جاذبه های گردشگری خارجی

قاب دبی

پس از آنکه حاکم امارات تصمیم گرفت که دبی را به یکی از قطب‌های گردشگری در جهان تبدیل کند، سازه‌های زیادی در شهر دبی ساخته شده که هر کدام از دیگری زیباتر و خاص‌تر است. یکی از جذاب‌ترین سازه‌هایی که در این شهر ساخته شده است، قاب دبی است. حقایق جالبی درباره این قاب وجود دارد که اکثر افراد از آن بی اطلاع هستند. در این مقاله از گردشی تاپ قصد داریم که شما را به صورت کامل با Dubai Frame و حقایقی که درباره آن وجود دارد آشنا کنیم.

تاریخچه قاب دبی

ساخت‌و‌ساز این قاب زیبا و شگفت‌انگیز در سال 2013 آغاز شد و 5 سال بعد و در تاریخ 1 ژانویه سال 2018 به صورت رسمی به بهره‌برداری رسید. برای ساخت دبی فریم، تقریبا 230 میلیون درهم هزینه شده است که هزینه بالا و سنگینی به حساب می‌آید. قاب دبی با ارتفاع 152 متری خود و همچنین طراحی خاص و بی‌نظیری که دارد به سرعت موفق شد تا نام خود را به عنوان یکی از جذاب‌ترین جاذبه های گردشگری دبی در ذهن گردشگران هک کند.

ساخت این سازه خارق‌العاده، توسط شرکت Hyder Consulting انجام شده است. همچنین باید بدانید که در همان روزهای ابتدایی تعداد بسیار زیادی از ساکنین شهر دبی و گردشگران، از قاب دبی بازدید کردند که این آمار بیشتر از تعداد مورد انتظار بود.

هدف از ساخت دبی فریم چیست؟

قاب دبی یک سازه عظیم‌الجثه است که دارای عرض 93 متری . ارتفاع 152 متری است. این سازه در پارک زبیل و در نزدیکی دروازه ستارگان قرار گرفته است. هدف از ساخت Dubai Frame قرار دادن بخش تاریخی شهر و بخش مدرن آن در یک قاب است. این کار در ابتدا غیر ممکن بنظر می‌رسید؛ اما باید بدانید که این قاب به خوبی توانست این هدف را عملی کند.

به صورت کلی باید بگوییم که اگر روی پل رصدخانه بایستید و از داخل قاب به بخش جنوبی شهر نگاه کنید، می‌توانید بخش مدرن شهر دبی که شامل جاهایی از جمله برج خلیفه می‌شود را مشاهده کنید. همچنین اگر از روی این پل و از داخل قاب دبی به بخش شمالی نگاه کنید، می‌توانید بافت تاریخی این شهر را به صورت خارق‌العاده‌ای مشاهده کنید و از مناظری مانند Deira و نهر دبی لذت ببرید.

حقایق جالب درباره Dubai Frame

حقایق جالب درباره Dubai Frame

حقایق جالب و شگفت‌انگیری درباره این قاب وجود دارد که عده زیادی از افراد درباره آن اطلاعی ندارند. در این قسمت از مقاله قصد داریم که شما را با مهم‌ترین این حقایق آشنا کنیم.

  • قاب دبی با 93 متر عرض و 152 متر ارتفاع، موفق شده که لقب بزرگ‌ترین قاب عکس جهان را به اسم خود ثبت کند.
  • یک پل به مساحت 100 متر مربع و یک صفحه شیشه‌ای به مساحت 25 متر مربع، دو طرف این قاب را به یکدیگر متصل کرده‌اند. هنگامی‌که شما روی این پل شیشه‌ای قرار می‌گیرید، می‌توانید یک نفس‌گیر از شهر دبی را به صورت 360 درجه مشاهده کنید.
  • مردم محلی امارات، این سازه را با نام Berwaz Dubai نیز می‌شناسند.
  • برای آن‌که عظمت قاب عکس دبی را درک کنید، بهتر است بدانید که ارتفاع این بنای باشکوه، معادل یک ساختمان 50 طبقه است.
  • برای طراحی نمای بیرونی قاب دبی، از لوگوی نمایشگاه اکسپو در سال 202 الهام گرفته شده است.
  • برای بازدید از تمام قسمت‌های این قاب حتما باید بلیط تهیه کنید و جالب است بدانید که در هر ساعت، تنها 200 نفر می‌توانند از دبی فریم دیدن کنند.
  • طراحی Dubai Frame توسط شخصی به نام فرناندو دونیس انجام شده است. دونیس همان شخصی است که پیش از طراحی قاب دبی، برج رنسانس این شهر را طراحی کرده بود.
  • بخش‌های متنوعی در این قاب وجود دارد که یکی از جذاب‌ترین آن‌ها فروشگاهی است که می‌توانید در آن ماکت‌های کوچکی از قاب عکس دبی را بخرید و یا برای عزیزان خود سوغاتی تهیه کنید.

درون قاب دبی چخبر است؟

عده زیادی از افراد هستند که تصور می‌کنند قاب دبی تنها یک سازه معمولی است که باید از بیرون به آن نگاه کنید. باید بدانید که قسمت داخلی این قاب دارای بخش‌های متنوعی است که باید از آن‌ها دیدن کنید. در ادامه درباره هر کدام از این بخش‌ها به صورت کامل به شما توضیح می‌دهیم.

موزه در قسمت نیم طبقه

موزه قاب عکس دبی

با ورود به قاب دبی، اولین جایی که باید از آن دیدن کنید، موزه قرار گرفته در بخش نیم طبقه این سازه است. در این موزه شما می‌توانید گذشته و زمان حال شهر دبی را به صورت همزمان مشاهده کنید. در این مکان آثاری از زندگی عشایری و غواصی برای پیدا کردن مروارید تا پیشرفت شهر دبی و تبدیل شدن به یک قطب گردشگری وجود دارد که بازدید از آن‌ها قطعا می‌تواند هیجان‌انگیز باشد.

برای آن‌که این آثار تا مدت‌ها در ذهن شما باقی بماند، از جلوه‌های ویژه فوق‌العاده‌ای استفاده شده است. استفاده از جلوه‌های صوتی در کنار رنگ و بویی از دریا نیز این جذابیت را به اوج خود رسانده است. اگر قصد بازدید از قاب دبی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که بازدید از این قسمت را به هیچ عنوان از دست ندهید.

عرشه آسمان

عرشه آسمان در قاب عکس دبی

در طبقات بالایی موزه، قسمتی به نام عرشه آسمان وجود دارد که شما می‌توانید در آن‌جا منظره فوق‌العاده‌ای از شهر دبی را مشاهده کنید. همچنین در نظر داشته باشید که امکان مشاهده شهر Dubai به وسیله امکانات واقعیت افزوده‌ای که در این قسمت قرار گرفته است نیز امکان‌پذیر است. در این قسمت، یک راوی درباره هر یک از مکان‌های دیدنی این شهر توضیح می‌دهد که گوش کردن به صحبت‌های او می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد.

تونل Vortex

تونل Vortex در قاب عکس دبی

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های قاب دبی، تونل Vortex است که بازدید از آن بسیار هیجان‌انگیز است. در این تونل از جلوه‌های نوری و صوتی فوق‌العاده‌ای استفاده شده که جذابیت این بخش را چندین برابر کرده است. به لطف وجود این جلوه‌های صوتی و نوری هنگامی که در حال عبور کردن از این تونل هستید، حس می‌کنید که داخل یک ماشین زمان هستید که قرار است شما را به 100 سال آینده منتقل کند.

البته در نظر داشته باشید که با استفاده از تجهیزات واقعیت افزوده‌ای که در این تونل وجود دارد، شما واقعا به آینده برده می‌شوید. شما به وسیاه این تجهیزات می‌توانید تاکسی‌های پرنده و ساختمان‌های متحرکی که احتمالا در آینده بشر به آن‌ها دست پیدا خواهد کرد را مشاهده کنید. اگر اهل هیجان هستید، این بخش می‌تواند جذاب‌ترین قسمت قاب دبی برای شما باشد.

پل شیشه ای

قسمت آخری که در قاب دبی وجود دارد و شما باید از آن دیدن کنید، پل شیشه‌ای است. این پل دقیقا همان چیزی است که دو طرف دبی فریم را به یکدیگر متصل می‌کند. شما می‌توانید روی این پل شیشه‌ای خارق‌العاده، قدم بزنید و از مناظر 360 درجه‌ای که این پل در اختیار شما می‌گذارد لذت ببرید. اگر از قدم زدن و راه رفتن خسته شده‌اید، در این قسمت یک کافی‌شاپ عالی وجود دارد که می‌توانید در آن یک لیوان چای و یا یک فنجان قهوه‌ی داغ بنوشید.

این کافی‌شاپ، جزو معدود کافی‌شاپ‌هایی است که شما می‌توانید همزمان با نوشیدن چای و یا قهوه، منظره بی‌نظیری از دبی را زیر پاهای خود تماشا کنید.

بهترین زمان بازدید و مدت زمان پیشنهادی

Dubai Frame در هر فصلی از سال زیبایی خاص خودش را دارد و نمای شگفت‌انگیزی از شهر دبی را به شما نشان می‌دهد که با فصل‌های دیگر متفاوت است. به همین خاطر نمی‌توان زمانی را به عنوان بهترین زمان بازدید از قاب دبی معرفی کرد. البته از از آنجایی‌که شهر دبی تابستان‌های گرم و نفس‌گیری دارد، پیشنهاد می‌کنیم که در فصلی به غیر از تابستان برای بازدید از جاهای دیدنی این شهر اقدام کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که اگر قصد دارید از تمام قسمت‌های این قاب به صورت کامل دیدن کنید، تقریبا باید 1 الی 2 ساعت از وقت خود را به این کار اختصاص دهید. این بنای باشکوه، همه روزه از ساعت 09:00 الی 21:00 آماده استقبال از گردشگران است.

آدرس قاب دبی

این قاب در پارک زبیل شهر دبی که یکی از جذاب‌ترین پارک‌های این شهر است قرار گرفته است. دسترسی به این سازه، از طریق خودروهای شخصی و وسایل نقلیه عمومی امکان‌پذیر است. همچنین در نظر داشته باشید که اگر قصد دارید با ماشین شخصی خود برای بازدید از این بنای باشکوه بروید، می‌توانید از نرم‌افزار گوگل مپ برای مسیریابی استفاده کنید.

آدرس Dubai Frame در گوگل مپ

سخن پایانی

یکی از شگفت‌انگیزترین و خاص‌ترین سازه‌های شهر دبی، قاب دبی است که در این مقاله به صورت کامل درباره بخش‌های متفاوت آن و همچنین حقایقی که درباره آن وجود دارد به شما توضیح دادیم. پیشنهاد می‌کنیم که اگر به شهر دبی سفر کردید، حتما از این سازه دیدن کنید و از قسمت‌های متنوع و جذاب آن لذت ببرید. همچنین از قسمت باکس کامنت‌ها می‌توانید نظرات خود را درباره دبی فریم و این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

ارتفاع قاب دبی چند متر است؟

ارتفاع این سازه 152 متر است و عرض آن نیز 93 متر است.

ساعت بازدید از قاب عکس دبی چه زمانی است؟

این قاب عکس همه روزه از ساعت 09:00 ال 21:00 آماده استقبال از گردشگران است.

بهترین بخش های Dubai Frame کدامند؟

عرشه آسمان، تونل Vortex و موزه‌ای که در نیم طبقه قرار دارد را می‌توانیم به عنوان جذاب‌ترین بخش‌های این سازه معرفی کنیم.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 4 تعداد کل امتیازات 1

رتبه صفحه شما:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا