جاذبه های گردشگری خارجی

کولوسئوم

شهر رم که جهانیان آن را با نام شهر گلادیاتورها می‌شناسند، دارای بناهای تاریخی فوق‌العاده‌ای است که نمونه آن‌ها را در هیچ نقطه‌ای از جهان نمی‌توانید مشاهده کنید. بازدید از هر کدام این بناهای تاریخی، صفحه‌ی تازه‌ای از تاریخ شهر رم را به شما نشان می‌دهد. یکی از زیباترین و جذاب‌ترین بناهای تاریخی این شهر کولوسئوم است که بازدید از آن به افرادی که به گلادیاتورها و نبردهای تاریخی آن‌ها علاقه دارند به شدت پیشنهاد می‌شود.

کولوسئوم یکی از جذاب‌ترین جاذبه های گردشگری رم است که سالانه توسط میلیون‌ها گردشگر از سراسر جهان مورد بازدید قرار می‌گیرد. اگر درباره این بنای تاریخی کنجکاو هستید و به نبردهای گلادیاتوری نیز علاقه دارید، این مقاله از وب سایت گردشی تاپ را به هیچ عنوان از دست ندهید. در این مقاله قصد داریم که به صورت کامل به شما درباره این آمفی تئاتر تاریخی و حقایقی که درباره آن وجود دارد توضیح دهیم.

تصویر 360 درجه از کولوسئوم رم

آشنایی با کولوسئوم

کولوسئوم که با نام سالن آمفی تئاتر فلاویان نیز شناخته می‌شود، جزو جذاب‌ترین مکان‌هایی است که در سفر به شهر رم باید از آن دیدن کنید. بر اساس تحقیقات انجام شده، مشخص شده است که این مکان خارق‌العاده، 80 سال پس از میلاد ساخته شده است. این سالن که در گذشته بیش از 50000 نفر ظرفیت داشته است، محل مبارزه گلادیاتورهایی بود که به دنبال کشتن حریف خود در میدان مبارزه بودند.

آشنایی با کولوسئوم

با گذشت بیش از 2000 سال از ساخت کولوسئوم، این مکان همچنان در نهایت ابهت پابرجاست و در بازدید از آن می‌توانید همچنان بوی خون گلادیاتورها را استشمام کنید. Colosseum سالانه توسط بیش از 7 میلیون گردشگر مورد بازدید قرار می‌گیرد که با توجه به این عدد می‌توان نتیجه گرفت که محبوب‌ترین جاذبه گردشگری در بین مردم است. بازدید از این بنای تاریخی به همه افرادی که به داستان‌های حماسی و افسانه گلادیاتورها علاقه دارند پیشنهاد می‌شود.

داستان ساخت کولوسئوم

ساخت Colosseum کمی با ساخت سایر بناهای تاریخی جهان متفاوت است و این مکان در نهایت هیجان تکمیل و افتتاح شد. ساخت سالن آمفی‌تئاتر فلاویان توسط امپراتور وسپاسیان در 72 سال پس از میلاد آغاز شد؛ اما باید بدانید که مرگ اجازه تماشای تکمیل این سازه را به او نداد. یک سال پس از مرگ امپراتور وسپاسیان، این سالن توسط پسر او تکمیل و به صورت رسمی افتتاح شد.

داستان ساخت Colosseum

به مناسبت افتتاحیه Colosseum، مسابقه بزرگی بین گلادیاتورها ترتیب داده شد که انجام آن 100 شبانه‌روز به طول انجامید. در طول این مدت بیش از 5000 حیوان ذبح شد و گلادیاتورهای زیادی جان خود را از دست دادند. این افتتاحیه یکی از شکوهمندترین و هیجان‌انگیزترین افتتاحیه‌های جهان است که هرگز از یاد مردم نخواهد رفت. تا آن زمان این بزرگ‌ترین نبرد گلادیاتورها در سطح جهان بود تا اینکه چند سال بعد، تراژان مسابقه دیگری را ترتیب داد.

تراژان چند سال پس از افتتاح کولوسئوم، یک مسابقه بزرگ بین گلادیاتورها ترتیب داد که در آن بیش از 9000 گلادیاتور شرکت کردند و بیش از 10000 حیوان ذبح شد. این ماراتن بزرگ تقریبا 117 شبانه‌روز طول کشید و تا به امروز به عنوان بزرگ‌ترین ماراتن گلادیاتورها در جهان باقی مانده است.

معماری کولوسئوم

معماری کولوسئوم

معماری سالن آمفی‌تئاتر فلاویان یکی از شاهکارهای معماری در جهان است که با گذشت بیش از 2000 سال از ساخت آن، هنوز هیچ سازه‌ای نتوانسته است با آن رقابت کند. دیوارهای بیرونی کولوسئوم دارای سه سطح طاق هستند که این طاق‌ها با ستون‌های تزئینی قاب شده‌اند. برای جذابیت بیشتر، در بالای ستون‌ها از سرستون‌های دوریک استفاده شده است.

روی طاقچه‌های طبقه دوم و سوم، چندین مجسمه فوق‌العاده زیبا وجود دارد که نمای بی‌نظیری را به این مکان بخشیده‌اند. همچنین باید بدانید که 240 دکل برای نگه‌داشتن سایه‌بان‌ها در این مجموعه وجود دارد که تماشاگران را از نور آفتاب و باران در امان نگه می‌داشتند. برای آنکه ازدحام جمعیت مشکلی را به وجود نیاورد، 80 طاق ورودی در کولوسئوم در نظر گرفته شده است تا افراد بتوانند در کمترین زمان ممکن خود را به سکوها برسانند.

معماری آمفی تئاتر فلاویان

در مورد فضای داخلی کولوسئوم باید به شما بگوییم که به سه قسمت عرصه، سکو و حفره تقسیم می‌شود که طراحی آن‌ها به زیباترین شکل ممکن انجام شده است. کف میدان سالن آمفی تئاتر فلاویان از جنس چوب است و روی آب با شن پوشیده شده است. دلیل استفاده از شن برای پوشاندن کف میدان، جلوگیری از لیز خوردن گلادیاتورها در هنگام مبارزه بود.

سکوی تماشاگران نیز به سه قسمت متفاوت تقسیم می‌شود که هر کدام از آن‌ها برای افراد خاصی است. در طبقه پایین که تسلط کافی به میدان نبرد وجود دارد، مقامات ارشد می‌نشستند. فضای میانی برای شهروندان ثروتمند بود و بالاترین طبقه که کمترین اشراف به میدان مبارزه وجود داشت نیز برای شهروندان عادی در نظر گرفته شده بود. به صورت کلی درباره معماری Colosseum باید بگوییم که یک شاهکار به تمام معنا در جهان است.

حقایق جالب درباره آمفی تئاتر فلاویان

احتمالا با مطالعه مقاله تا به این لحظه هیجان‌زده شده باشید؛ اما باید بدانید که چندین حقیقت جالب نیز درباره کولوسئوم وجود دارد که مطالعه درباره آن‌ها می‌تواند شما را بیشتر از قبل هیجان‌زده کند. از مهم‌ترین حقایقی که درباره این سالن وجود دارد باید به موارد زیر اشاره کنیم:

حقایق جالب درباره کولوسئوم

  • چندین گذرگاه زیرزمینی در زیر کولوسئوم وجود دارد که در آن‌جا حیوانات و گلادیاتورها انتظار سرنوشت خود را می‌کشیدند.
  • دو زمین‌لرزه بزرگ در سال‌های 847 و 1231 میلادی در محل این سالن اتفاق افتاد که بر اثر آن تقریبا نیمی از این مکان دچار آسیب جدی شد.
  • در سال 2007، کولوسئوم به عنوان یکی از 7 عجایب جدید کره زمین شناخته شد.
  • بر اساس برآوردهای انجام شده، مشخص شده است که بیش از 50000 گلادیاتور در این میدان جان خود را از دست داده‌اند. همچنین باید بدانید که بیش از 1 میلیون حیوان در این میدان ذبح شده‌اند.
  • تحقیقات نشان می‌دهد که در ساخت Colosseum بیش از 100000 متر مکعب سنگ مرمر، 1 میلیون تُن بتن، و مقدار زیادی سنگ و آجر استفاده شده است.
  • هزینه ساخت این سالن شکوهمند چیزی حدود 39 میلیون دلار تخمین زده شده است.
  • خروجی غربی این مجموعه به دروازه مرگ شهرت داشت و از آن برای خارج کردن گلادیاتورهایی که جان خود را در مبارزه از دست داده‌اند استفاده می‌شد.
  • کولوسئوم با طول 189 متر، عرض 156 متر و ارتفاع 50 متر به عنوان بزرگ‌ترین سالن آمفی‌تئاتر در جهان شناخته می‌شود.

ساعات فعالیت و هزینه بازدید از کولوسئوم

سالن آمفی‌تئاتر فلاویان همه روزه از ساعت 09:00 الی 19:00 آماده بازدید است و شما می‌توانید در این بازه زمانی برای بازدید از آن اقدام کنید. بازدید از تمام قسمت‌های این بنای تاریخی تقریبا 1 الی 2 ساعت زمان می‌برد. همچنین باید بدانید که هزینه بازدید از آمفی تئاتر فلاویان 20 الی 25 یورو است و شما می‌توانید بلیط این مجموعه را به صورت حضوری و یا از طریق وب سایت‌های اینترنتی خریداری کنید.

آدرس کولوسئوم در گوگل مپ

سخن پایانی

کولوسئوم یکی از خارق‌العاده‌ترین سازه‌های جهان و یکی از عجایب هفتگانه جدید در جهان است که بازدید از آن می‌تواند متفاوت‌ترین تجربه زندگی هر شخصی باشد. در این مقاله از وب سایت گردشی تاپ سعی کردیم که درباره سالن آمفی‌تئاتر فلاویان به صورت کامل به شما توضیح دهیم و شما را با بخش‌های متفاوت آن آشنا کنیم. امیدواریم که از مطالعه این مقاله در وب سایت گردشی تاپ لذت برده باشید.

سوالات متداول

هزینه بازدید از کولوسئوم چقدر است؟

هزینه بازدید از این مجموعه بین 20 الی 25 یورو است.

ساعات فعالیت Colosseum کدامند؟

این سازه همه روزه از ساعت 09:00 الی 19:00 آماده بازدید است و شما می‌توانید با توجه به شرایط خود بهترین زمان را برای بازدید انتخاب کنید.

ارتفاع آمفی تئاتر فلاویان چقدر است؟

ارتفاع این سازه از سطح زمین 50 متر است و طول عرض آن نیز به ترتیب 189 و 156 متر است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 5 تعداد کل امتیازات 1

رتبه صفحه شما:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا