جاذبه های گردشگری خارجی

باغ گیاه شناسی نیویورک

باغ گیاه شناسی نیویورک جایی است که می‌توانید بیشتر از یک میلیون گونه گیاهی را مشاهده کنید و از گشت‌و‌گذار در میان آن‌ها لذت ببرید. این مجموعه یکی از محبوب‌ترین جاذبه های گردشگری نیویورک است و سالانه بیشتر از 1 میلیون بازدیدکننده دارد. اگر عاشق ماجراجویی در دنیای گیاهان هستید، در این مقاله همراه ما باشید تا قدم به این باغ گیاه‌شناسی جذاب بگذاریم و بخش‌های مختلف آن را از نزدیک ببینیم.

منبع ویدیو: کانال یوتیوب Traveling With Jennifer Sparks Savoy

آشنایی با باغ گیاه شناسی نیویورک

آشنایی با باغ گیاه شناسی نیویورک
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: JoAnn Norris)

باغ گیاه شناسی نیویورک که به عنوان یکی از باغ‌های ملی آمریکا شناخته می‌شود، در سال 1891 تاسیس شد. در این مجموعه بخش‌های متنوعی مانند موزه‌ها، مراکز آموزشی و تحقیقاتی، باغ گیاهان دارویی، باغ گیاهان معدنی، تالارهای نمایشگاهی، باغ گیاهان بومی و غیره وجود دارد که هر کدام جذابیت‌های خاص خود را دارند. این بخش‌ها، مجموعا بیشتر 1 میلیون گونه گیاهی از سراسر جهان را در خود جا داده‌اند.

باغ گیاه شناسی نیویورک با هدف آموزش به عموم مردم و انجام تحقیقات بر روی گونه‌های مختلف گیاهی تاسیس شد. این مجموعه که شامل چندین ساختمان و باغ است، سالانه بیشتر از 1 میلیون بازدیدکننده را به خود جذب می‌کند که عدد قابل توجهی است. گفته می‌شود که برای خلق چنین مجموعه بی‌نظیری، میلیون‌ها دلار هزینه شده و تمام این هزینه نیز توسط دولت آمریکا پرداخت شده است.

آدرس باغ گیاه شناسی نیویورک در گوگل مپ

بخش های مختلف باغ گیاه شناسی نیویورک

بخش های مختلف باغ گیاه شناسی نیویورک
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Denís T.)

چندین بخش متنوع در این باغ وجود دارد که هر کدام از آن‌ها نماینده نوع خاصی از گیاهان یک منطقه هستند. در حقیقت، باید بگوییم که در باغ گیاه شناسی شهر نیویورک، مجموعه بی‌نظیری از گیاهان سراسر جهان گرد هم آمده‌اند تا یکی از خاص‌ترین مجموعه‌های گیاه‌شناسی جهان خلق شود. در ادامه همراه ما باشید تا درباره هر کدام از این بخش‌ها به صورت کامل توضیح دهیم.

باغ گیاهان خارجی

بخش گیاهان خارجی در مجموعه گیاه شناسی نیویورک
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Karen M)

اگر می‌خواهید با گیاهان غیر بومی آمریکا آشنا شوید، باغ گیاهان خارجی جایی است که باید از آن دیدن کنید. در این باغ، هزاران گونه گیاهی از سراسر جهان حضور دارند که هر کدام از آن‌ها، نماینده زیبایی و تنوع گیاهی در نقطه خاصی از جهان هستند. با دیدن این بخش، می‌توانید تنوع بالای انواع گیاهان در سراسر جهان را از نزدیک لمس کنید و به قدرت خالق یکتا پی ببرید.

باغ گیاهان بومی در باغ گیاه شناسی نیویورک

باغ گیاهان بومی در باغ گیاه شناسی نیویورک
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: L. C. Green)

همانطور که از نامش مشخص است، این بخش از باغ گیاه شناسی نیویورک به گیاهان بومی آمریکا تعلق دارد. این باغ نیز هزاران گونه گیاهی را شامل می‌شود که هر کدام از آن‌ها، زیبایی و تنوع گونه‌های گیاهی در آمریکای شمالی را به تصویر می‌کشند. اگر می‌خواهید با گونه‌های مختلف گیاهی که در مناطق مختلف آمریکای شمالی رشد می‌کنند آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم که بازدید از این بخش را به هیچ عنوان از دست ندهید.

باغ گیاهان دارویی

بخش گیاهان دارویی در باغ گیاه شناسی شهر نیویورک
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Shari Lillian)

در این بخش، می‌توانید صدها گونه گیاهی که در طب سنتی از آن‌ها به‌عنوان دارو استفاده می‌شود را مشاهده کنید. هر کدام از این گیاهان، از نقطه خاصی از جهان قدم به خاک آمریکا گذاشته‌اند تا مجموعه باغ گیاه شناسی نیویورک را کامل‌تر کنند. البته باید بدانید که این گیاهان فقط برای بازدید عمومی اینجا نیستند و تحقیقات و آزمایش‌های زیادی نیز روی آن‌ها انجام می‌شود.

باغ گیاهان مرتعی در باغ گیاه شناسی نیویورک

اگر می‌خواهید گیاهانی که در مناطق مختلف مرتعی در جهان رشد می‌کنند را از نزدیک مشاهده کنید، بخش گیاهان مرتعی جایی است که انتظار شما را می‌کشد. گیاهان این بخش نیز تنوع بالایی دارند و هزاران گونه گیاهی از سراسر جهان را می‌توانید مشاهده کنید. مانند بخش گیاهان دارویی، گیاهان مرتعی باغ گیاه شناسی نیویورک فقط برای بازدید عموم نیستند و تحقیقات مختلفی روی آن‌ها انجام می‌شود.

موزه ها

موزه ها در باغ گیاه شناسی نیویورک
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Edgar Flores)

در باغ گیاه شناسی نیویورک، چندین موزه متفاوت و جذاب نیز وجود دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها باید به موزه تنوع زیستی، موزه تاریخ گیاه‌شناسی و موزه شتاب‌دهنده‌های گیاهی اشاره کنیم. در این موزه‌ها، می‌توانید با تاریخچه تحول گیاه‌شناسی آشنا شوید و ابزارهای این حوزه را از گذشته تا امروز مشاهده کنید. همچنین می‌توانید با شتاب‌دهنده‌های گیاهی که به گیاهان کمک می‌کنند تا در شرایط نامساعد محیطی رشد کنند نیز آشنا شوید.

هزینه بازدید از باغ گیاه شناسی نیویورک

هزینه بازدید از باغ گیاه شناسی نیویورک
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Polo Arcia)

برای بازدید از این مجموعه باید بلیط تهیه کنید؛ اما باید بدانید که هزینه آن برای افراد مختلف، متفاوت است. در حقیقت، هزینه بازدید از باغ گیاه شناسی نیویورک، به عواملی مانند محل اقامت، وضعیت دانشجویی و سن افراد بستگی دارد. در قسمت پایین، می‌توانید تعرفه‌های این مجموعه را مشاهده کنید.

 • هزینه بازدید از این مجموعه برای افراد عادی 28 دلار آمریکا است.
 • دانشجوها می‌توانند با ارائه کارت دانشجویی از تخفیف 3 دلاری استفاده کنند و این بلیط را با مبلغ 25 دلار بخرند.
 • هزینه بلیط باغ گیاه شناسی نیویورک برای کودکان 2 تا 12 سال، 12 دلار است.
 • افراد بالای 65 سال نیز باید مبلغ 25 دلار را بپردازند.
 • افرادی که کارت عضویت این مجموعه را دارند نیز می‌توانند به صورت رایگان از آن دیدن کنند.

در نظر داشته باشید که این هزینه‌ها در ایام مختلف سال متفاوت خواهد بود. به همین خاطر، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه دقیق بازدید از باغ گیاه شناسی نیویورک، به وب سایت رسمی این مجموعه مراجعه کنید.

جاذبه های اطراف باغ گیاه شناسی نیویورک

جاذبه های اطراف باغ گیاه شناسی نیویورک
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Matthew Ross)

اگر در شهر نیویورک هستید، پیشنهاد می‌کنیم که برای دیدن جاذبه‌های زیر نیز برنامه‌ریزی کنید.

 • برج امپایر استیت: یکی از جذاب‌ترین آسمان‌خراش‌های آمریکا است که در قلب شهر نیویورک قرار دارد. برج امپایر استیت در فاصله 5 کیلومتری از این باغ قرار دارد.
 • موزه تاریخ طبیعی: یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های تاریخ طبیعی در جهان است که در فاصله 2 کیلومتری از باغ گیاه‌شناسی نیویورک قرار دارد.
 • موزه متروپولیتن: موزه متروپولیتن جایی است که م‌توانید به تماشای هنرهای تجسمی بپردازید و از دیدن آن‌ها لذت ببرید. این موزه در فاصله 5 کیلومتری از این مجموعه قرار دارد.
 • سنترال پارک: سنترال پارک یا همان پارک مرکزی نیویورک، گزینه بعدی است که بازدید از آن را نباید از دست دهید. این پارک که به‌عنوان یکی از زیباترین پارک‌های آمریکا نیز شناخته می‌شود، در فاصله 4 کیلومتری از این باغ گیاه‌شناسی قرار دارد.

نکات بازدید از باغ گیاه شناسی نیویورک

نکات بازدید از باغ گیاه شناسی نیویورک
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Scott Yi)
 • پیش از مراجعه به این مجموعه، بلیط خود را به صورت اینترنتی تهیه کنید.
 • گرفتن عکس یادگاری از بخش‌های مختلف را فراموش نکنید.
 • راهنماهای زیادی در این باغ حضور دارند که آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. بنابراین، اگر سوالی درباره گونه‌های گیاهی موجود به ذهنتان رسید، حتما از آن‌ها بپرسید.
 • پیشنهاد می‌کنیم که ساعات ابتدایی روز را برای بازدید انتخاب کنید تا گرفتار شلوغی و ازدحام جمعیت نشوید.
 • در باغ گیاه شناسی نیویورک چندین رستوران و کافه وجود دارد. پیشنهاد می‌کنیم که از خدمات آن‌ها نیز استفاده کنید و سپس مشغول ادامه ماجراجویی شوید.
 • از تماس مستقیم با گیاهان این مجموعه خودداری کنید تا آسیبی به آن‌ها وارد نشود.

سخن پایانی

باغ گیاه شناسی نیویورک با بیشتر از 1 میلیون گونه گیاهی، یکی از خارق‌العاده‌ترین مکان‌ها در شهر نیویورک است. این مجموعه بخش‌های متنوع و جذابی دارد که هر کدام از آن‌ها، گونه‌های خاصی از سراسر جهان را به نمایش می‌گذارند. در این مقاله، درباره بخش‌های مختلف این باغ به شما توضیح دادیم و هزینه بازدید از آن‌ها را نیز شرح دادیم. از اینکه تا انتهای این ماجراجویی همراه گردشی تاپ بودید، بی‌نهایت سپاسگزاریم.

سوالات متداول

باغ گیاه شناسی نیویورک در چه سالی افتتاح شد؟

این مجموعه در سال 1891، با هدف آموزش به عموم مردم و انجام تحقیقات بر روی گونه‌های مختلف گیاهی تاسیس شد.

باغ گیاه شناسی نیویورک چه بخش هایی دارد؟

از جمله مهم‌ترین بخش‌ها باید به موزه‌ها، بخش گیاهان بومی و غیر بومی، بخش گیاهان دارویی و باغ گیاهان مرتعی اشاره کنیم.

چند گونه گیاهی در این مجموعه وجود دارد؟

بیشتر از 1 میلیون گونه گیاهی در این باغ وجود دارد که هر کدام از آن‌ها مربوط به نقطه خاصی از جهان هستند.

هزینه بازدید از باغ گیاه شناسی نیویورک چقدر است؟

هزینه بازدید از این مجموعه برای افراد عادی 28 دلار، دانشجوها و افراد بالای 65 سال 25 دلار و برای کودکان 12 دلار است. افرادی که کارت عضویت این مجموعه را دارند نیز می‌توانند به صورت رایگان از آن دیدن کنند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 4 تعداد کل امتیازات 1

رتبه صفحه شما:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا