فرانسه شناخته می‌شود. طراحی این کاخ توسط چارلز گارنیه و مجسمه‌سازان مشهوری مانند ژان باتیست کارپو و چارلز جان دو فریز انجام شده است. آن‌ها در طراحی این ساختمان، از سبک معماری نئوباروک که ترکیبی از سبک‌های مختلف هنری و معماری است استفاده کردند. این سبک از معماری، شامل استفاده از فرم‌های خمیده، تزئینات شگفت‌انگیز و ریزه‌کاری‌های سنگی و چوبی است.

در ساخت کاخ گارنیه پاریس از مصالح مختلفی مانند سنگ، برنز، چوب و آجر استفاده شده است. در نمای ساختمان، تزئینات برجسته و مجسمه‌های مرمری خودنمایی می‌کنند. رعایت اصل تقارن در طراحی نمای این کاخ، جذابیت ظاهری آن را دوچندان کرده است. زیبایی‌های این ساختمان در نما خلاصه نمی‌شوند و فضای داخلی آن نیز زیبا و چشم‌نواز طراحی شده است. وجود پلکان سنگی عریض و نقاشی‌های زیبا بر روی دیوارهای داخلی، فضایی دلنشین و جذاب را خلق کرده‌اند.

در ساخت این کاخ همچنین از سیستم‌های پیشرفته روشنایی و صوتی استفاده شده تا تجربه بی‌نظیری از تماشای نمایش‌های اپرا برای علاقه‌مندان به ارمغان آید. این سیستم‌ها به صورت مخفی در بخش‌های مختلف ساختمان قرار دارند تا اجراهای اپرا و باله به بهترین شکل ممکن انجام شود.

بخش های مختلف کاخ گارنیه

بخش های مختلف کاخ گارنیه
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Erez Agmon)

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، سالن اپرای گارنیه بخش‌های متنوع و جذابی را در خود جا داده که هر کدام از آن‌ها، تجربه متفاوتی در زمینه فرهنگ و هنر را به ارمغان می‌آورند. در ادامه به صورت کامل درباره هر کدام از این بخش‌ها توضیح خواهیم داد.

سالن اصلی اپرا

سالن اصلی اپرا در کاخ گارنیه
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Edward Covell)

سالن اصلی اپرا را باید به عنوان اصلی‌ترین بخش کاخ گارنیه معرفی کنیم که در طبقه دوم قرار دارد. این سالن 2000 نفر ظرفیت دارد و با دقت و ظرافت بالایی طراحی و ساخته شده است. صندلی‌های این سالن به صورت ردیفی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و روکش مخملی قرمز رنگ آن‌ها، زیبایی خاصی را به سالن بخشیده است. رعایت اصل تقارن در بخش‌های مختلف نیز موضوع دیگری است که خودنمایی می‌کند.

ستون‌ها و نرده‌های سالن اپرا در کاخ گارنیه، به رنگ طلایی هستند و تزئینات برجسته آن‌ها زیبایی مجموعه را دوچندان کرده‌اند. سقف این سالن نیز با نقاشی‌های چشم‌نواز و سیستم نورپردازی خارق‌العاده مزین شده تا سالن اصلی اپرا در این مجموعه، چیزی از نظر ظاهری کم نداشته باشد. به صورت کلی، باید بگوییم که دیدن نمایش‌های اپرا در این سالن، یک تجربه جدید و متفاوت است و پیشنهاد می‌کنیم که به هیچ عنوان آن را از دست ندهید.

سالن باله کاخ گارنیه

اگر به تماشای نمایش‌های رقص باله علاقه دارید، این سالن برای شما طراحی شده است. سالن باله در کاخ گارنیه نیز دقیقا مانند سالن اصلی اپرا، طراحی مثال‌زدنی دارد و دیدن رقص باله در آن، تجربه متفاوتی خواهد بود. رعایت اصل تقارن، وجود ستون‌های طلایی با تزئینات برجسته و وجود نقاشی‌های زیبا از جمله مهم‌ترین زیبایی‌های این سالن است.

موزه موسیقی

موزه موسیقی در سالن اپرای گارنیه
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Pavel)

اگر عاشق موسیقی هستید ولی درباره تاریخچه آن و سازهای موسیقی اطلاعات زیادی ندارید، بازدید از موزه موسیقی کاخ گارنیه را فراموش نکنید. در این موزه، مجموعه بی‌نظیری از آثار هنری، ابزارهای مربوط به موسیقی و سازهای قدیمی و مدرن در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند تا تجربه متفاوتی برای علاقه‌مندان به موسیقی به ارمغان آید. اگر می‌خواهید سازهای مختلف موسیقی را از نزدیک لمس کنید و دفتر تاریخچه موسیقی را ورق بزنید، موزه موسیقی این مجموعه بهترین گزینه است.

کتابخانه موسیقی کاخ گارنیه

کتابخانه موسیقی در کاخ گارنیه، یکی از بزرگ‌ترین کتابخانه‌های جهان در زمینه هنر و موسیقی است. در این کتابخانه، مجموعه بی‌نظیری از کتاب‌های مرجع در این زمینه وجود دارند که می‌توانند اطلاعات موثق و مفیدی را به علاقه‌مندان بدهند. اگر اهل خواندن کتاب هستید و از طرفی به موسیقی و هنر نیز علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم که از این کتابخانه دیدن کنید.

هزینه بازدید از کاخ گارنیه

هزینه بازدید از کاخ گارنیه
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Lorella Buccarella)

برای بازدید از سالن اپرای گارنیه، بسته‌ها و تورهای مختلفی وجود دارد که با توجه به بسته انتخابی شما، هزینه بازدید نیز متفاوت خواهد بود. با این حال، هزینه بلیط ورودی به کاخ گارنیه در سال 2023، برای بزرگسالان 13 یورو و برای کودکان و نوجوانان 9 یورو است. در نظر داشته باشید که این هزینه، برای بسته‌ها و تورهای ویژه این مجموعه بیشتر خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم که پیش از مراجعه، قیمت دقیق بسته‌ها را از طریق این لینک مشاهده کنید.

جاذبه های اطراف کاخ گارنیه

جاذبه های اطراف کاخ گارنیه
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Margarida Léa Gomes Nunes)

خوشبختانه، این مجموعه در منطقه‌ای قرار دارد که از اطراف توسط جاذبه‌های توریستی احاطه شده است. از جمله مهم‌ترین این جاذبه‌ها که می‌توانید برای دیدن آن‌ها برنامه‌ریزی کنید، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • برج ایفل: یکی از مشهورترین برج‌های جهان است که دیدن آن به شدت پیشنهاد می‌شود. برج ایفل در فاصله 1.2 کیلومتری از کاخ گارنیه قرار دارد.
 • باغ توئیلری: یکی از جذاب‌ترین و بزرگ‌ترین باغ‌های شهر پاریس است که در فاصله 1 کیلومتری از این مجموعه قرار دارد.
 • موزه لوور: اگر به بازدید از موزه‌های هنری علاقه دارید، موزه لوور یکی از بزرگ‌ترین نمونه‌ها در جهان است. این موزه در فاصله 2.5 کیلومتری از سالن اپرای گارنیه قرار دارد.
 • کلیسای سنت ژرمن دولاپ: جزو برجسته‌ترین کلیساهای تاریخی کشور فرانسه است که در فاصله 1.5 کیلومتری از این کاخ قرار دارد.
 • خیابان شانزلیزه: اگر عاشق خرید کردن هستید، خیابان شانزلیزه پاریس یکی از بهترین خیابان‌های جهان برای شماست. این خیابان در فاصله 1.5 کیلومتری از کاخ تاریخی گارنیه قرار دارد و مغازه‌های لوکس و جذابی را در خود جا داده است.

نکات بازدید از کاخ گارنیه

نکات بازدید از کاخ گارنیه
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Heidi Hunt)
 • پیشنهاد می‌کنیم که نقشه کاخ گارنیه را در سایت رسمی این مجموعه مشاهده کنید تا برای بازدید از بخش‌های مورد نظر خود برنامه‌ریزی بهتری داشته باشید.
 • اگر نمی‌خواهید در صف خرید بلیط منتظر بمانید، پیشنهاد می‌کنیم که بلیط خود را به صورت آنلاین خریداری کنید.
 • در هنگام بازدید از کاخ، قوانین و مقررات تعیین شده را رعایت کنید تا مشکلی پیش نیاید.
 • پیش از گرفتن عکس از بخش‌های مختلف، قوانین مربوط به عکس‌برداری در کاخ گارنیه را مطالعه کنید.
 • پیشنهاد می‌کنیم که با صرف وقت کافی، از تمام بخش‌های سالن اپرای گارنیه دیدن کنید.
 • بازدید از تمام بخش‌ها می‌تواند 2 الی 3 ساعت طول بکشد.
 • این مجموعه، در تمام روزهای هفته به غیر از دوشنبه‌ها، از ساعت 09:00 الی 18:00 باز است.

کلام آخر

کاخ گارنیه یکی از برجسته‌ترین ساختمان‌های تاریخی و هنری شهر پاریس است و با داشتن بخش‌های متنوع و جذاب، تجربه متفاوتی را برای علاقه‌مندان به هنر و موسیقی به ارمغان می‌آورد. اگر در شهر پاریس هستید و از طرفی، به موسیقی و هنر علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم که بازدید از این مجموعه را در برنامه خود قرار دهید. از اینکه تا انتهای مقاله نگاه گرم خود را به گردشی تاپ تقدیم کردید، بی‌نهایت سپاسگزاریم.

سوالات متداول

ساعات بازدید از کاخ گارنیه کدامند؟

این مجموعه در تمام روزهای هفته به غیر از دوشنبه‌ها، از ساعت 09:00 الی 18:00 آماده استقبال از علاقه‌مندان است.

قدمت کاخ گارنیه چقدر است؟

ساخت این کاخ زیبا، در سال 1861 به دستور ناپلئون سوم آغاز شد و در سال 1875 نیز به پایان رسید.

ظرفیت سالن اپرای گارنیه چقدر است؟

ظرفیت این سالن رویایی 2000 نفر است.

هزینه بازدید از کاخ گارنیه چقدر است؟

هزینه بلیط ورودی برای بزرگسالان 13 یورو و برای کودکان 9 یورو است. در نظر داشته باشید که با توجه به بسته انتخابی شما، این هزینه ممکن است متغیر باشد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 5 تعداد کل امتیازات 1

رتبه صفحه شما:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا