جاذبه های گردشگری خارجی

برج امپایر استیت

در این مقاله از گردشی تاپ قصد داریم که درباره یکی از مرتفع‌ترین برج‌های جهان به شما توضیح دهیم و شما را با هیجان‌انگیزترین حقایقی که کمتر کسی آن را می‌داند آشنا کنیم. برج امپایر استیت جزو مکان‌های گردشگری نیویورک است که به عنوان یکی از مرتفع‌ترین برج‌های جهان در این شهر خودنمایی می‌کند. اگر تمایل دارید که درباره Empire State اطلاعات بیشتری را بدست آورید، ادامه مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید.

منبع ویدیو: کانال یوتیوب Beautiful Relaxation

تاریخچه برج امپایر استیت

این برج که دارای 102 طبقه است، در سال 1931 در شهر نیویورک ساخته شد و تا سال 1971، لقب مرتفع‌ترین آسمان‌خراش جهان را تصاحب کرده بود. در سال 1950، با اضافه کردن یک آنتن به این برج، ارتفاع آن به 449 متر افزایش پیدا کرد. جالب است بدانید که تعویض دوباره آنتن امپایر استیت در سال 1985، ارتفاع این برج را به 443 متر کاهش داد. جالب است بدانید که تا قبل از ساختن برج Empire State، لقب مرتفع‌ترین برج جهان در اختیار ساختمان chrysler بود.

تنها چند روز پس از افتتاح برج امپایر استیت، استقبال بی‌نظیری از سوی ساکنین شهر نیویورک و گردشگران داخلی و خارجی شد و این برج به سرعت توانست جایگاه خود را در بین جاذبه های گردشگری نیویورک پیدا کند. باید بدانید که ساخت Empire State توسط اشخاصی به نام اسمیت و راسکوب انجام شده است.

چند حقیقت جالب درباره امپایر استیت

حقایق جالب درباره امپایر استیت

مانند سایر آسمان‌خراش‌های موجود در جهان، در دل این برج نیز حقایقی وجود دارد که دانستن آن‌ها می‌تواند هیجان‌انگیز باشد. از مهم‌ترین حقایقی که درباره این برج وجود دارد باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • در سال 1945، آسانسور این مجموعه از طبقه 75 سقوط کرد و این در حالی بود که یک شخص 19 ساله درون آسانسور حضور داشت. خوشبختانه کابل‌های جمع شده در پایین‌ترین طبقه این برج، جلو ضربه را تا حد زیادی گرفت و این شخص 19 ساله توانست جان سالم به در ببرد.
 • در سال 1986 دو نفر با نام‌های مایکل و آلستر، به صورت مخفیانه دو عدد چتر را با خود به داخل برج امپایر استیت بردند و از طبقه 86 این برج خود را به پایین انداختند. این پرش به عنوان یکی از هیجان‌انگیزترین پرش‌های تاریخ شناخته می‌شود.
 • چند سال پس از افتتاح برج Empire استیت در نیویورک، یک طرح برای افزایش ارتفاع این برج پیشنهاد شد که به سبب آن 16 طبقه دیگر به این برج اضافه می‌شد. جالب است بدانید که ترس از هزینه سنگین این کار و همچنین ترس از بین رفتن زیبایی نمای برج، هرگز اجازه عملی شدن این طرح را نداد.
 • در سال 1945 برخورد یک بمب به برج امپایر استیت، آسیب جدی را به طبقات 78 و 79 این برج وارد کرد. در این حادثه، 13 نفر کشته شدند که اسمیت نیز یکی از این افراد بود. جالب است بدانید که آتش‌نشانان موفق شدند که در مدت زمان 40 دقیقه آتش را مهار کنند.
 • هدف اصلی از ساخت این برج، قرارگیری دفاتر تجاری در آن بود. جالب است بدانید که با افتتاح این آسمان‌خراش، سهام بورس به شدت افت کرد و همین موضوع باعث شد که این پروژه به عنوان یک پروژه شکست خورده شناخته شود. همچنین باید بدانید که لقب ساختمان خالی ایالت نیز به برج امپایر استیت داده شد.
 • در طراحی این بنای باشکوه از طراحی Carew Tower و Reynolds Building الهام گرفته شده است. همین موضوع باعث شده که این دو ساختمان، لقب پدربزرگ برج امپایر نیویورک را به خود اختصاص دهند.
 • این سازه غول‌پیکر در ابتدا قرار بود که یک ساختمان 50 طبقه باشد که پس از بازبینی‌های انجام شده این عدد به 86 طبقه افزایش پیدا کرد. سازندگان این برج متوجه شدند که این تعداد طبقه برای شکستن رکورد بلندترین برج جهان کافی نیست؛ به همین خاطر تصمیم گرفتند که امپایر استیت را در 102 طبقه بسازند.
 • یک حقیقت تلخ در خصوص این برج، تعداد خودکشی‌هایی است که در آن انجام شده است. تا به امروز بیش از 30 خودکشی در این آسمان‌خراش ثبت شده است که اولین آن مربوط به کارگری بود که در زمان ساخت‌و‌ساز، خود را به پایین انداخت.

ویژگی های Empire State Building

ویژگی های برج Empire State

مانند سایر برج‌های مرتفع که امروزه در سطح جهان می‌بینیم، برج امپایر استیت نیز دارای ویژگی‌های خاص خود است. از مهم‌ترین و جذاب‌ترین ویژگی‌های این آسمان‌خراش باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • این ساختمان غول‌پیکر با ارتفاع 443 متری خود، اکنون به عنوان پنجمین برج مرتفع آمریکا و بیست و هشتمین برج بلند در جهان شناخته می‌شود.
 • برای معماری برج امپایر استیت از سبک آرت دکو استفاده شده است. همچنین باید بدانید که طرح ظاهری این برج مانند یک مداد ایستاده است که نوک آن ره به آسمان باشد.
 • برای جلوگیری از معطل شدن افراد در جلو آسانسور، از 7 آسانسور در این مجموعه استفاده شده است که هر کدام از آن‌ها وظیفه انتقال افراد به طبقات خاصی را دارند.
 • برای افزایش امنیت آسانسورها، در این مجموعه از آسانسورهای 8 کابله استفاده شده است. به این صورت حتی اگر 7 تا از کابل‌ها دچار آسیب شود، باز هم آسانسور سقوط نخواهد کرد.
 • سرعت آسانسورهای برج امپایر استیت در ابتدا 200 متر در دقیقه بود و بعدها این سرعت به 365 متر بر دقیقه افزایش پیدا کرد.

پیشنهاد مطالعه: اگر درباره مکان‌های توریستی شهر نیویورک کنجکاو هستید، پیشنهاد می‌کنیم که برای آشنایی با بهترین امکانات و بخش‌های سنترال پارک، مقاله سنترال پارک را نیز در گردشی تاپ مطالعه کنید.

ماجرای کارگران و ساخت این آسمان خراش

ماجرای کارگران و ساخت برج امپایر استیت

در آن زمان تجهیزات ساختمانی و ایمنی کار برای کارگران به مجهزی امروز نبود. همین موضوع باعث شده بود که کار کردن در ارتفاع برای کارگران امری غیر ممکن باشد. کارگران شهر نیویورک که به شدت از کار کردن در ارتفاع هراس داشتند، پیشنهاد سرمایه‌گذاران امپایر استیت را رد کردند. پس از آن سرمایه‌گذاران برج امپایر استیت با یک شیوه هوشمندانه، دو برابر حقوق روزانه را به کارگران پیشنهاد کردند تا بتوانند نیروی انسانی مورد نیاز خود را تامین کنند.

از آن‌جایی که پول در تمام دوران‌ها ارزش خاص خود را داشته است، کارگران این پیشنهاد را قبول کردند و شروع به ساخت برج امپایر استیت کردند. جالب است بدانید که در شهر نیویورک تا مدت‌ها لقب کارگران شجاع را به این افراد داده بودند و از آن‌ها به عنوان افرادی که از ارتفاع هیچ ترسی ندارند یاد می‌شد. همچنین باید بدانید که پس از اتمام ساخت آسمان خراش Empire State، پیشنهادات کاری زیادی در شهر نیویورک به کارگران این ساختمان ارائه شد.

آدرس برج امپایر استیت

این برج شگفت‌انگیز در مرکز شهر منهتن و در خیابان 34 و 35 این شهر قرار گرفته است. دسترسی به این ساختمان توسط وسایل نقلیه عمومی برای گردشگران فراهم شده است و شما می‌توانید به وسیله مترو و یا تاکسی خود را به این مکان برسانید. همچنین باید بدانید که دسترسی به برج امپایر استیت، توسط ماشین‌های شخصی نیز امکان‌پذیر است.

آدرس Empire State در گوگل مپ

بهترین زمان و هزینه بازدید از این ساختمان

برج امپایر استیت در هر فصلی از سال زیبایی خاص خود را دارد و نمای متفاوتی از شهر نیویورک را به شما نشان می‌دهد. به همین خاطر نمی‌توان زمان دقیقی را به عنوان بهترین زمان برای بازدید از Empire State مشخص کرد. پیشنهاد می‌کنیم که با توجه به سلیقه خود، فصل مورد علاقه خود را برای بازدید از این بنا انتخاب کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که برای بازدید از قسمت‌های متفاوت این ساختمان، حتما باید بلیط تهیه کنید. اگر قصد بازدید از تمام قسمت‌های برج امپایر را داشته باشید، باید تقریبا 1 الی 3 ساعت از زمان خود را به این کار اختصاص دهید.

سخن پایانی

برج امپایر استیت به عنوان یکی از شاهکارهای معماری در جهان شناخته می‌شود که سالانه گردشگران زیادی از سراسر جهان را به خود جذب می‌کند. در این مقاله تمام سعی خود را کردیم که درباره این برج و حقایقی که درباره آن وجود دارد به صورت کامل به شما توضیح دهیم. امیدواریم که از مطالعه این مقاله لذت برده باشید و مطالب گفته شده برای شما هیجان‌انگیز بوده باشد. اگر درباره این آسمان‌خراش نظری دارید، می‌توانید از طریق بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

ارتفاع برج امپایر استیت نیویورک چقدر است؟

ارتفاع این آسمان‌خراش بدون در نظر گرفتن آنتن آن 381 متر و با در نظر گرفتن آنتن، 443 متر است. این برج با این ارتفاع، اکنون به عنوان پنجمین ساختمان بلند در نیویورک شناخته می‌شود.

برج Empire State چند طبقه است؟

این برج در ابتدا قرار بود که 50 طبقه باشد که این عدد پس از بازبینی‌های انجام شده به 86 رسید. در نهایت تصمیم بر این شد که این برج را در 102 طبقه بسازند.

برج امپایر استیت نیویورک چندمین برج مرتفع جهان است؟

این برج تا سال 1971 به عنوان مرتفع‌ترین برج جهان شناخته می‌شد و اکنون به رتبه بیست و هشتم جهان نزول کرده است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 4.7 تعداد کل امتیازات 10

رتبه صفحه شما:

نوشته های مشابه

6 دیدگاه

 1. برج امپایر استیت نیویورک فوق العادس😍😍😍😍
  خیلی دوست دارم یه روز از بالای این برج شهر رو تماشا کنم.

  1. سلام دوست عزیز؛ تماشای شهر نیویورک از بالای امپایر استیت قطعا تجربه بی‌نظریه.
   امیدواریم در آینده‌ای نزدیک به نیویورک سفر کنید و فرصت بازدید از این برج برای شما مهیا بشه.

 2. مقالتون عالی بود دمتون گرم. فیلمی هم که قرار دادید خیلییییییی خوب بود فقط کاهش تو فیلم داخل برج رو هم نشون میداد.😍😍😍😍

  1. سلام دوست عزیز. بسیار خوشحالیم که تونستیم رضایت شما رو بدست بیاریم. سعی می‌کنیم در آینده‌ای نزدیک یک فیلم از داخل برج هم به مقاله اضافه کنیم. سپاس از همراهی شما🙏

 3. مقاله فوق العاده ای بود و فیلمی هم که قرار دادید خیلی جذاب بود، فقط کاش مثل مقالات دیگتون یه عکس 360 درجه هم برای این برج قرار بدید. ممنون

  1. سلام و درود، سپاسگزاریم از اینکه نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.
   سعی می‌کنیم در اولین فرصت عکس 360 درجه برج امپایر استیت رو هم داخل مقاله قرار بدیم. ممنون از همراهی شما🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا