جاذبه های گردشگری خارجی

پیست اسکی دبی

پیست اسکی دبی یکی از بزرگ‌ترین پیست‌های اسکی در جهان است که در داخل مرکز خرید بزرگ امارات قرار دارد. این پیست، با 400 متر طول و 85 متر ارتفاع از سطح دریا، دارای سه بخش اصلی است و به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی دبی شناخته می‌شود. با توجه به شرایط آب‌و‌هوایی گرم و خشک منطقه، اسکی در داخل این مجموعه، می‌تواند تجربه متفاوتی را برای شما به همراه داشته باشد.

پیست اسکی دبی، در سال 2005 و در حضور حاکم دبی به صورت رسمی افتتاح شد و در همان روزهای ابتدایی، با استقبال بی‌نظیری مواجه شد. اگر درباره این مجموعه هیجان زده هستید، در این مقاله از گردشی تاپ، همراه ما باشید تا قدم به داخل این پیست خارق‌العاده بگذاریم و شما را با بخش‌های مختلف آن آشنا کنیم.

آدرس پیست اسکی دبی

این مجموعه در خیابان شیخ زاید، در مرکز خرید بزرگ امارات قرار گرفته است. برای دسترسی به آن می‌توانید از تاکسی‌های شهری و اتوبوس‌های شهری استفاده کنید.

معماری پیست اسکی دبی

معماری پیست اسکی دبی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Ali Hasan)

این پیست با استفاده از تکنولوژی‌های مدرن و با رعایت استانداردهای امنیتی و فنی، طراحی و ساخته شده است. پیست اسکی دبی طراحی کاملا مدرن و به‌روزی دارد و برای ساخت آن از فولاد ضد زنگ استفاده شده است. سقف این مجموعه نیز به صورت شیب‌دار طراحی شده و برای ساخت آن نیز از شیشه استفاده شده است. این سقف شیشه‌ای به صورت مستقیم به سازه فلزی وصل شده و این امکان را به ورزشکاران می‌دهد تا همزمان از دیدن چشم‌اندازهای دبی لذت ببرند.

در ساخت مسیرهای پیست، از جدیدترین تکنولوژی‌ها استفاده شده تا حس اسکی کردن در یک پیست طبیعی به ورزشکاران منتقل شود. همچنین باید بدانید که در ساخت تمام بخش‌های پیست اسکی دبی، نکات ایمنی به صورت کامل رعایت شده است. این موضوع باعث شده تا خطراتی که در پیست‌های طبیعی وجود دارد، از بین برود و ورزشکاران در یک محیط کاملا امن از ورزش اسکی لذت ببرند.

لازم است بدانید که پیست اسکی دبی به تکنولوژی تنظیم دمای محیط نیز مجهز شده است. به کمک این تکنولوژی، هنگامی که در داخل پیست هستید، به هیچ عنوان خبری از گرمای سوزان محیط بیرون نیست.

بخش های مختلف پیست اسکی دبی

بخش های مختلف پیست اسکی دبی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: William L Jones Jr)

این مجموعه بخش‌های متنوع و جذابی دارد که هر کدام برای گروه خاصی از افراد مناسب است. بعضی از این بخش‌ها ورزشکاران حرفه‌ای را هدف قرار داده و برخی دیگر برای گردشگران معمولی و کودکان مناسب هستند. از جمله مهم‌ترین بخش‌ها باید به بخش آموزشی، کودکان، تفریحی، مسابقات و ورزشی اشاره کنیم که در ادامه به صورت مفصل درباره آن‌ها توضیح خواهیم داد.

بخش آموزشی

بخش آموزشی پیست اسکی دبی برای افرادی طراحی شده که می‌خواهند مهارت خود را در ورزش اسکی تقویت کنند و به یک اسکی‌باز حرفه‌ای تبدیل شوند. در این بخش یاد می‌گیرید که چگونه تعادل خود را در طول مسیر حفظ کنید، چگونه از پیچ‌و‌خم‌های مسیر عبور کنید و چگونه سرعت خود را در شرایط مختلف کنترل کنید. اگر به این ورزش علاقه دارد و تا امروز فرصت آموزش نداشته‌اید، این فرصت را به هیچ عنوان از دست ندهید.

بخش کودکان در پیست اسکی دبی

بخش کودکان در پیست اسکی شهر دبی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: BO KHALID)

این بخش برای کودکان و نوجوانان طراحی شده و شامل پیست‌های اسکی کوچک‌تر، باغ برفی و زمین‌های بازی برفی است. در این بخش، کودکان و نوجوانان می‌توانند با امنیت بیشتری ورزش اسکی را انجام دهند و از بازی کردن در محیط‌های برفی لذت ببرند.

بخش مسابقات

اگر مهارت بالایی در ورزش اسکی دارید و به دنبال مکانی برای شرکت در مسابقات این رشته هستید، این بخش مخصوص شماست. مسیرهای طراحی شده برای این بخش، درجه سختی بالاتری دارند و مسیرها نیز به تکنولوژی‌ها مسابقات مجهز شده‌اند. وجود این امکانات، برگزاری مسابقه در پیست اسکی دبی را به یک گزینه بسیار جذاب تبدیل کرده است.

قسمت تفریحی

قسمت تفریحی در پیست اسکی دبی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Claudia Schoen)

قسمت تفریحی پیست اسکی دبی برای افرادی طراحی شده که می‌خواهند در کنار ورزش اسکی، کمی از امکانات رفاهی نیز لذت ببرند. این بخش شامل چندین رستوران، کافی‌شاپ و فروشگاه است که می‌توانید از خدمات آن‌ها استفاده کنید. فروشگاه‌های آن می‌توانند گزینه مناسبی برای خرید باشند و قهوه‌های داغ کافی‌شاپ‌های مجموعه نیز، پیشنهاد جذابی برای یک محیط مملو از برف است.

بخش ورزشی پیست اسکی دبی

اگر برای تمرینات خود به دنبال یک پیست اسکی حرفه‌ای می‌گردید، این بخش برای شما طراحی شده است. در بخش ورزشی این مجموعه، چندین مسیر با درجه سختی متفاوت وجود دارد که می‌توانید با توجه به نیاز خود، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. همچنین باید بدانید که این بخش، دارای چندین استخر، سونا و جکوزی است تا ورزشکاران بتوانند به خوبی استراحت کنند.

هزینه ساخت پیست اسکی دبی چقدر است؟

هزینه ساخت مجموعه اسکی دبی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Paolo Mas)

هزینه ساخت این پیست، با توجه به موقعیت مکانی آن که در یک منطقه بیابانی قرار گرفته، بسیار بیشتر از سایر پیست‌های اسکی در جهان است. برآوردها نشان می‌دهند که برای ساخت پیست اسکی دبی، 270 میلیون دلار هزینه شده است. این مبلغ صرف طراحی، تهیه تجهیزات مورد نیاز، نیروی انسانی و ساخت بخش‌های مختلف این مجموعه شده است. این هزینه باعث شده تا پیست اسکی دبی، به یکی از گران‌ترین پروژه‌های امارات تبدیل شود.

هزینه بازدید از پیست اسکی دبی چقدر است؟

هزینه بازدید از پیست اسکی دبی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Vishaal Kumar)

هزینه بازدید از پیست اسکی دبی، با توجه به فصل سفر و بخشی که می‌خواهید از آن استفاده کنید، متفاوت است. در قسمت پایین می‌توانید هزینه استفاده از هر بخش را مشاهده کنید:

  • بخش آموزشی: برای دو ساعت استفاده از خدمات این بخش، باید 220 درهم پرداخت کنید.
  • بخش کودکان: اگر قصد دارید دو ساعت از خدمات بخش کودکان پیست اسکی دبی استفاده کنید، باید 160 درهم پرداخت کنید.
  • بخش تفریحی: در فصل پاییز و زمستان، هزینه دو ساعت استفاده از خدمات این مجموعه 200 درهم و هزینه چهار ساعت استفاده از خدمات آن، 350 درهم است. در فصل بهار و تابستان نیز برای دو ساعت استفاده از خدمات این مجموعه باید مبلغ 120 درهم و برای چهار ساعت استفاده از خدمات آن، مبلغ 200 درهم را پرداخت کنید.
  • بخش مسابقات: هزینه شرکت در مسابقات پیست اسکی دبی، بسته به نوع مسابقه و سطح رقابت‌ها، متفاوت است و اطلاعات دقیقی در این زمینه در دسترس نیست.
  • بخش ورزشی: با توجه به بخش‌هایی که می‌خواهید به آن‌ها دسترسی داشته باشید، هزینه استفاده از این بخش متفاوت است.

در نظر داشته باشید که این هزینه‌ها ممکن است در روزهای مختلف سال تغییر کنند. به همین خاطر، پیشنهاد می‌کنیم که برای اطلاع از هزینه دقیق بخش‌های فوق، به سایت رسمی این مجموعه مراجعه کنید.

آیا امکان اجاره تجهیزات اسکی در این مجموعه وجود دارد؟

بله؛ شما می‌توانید تمام تجهیزات مورد نیاز خود را در پیست اسکی دبی اجاره کنید. هزینه اجاره تجهیزات اسکی برای یک روز کامل 200 درهم است و اگر برای مدت بیشتری بخواهید اجاره کنید، شامل تخفیف‌های تعیین‌شده توسط این مجموعه نیز می‌شوید. لازم است بگوییم که این قیمت نیز ممکن است در روزهای مختلف سال متفاوت باشد؛ به همین خاطر، پیشنهاد می‌کنیم که قیمت دقیق اجاره تجهیزات را در سایت رسمی مجموعه مشاهده کنید.

جاذبه های اطراف پیست اسکی دبی

جاذبه های اطراف پیست اسکی دبی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Anton Lang)

در اطراف این مجموعه، دیدنی‌های بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانید برای دیدن آن‌ها نیز برنامه‌ریزی کنید. از جمله مهم‌ترین و جذاب‌ترین گزینه‌ها، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • سالن اپرای دبی که یکی از زیباترین ساختمان‌های این شهر و یکی از جذاب‌ترین سالن‌های اپرا در جهان است.
  • دبی مال که یکی از بزرگ‌ترین و مجلل‌ترین مراکز خرید در جهان است. این مرکز خرید، دارای بیش از 1200 فروشگاه و رستوران است و ارزش بسیار زیادی برای دیدن دارد.
  • ساحل جمیرا: یکی از زیباترین سواحل شهر دبی است که امکانات رفاهی و تفریحی خارق‌العاده‌ای را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد.
  • جزیره مصنوعی جمیرا: جزیره‌ای که شبیه به یک درخت نخل طراحی شده و دارای هتل‌ها و رستوران‌های جذابی است.
  • اسکای دایو دبی که جزو مهیج‌ترین تفریحات این شهر محسوب می‌شود و میزان آدرنالین شما را به بیشترین مقدار ممکن می‌رساند.

سخن پایانی

پیست اسکی دبی قطعا یکی از بهترین و جذاب‌ترین پیست‌های جهان است. به لطف وجود بخش‌های مختلف در این مجموعه، همه افراد می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند. اگر در شهر دبی هستید و تا امروز، از مجموعه اسکی شهر دبی دیدن نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که بازدید از این جاذبه را در اولویت‌های خود قرار دهید. گردشی تاپ قدردان همراهی شما عزیزان است.

سوالات متداول

پیست اسکی دبی کجاست؟

این مجموعه فوق‌العاده در خیابان شیخ زاید قرار گرفته است.

ساعات بازدید از پیست اسکی دبی کدامند؟

این مجموعه در روزهای دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10:00 تا 23:00، جمعه‌ها از ساعت 10:00 تا 00:00 و در روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت 09:00 تا 00:00 آماده استقبال از شما عزیزان است.

هزینه بازدید از این مجموعه چقدر است؟

هزینه بازدید از این پیست خارق‌العاده، با توجه به خدماتی که می‌خواهید استفاده کنید، متغیر است.

هزینه ساخت پیست اسکی دبی چقدر است؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد که ساخت این مجموعه 270 میلیون دلار هزینه داشته است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا