جاذبه های گردشگری خارجی

موزه لوور پاریس

موزه لوور یکی از بهترین و معروف‌ترین موزه‌های جهان است که در شهر پاریس قرار گرفته است. این موزه لقب پربازدیدترین موزه هنر در جهان را تصاحب کرده است و شما می‌توانید در آن مجموعه بی‌نظیری از مهم‌ترین آثار هنری را مشاهده کنید. در این مقاله، همراه گردشی تاپ باشید تا شما را با کلکسیون‌های موجود در این موزه تاریخی و مهم‌ترین حقایقی که درباره آن وجود دارد آشنا کنیم.

در تصویر بالا می‌توانید نمای 360 درجه از این موزه فوق‌العاده را مشاهده کنید.

آشنایی با موزه لوور پاریس

موزه Louvre جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین موزه جهان است که در سال 1793 در شهر پاریس ساخته شد. این موزه با بیش از 2..8 میلیون بازدید در سال به عنوان محبوب‌ترین موزه جهان و یکی از محبوب‌ترین جاذبه های گردشگری پاریس شناخته می‌شود. در موزه لوور پاریس مجموعه بی‌نظیری از فاخرترین آثار هنری تا اواسط قرن 19 جمع‌آوری شده است و شما می‌توانید با تهیه بلیط از تمام آن‌ها دیدن کنید.

در این موزه بیش از 38 هزار اثر هنری مربوط به قرون مختلف جمع آوری شده است که بازدید از آن‌ها برای هر شخصی هیجان‌انگیز است. موزه لوور در یکی از مهم‌ترین کاخ‌های کشور فرانسه ساخته شده است و بیش از 75 هزار متر مربع از این کاخ را به سلطه خود درآورده است. اگر برای تعطیلات به شهر پاریس سفر کردید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما از این مکان خارق‌العاده دیدن کنید.

حقایق جالب درباره موزه لوور

حقایق جالب درباره موزه لوور

حقایق بسیار جالبی درباره موزه Louvre وجود دارد که مطمئنا خواندن آن‌ها می‌تواند شما را حیرت‌زده کند. از مهم‌ترین و جالب‌ترین حقایقی که درباره این موزه وجود دارد باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • موزه لوور پربازدیدترین موزه هنر در جهان است و در سال 2018 توانست رکورد بیش از 10 میلیون بازدیدکننده در سال را به نام خود ثبت کند. جالب است بدانید که روزانه بیش از 15000 نفر از سراسر جهان از آثار موزه دیدن می‌کنند که عدد فوق‌العاده‌ای به حساب می‌آید. این موزه در کنار برج ایفل به عنوان محبوب‌ترین مکان‌های دیدنی پاریس شناخته می‌شوند.
  • Louvre در ابتدا یک قلعه برای محافظت از شهر پاریس در برابر بیگانگان بود و افتتاح موزه در سال 1793 اتفاق افتاده است. در روزهای ابتدایی، تنها 184 اثر هنری و 537 نقاشی در این موزه موجود بود و این تعداد با گذر زمان افزایش پیدا کرد و به بیش از 38 هزار اثر هنری رسید.
  • بر اساس آخرین اطلاعات بدست آمده، امروزه تقریبا 7500 تابلو نقاشی در موزه لوور فرانسه وجود دارد. نکته جالب این است که بیش از 66 درصد از این نقاشی‌ها مربوط به هنرمندان فرانسوی می‌باشد.
  • علاوه بر پاریس، یک موزه لوور دیگر نیز در شهر ابوظبی وجود دارد. این موزه در سال 2016 ساخته شده است و ساخت آن تقریبا 600 میلیون یورو برای ابوظبی هزینه داشته است.
  • موزه Louvre علاوه بر این‌که پربازدیدترین موزه جهان است، بزرگ‌ترین موزه جهان نیز می‌باشد. بازسازی‌های انجام شده در طول سال‌های گذشته، مساحت این مکان را به بیش از 75 هزار متر مربع رسانده است.
  • در زمان شروع جنگ جهانی دوم، هیتلر شروع به غارت موزه‌ها کرد. به همین خاطر مسئول موزه لوور در آن سال‌ها تمام آثار هنری را از موزه خارج کرد تا آن‌ها را از چپاول ارتش هیتلر در امان نگه دارد. جالب است بدانید که در طول جنگ جهانی دوم، بیش از 40 موزه در توسط ارتش هیتلر در فرانسه نابود شدند.
  • بسیاری از افراد هستند که با نگاه کردن به ساختمان این موزه، تصور می‌کنند که ساختمان دارای یک هرم است؛ اما باید بدانید که این ساختمان از 5 هرم شیشه‌ای تشکیل شده است.

داستان ساخت موزه Louvre

داستان ساخت موزه Louvre

همانطور که کمی قبل‌تر به آن اشاره کردیم، ساختمان این موزه در ابتدا یک قلعه دفاعی بود. در سال 1546 شخصی به نام فرانسیس اول که همه او را به عنوان یک کلکسیونر هنری بزرگ می‌شناختند، این قلعه را خرید و آن را تخریب کرد. پس از تخریب قلعه، فرانسیس شروع به ساخت یک اقامتگاه سلطنتی مجلل کرد. این اقامتگاه تا سالیان سال توسط پادشاهان فرانسه مورد استفاده قرار می‌گرفت.

در زمان فرانسیس اول، در کنار ساخت این اقامتگاه سلطنتی، بخش کوچکی از ساختمان موزه لوور زیر نظر معماری به نام Pierre Lescot ساخته شد. بخش دیگری از این موزه که امروزه آن را با نام Colonnade می‌شناسند، در زمان لوئی چهاردهم ساخته شده است و طراحی آن نیز به وسیله گروهی از بهترین معماران آن زمان انجام شده است. سرانجام در قرن هجدهم، سران حکومتی کشور فرانسه تصمیم گرفتند که این مکان را به یک موزه هنری تبدیل کنند.

در سال 1793، ساختمان لوور به یک موزه عمومی تبدیل شد و در همان روزهای ابتدایی با استقبال بی‌نظیر مردم مواجه شد. موزه لوور در دهه‌های 1980 و 1990 مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت که نتیجه آن ساختمانی است که امروزه می‌بینیم. در این بازسازی بخش‌هایی مانند سالن نمایش، پارکینگ، انبار، کافی‌شاپ، مغازه‌ها و دفاتر به بخش زیرزمین این ساختمان اضافه شدند تا جذابیت موزه Louvre بیشتر از قبل شود.

کلکسیون های موجود در موزه لوور پاریس

موزه Louvre دارای بخش‌های متنوعی است که هر بخش آن آثار خاصی را به شما نشان می‌دهند. شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود بخش‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنید و از آن‌ها دیدن کنید. اگر نظر گردشی تاپ را در این زمینه می‌خواهید، ما پیشنهاد می‌کنیم که از تمام بخش‌ها دیدن کنید. زیرا هر بخش کلکسیون خاص خود را دارد که جذابیت متفاوتی نسبت به بخش دیگر دارد. از جذاب‌ترین کلکسیون‌های موزه لوور باید به موارد زیر اشاره کنیم:

بخش نقاشی ها

کلکسیون نقاشی های موزه لوور

یکی از جذاب‌ترین بخش‌هایی که در موزه لوور باید از آن دیدن کنید، بخش نقاشی‌های این موزه است. در این بخش شما می‌توانید فاخرترین و ارزشمندترین نقاشی‌های جهان را مشاهده کنید. نقاشی‌های این موزه در سه بخش Denon، Richelieu و Sully و در طبقات اول و دوم موزه به نمایش گذاشته شده‌اند. البته در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید بهترین نقاشی‌های موزه را مشاهده کنید، باید خود را به گالری بزرگ برسانید.

از مهم‌ترین تابلوهای نقاشی در موزه لوور پاریس باید به Mona Lisa ،The Wedding at Cana ،Triumph of the Virtues ،Dante and Virgil in Hell و The Battle between Love and Chastity اشاره کنیم.

بخش مجسمه ها

مجسمه های موزه Louvre

پس از بازدید از نقاشی‌های فوق‌العاده این موزه، باید از مجسمه‌های آن دیدن کنید. این بخش در سال 1871 افتتاح شد و اکنون ده‌ها مجسمه تاریخی و با ارزش از کشور فرانسه، ایتالیا و چندین کشور دیگر اروپایی در معرض نمایش قرار داده است. بخش مجسمه‌های موزه لوور پاریس به دو قسمت Denon و Richelieu تقسیم می‌شود.

در بخش Richelieu می‌توانید مجسمه‌های فرانسوی را مشاهده کنید. بخش Denon نیز مربوط به مجسمه‌های ایتالیایی و سایر کشورهای اروپایی است. اگر به هنر مجسمه‌سازی علاقه دارید، این بخش قطعا می‌تواند شما را حیرت‌زده کند.

بخش آثار گرافیکی

بخش آثار گرافیکی در موزه لوور

بخش هنرهای گرافیکی یکی دیگر از بخش‌های جذاب در موزه Louvre است که می‌توانید در آن بهترین آثار گرافیکی و چاپی از سراسر جهان را مشاهده کنید. در این بخش شما می‌توانید هزاران اثر گرافیکی شامل پاستل، نقاشی، مینیاتور و آثار چاپی را مشاهده کنید. اکثر این آثار مربوط به قرن 11 تا قرن 19 هستند و خالقان آن‌ها نیز هنرمندانی همچون لئوناردو داوینچی، رامبراند، هانس هولبین و دلاکروا می‌باشند.

آدرس موزه لوور پاریس

این موزه در منطقه Rue de Rivoli در شهر پاریس قرار دارد و دسترسی به آن به وسیله مترو، تاکسی و اتوبوس‌های شهری امکان‌پذیر است. دسترسی به این مکان به وسیله ماشین خودتان نیز امکان‌پذیر است؛ اما پیشنهاد ما به شما استفاده از مترو و یا تاکسی است. موزه لوور همه روزه از ساعت 09:00 الی 18:00 آماده استقبال از گردشگران است که خود را برای ماجراجویی در یک دنیای هنری آماده کرده‌اند.

آدرس موزه Louvre در گوگل مپ

سخن پایانی

موزه لوور بزرگ‌ترین، محبوب‌ترین و پربازدیدترین موزه جهان است و سالانه افراد بسیار زیادی از سراسر جهان برای بازدید از آن به شهر پاریس سفر می‌کنند. در این مقاله از گردشی تاپ تمام سعی خود را کردیم که شما را با مهم‌ترین حقایق درباره این ساختمان و بخش‌های مختلف آن آشنا کنیم. امیدواریم که از خواندن این مقاله در وب سایت گردشی تاپ لذت برده باشید.

سوالات متداول

مساحت موزه لوور چقدر است؟

این موزه در حال حاضر 75 هزار متر مربع وسعت دارد و به عنوان بزرگ‌ترین موزه در جهان شناخته می‌شود.

سالانه چند گردشگر از موزه Louvre بازدید می‌کنند؟

سالانه بیش از 8.2 میلیون نفر از سراسر جهان از این موزه بازدید می‌کنند. همچنین باید بدانید که به صورت میانگین، این موزه روزانه میزبان 15000 گردشگر است.

چند اثر در موزه لوور وجود دارد؟

بیش از 72 هزار اثر هنری در دسته‌بندی‌های مختلف در این موزه وجود دارد که شما می‌توانید از تمام آن‌ها دیدن کنید.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 3 تعداد کل امتیازات 1

رتبه صفحه شما:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا