جاذبه های گردشگری خارجی

انجمن رمی

شهر رم با بناهای تاریخی خود که نمونه آن‌ها را در هیچ نقطه‌ای از جهان نمی‌توان پیدا کرد به شهرت رسیده است. سالانه گردشگران زیادی از سراسر جهان به شهر رم سفر می‌کنند تا از این بناهای تاریخی دیدن کنند. انجمن رمی یکی از بهترین و معروف‌ترین بناهای تاریخی این شهر است که با بیش از 4.5 میلیون بازدید در سال به عنوان یکی از محبوب‌ترین جاذبه های گردشگری رم شناخته می‌شود.

گشت‌و‌گذار در بین بخش‌های متنوع انجمن رمی و ورق زدن تاریخ شهر رم می‌تواند یکی از جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین بخش‌های سفر به این شهر باشد که به هیچ عنوان نباید آن را  از دست بدهید. در این مقاله همراه گردشی تاپ باشید تا به صورت کامل شما را با بخش‌های مختلف این مکان، تاریخچه آن و حقایقی که درباره آن وجود دارد آشنا کنیم.

تصویر 360 درجه از Roman Forum

آشنایی با انجمن رمی

انجمن رومی یکی از مهم‌ترین مکان‌های رم باستان است که در گذشته بسیاری از فعالیت‌های مهم سیاسی، مذهبی و اجتماعی در آن انجام می‌شد. این بنای تاریخی در بین تپه‌های پالاتین و کاپیتولین قرار گرفته است و در گذشته محل انجام بسیاری از فعالیت‌های مهم سیاسی، مذهبی و اجتماعی بوده است. همچنین باید بدانید که مهم‌ترین معابد و بناهای تاریخی شهر باستانی نیز در همین مکان ساخته شده‌اند.

آشنایی با انجمن رمی

انجمن رمی سالانه توسط بیش از 4.5 میلیون گردشگر مورد بازدید قرار می‌گیرد و پس از کولوسئوم به عنوان محبوب‌ترین بنای تاریخی شهر رم شناخته می‌شود. متاسفانه باید بگوییم که پس از قرن هفتم بیشتر بخش‌های این بنای تاریخی دچار آسیب شده است که اصلی‌ترین دلایل آن زلزله، غارت و ساخت‌و‌سازهای اطراف آن می‌باشد. با این حال همچنان قدم زدن در بین ویرانه‌های انجمن رومی می‌تواند یکی از جذاب‌ترین بخش‌های ماجراجویی در شهر رم باشد.

تاریخچه انجمن رومی

بر اساس یک افسانه قدیمی که دست به دست به نسل امروز رسیده است، دو برادر با نام‌های رومولوس و رموس در 753 سال قبل از میلاد شهر باستانی روم را تاسیس کرده‌اند. پس از تاسیس این شهر، بین دو برابر جنگ رخ می‌دهد که بر اثر آن رومولوس برادر خود را می‌کشد و خود را به عنوان پادشاه روم باستان معرفی می‌کند. پس از آن رومولوس با رقیب خود صلح برقرار می‌کند و انجمن رمی را به عنوان یک منطقه بی‌طرف اعلام می‌کند.

تاریخچه انجمن رومی

انجمن رمی در ابتدا به عنوان یک بازار معمولی کاربرد داشت و افراد می‌توانستند خریدهای روزانه خود را در آن‌جا انجام دهند. پس از گذشت چندین سال این مکان شکل جدی‌تری به خود گرفت و از 500 سال قبل از میلاد به بعد به عنوان یک مرکز مهم برای انجام کارهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مورد استفاده قرار گرفت. این انجمن در گذر زمان توسعه پیدا کرد و طاق‌ها، مجسمه‌ها و کلیساهای زیادی در آن ساخته شد.

در زمان سلطنت ژولیوس سزار، انجمن رومی به شدت شلوغ شد و کمبود فضا کاملا حس شد. به همین خاطر سزار فضای این مکان را افزایش داد تا مشکل کمبود فضا برطرف شود. همچنین باید بدانید که چندین سال بعد، فضای انجمن رمی توسط آگوستوس نیز افزایش پیدا کرد.

حقایق جالب درباره انجمن رمی

حقایق جالب درباره انجمن رمی

چندین حقیقت جالب درباره این مجموعه وجود دارد که احتمالا از آن‌ها بی‌خبر هستید. مطالعه درباره این حقایق می‌تواند جذابیت انجمن رمی را در ذهن شما چندین برابر کند. از مهم‌ترین حقایقی که درباره Roman Forum وجود دارد باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • زمین انجمن رمی در ابتدا یک باتلاق بود و ساخت‌و‌ساز در آن غیر ممکن بود؛ اما رومیان باستان تدابیری اندیشیدند تا زمین قابل ساخت‌و‌ساز شود.
 • پیش از ساخت کولوسئوم، مبارزات گلادیاتورها در این مکان برگزار می‌شد.
 • انجمن رومی همان جایی است که ژولیوس سزار سوزانده شده است. این سوزاندن در حضور تعدادی از افراد روم باستان انجام شد و آن‌ها به منظور ادای احترام به سزار، اشیای با ارزش خود را به سمت او پرتاب کردند.
 • با سقوط امپراتوری روم، انجمن رمی نیز سقوط کرد و بیشتر سنگ‌های مرمر موجود در آن غارت شدند.
 • در سال 2009 باستان‌شناسان بقایای سرامیکی در این مکان پیدا کردند که مربوط به قرن هشتم و نهم است.

رویدادهای انجمن رومی

رویدادهای انجمن رومی

همانطور که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم، انجمن رمی محل برگزاری بسیاری از مراسمات اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و مذهبی در روم باستان بود. امروزه هیچ مراسمی در این مجموعه برگزار نمی‌شود و تنها مشتی خاطره از آن‌ها باقی مانده است. از جمله مهم‌ترین مراسماتی که در این مکان برگزار می‌شد باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • جلسات و سخنرانی‌های عمومی.
 • معاملات تجاری مهم.
 • محاکمه جنایتکاران.
 • تجمعات اجتماعی.
 • مراسم‌های مذهبی مهم و رویدادهای آموزشی مهم.

پیشنهاد مطالعه: اگر به مکان‌های تاریخی روم باستان علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم که مقاله پله های اسپانیایی را مطالعه کنید.

بهترین بخش های انجمن رمی

بهترین بخش های انجمن رمی

این انجمن دارای چندین بخش جذاب و متنوع است که هر کدام از آن‌ها جذابیت خاص خود را دارند. بازدید از هر کدام از این بخش‌ها می‌تواند صفحه جدیدی ار تاریخ روم باستان را به شما نشان دهد. در ادامه به صورت کامل درباره هر کدام از این بخش‌ها به شما توضیح می‌دهیم.

 • طاق Titus: در انجمن رمی بخشی به نام طاق Titus وجود دارد که بازدید از آن می‌تواند جذاب باشد. این طاق در 81 سال پس از میلاد توسط دومیتیان برای ادای احترام به برادرش ساخته شده است.
 • معبد وستا: معابد را می‌توانیم به عنوان یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این انجمن معرفی کنیم. معبد وستا یک معبد دایره‌ای شکل است که به یاد الهه وستا ساخته شده است. الهه وستا در روم باستان نماد خانه و خانواده بوده است.
 • معبد زحل: معبد زحل اولین معبدی است که در انجمن رومی ساخته شده است. این معبد در سال 498 قبل از میلاد ساخته شده و بارها مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است. معبد زحل به خدای کشاورزی تقدیم شده بود و از آن به عنوان خزانه‌داری استفاده می‌شد.
 • مجلس سنا: یکی از مهم‌ترین بخش‌های انجمن رمی مجلس سنا است که در آن مهم‌ترین رویدادهای سیاسی برگزار می‌شد. این مجلس بارها مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است و در قرن هفتم به کلیسا تبدیل شده است.

ساعات فعالیت و هزینه بازدید از انجمن رمی

انجمن رومی همه روزه به غیر از روزهای سه‌شنبه، از ساعت 09:00 الی 18:30 آماده استقبال از گردشگرانی است که خود را برای گشت‌و‌گذار در تاریخ روم باستان آماده کرده‌اند. برای بازدید از این مکان مانند بسیاری از بناهای تاریخی این شهر باید بلیط تهیه کنید که هزینه آن برای افراد بالغ 15 دلار و برای کودکان 9.3 دلار است. تهیه بلیط به صورت حضوری و اینترنتی امکان‌پذیر است و شما می‌توانید هر روشی که راحت‌تر هستید را انتخاب کنید.

آدرس انجمن رمی در گوگل مپ

سخن پایانی

انجمن رمی جزو آن دسته از بناهای تاریخی است که بدون بازدید از آن نباید شهر رم را ترک کنید. هر بخش این مجموعه می‌تواند صفحه‌ی جدیدی از تاریخ روم باستان را برای شما باز کند. در این مقاله سعی کردیم که به صورت کامل درباره این مکان و حقایقی که درباره آن وجود دارد به شما توضیح دهیم و شما را با تاریخچه این انجمن آشنا کنیم. امیدواریم که این مقاله مورد رضایت شما بوده باشد و از مطالعه آن در گردشی تاپ لذت برده باشید.

سوالات متداول

سالانه چند میلیون نفر از انجمن رمی دیدن می کنند؟

این مجموعه سالانه توسط بیش از 4.5 میلیون گردشگر مورد بازدید قرار می‌گیرد و از این نظر به عنوان یکی از محبوب‌ترین بناهای شهر رم شناخته می‌شود.

هزینه بازدید از انجمن رومی چقدر است؟

هزینه تهیه بلیط برای افراد بالغ 15 دلار است و برای کودکان 9.3 دلار است.

ساعات فعالیت Roman Forum کدامند؟

انجمن رمی همه روزه به غیر از سه‌شنبه‌ها از ساعت 09:00 الی 18:30 آماده استقبال از گردشگران است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا