جاذبه های گردشگری خارجی

دلفیناریوم استانبول

دلفین‌ها از جذاب‌ترین ، دوست داشتنی‌ترین و پرطرفدارترین موجودات زنده جهان هستی هستند. تماشای جهان خلقت و موجودات زنده همیشه برای انسان‌ها جذاب بوده و هست، به همین دلیل از مهم‌ترین مراکز گردشگری هر شهر می‌توان. به آکواریوم، باغ وحش و باغ‌های گیاه شناسی آن شهر اشاره کرد. دلفیناریوم استانبول نیز از مهم‌ترین، جذا‌ب‌ترین و پرطرفداران جاذبه های گردشگری استانبول است؛ همچنین این پارک دلفین، بزرگ‌ترین پارک دلفین در کاناداست. در ادامه با ما همراه باشید تا با این پارک ‌دلفین آشنا شویم.

معرفی دلفیناریوم استانبول

معرفی دلفیناریوم استانبول
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Ali Mashallah)

دلفیناریوم استانبول یکی از مهم‌ترین پارک‌های دلفین در سراسر جهان و بزرگ‌ترین پارک دلفین در اروپا شناخته می‌شود. در این دلفیناریوم موجودات زنده مختلفی دارد که در آن به نمایش مردم در آمده‌اند. این موجودات زنده شامل دلفین‌های جذاب اقیانوسی، گرازهای دریایی، نهنگ سفید، فک خردلی و غیره، می‌شوند. این دلفیناریوم هفت استخر دارد که به یکدیگر متصل‌اند و عمق هریک ۲ تا ۱۶ متر است.

دلفیناریوم استانبول کجاست؟

دلفیناریوم استانبول کجاست؟
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Mohammad Mostafa Sabti)

دلفیناریوم استانبول، در منطقه ایوب سلطان استانبول، در خیابان sılahtarağa ، در خیابان sılahtarağa واقع شده‌است. اگر قصد دارید که با استفاده از خودروی شخصی خود را به این دلفیناریوم برسانید و یا اگر محل سکونتتان به این بنا نزدیک هستید، و می‌خواهید به صورت پیاده به این دلفیناریوم بروید، می‌توانید از لوکیشن زیر که برایتان قرار دادیم استفاده کنید.

اگر نیز قصد دارید با استفاده از وسایل نقلیه عمومی خود را به دلفیناریوم استانبول برسانید می‌توانید از اتوبوس تاکسی های اینترنتی اوبر و تاکسی‌های شهری استفاده کنید. برای دسترسی با اتوبوس باید سوار اتوبوس‌های ۳۹۹c,36ce,48a,39 شوید و در ایستگاه دلفیناریوم پیاده شوید و با کمی پیاده روی خود را به دلفیناریوم برسانید.

امکانات تفریحی و نمایش های دلفیناریوم

نمایش های دلفیناریوم استانبول
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: DRH)

دلفیناریوم استانبول یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری استانبول محسوب می‌شود که جنبه تفریحی و آموزشی دارد. از جمله تفریحات موجود در این دلفیناریوم می‌توان به شنا کردن با دلفین‌ها، شیرجه زدن در استخر، دلفین درمانی و غیره اشاره کرد. کسانی که علاقه‌مندند که در کنار دلفین‌ها شنا کنند باید شرایط لازم را داشته باشند، یعنی باید شنا بلد باشند، و وضعیت جسمی و روحی مساعدی داشته باشند.

علاوه بر شرایط یاد شده، کودکان زیر شش سال در تابستان و کودکان زیر ده سال در زمستان و همچنین زنان باردار، نمی‌توانند در این دلفیناریوم شنا کنند. عمق استخر پنج متر است و هیچ جلیقه نجاتی در آن وجود ندارد در نتیجه فقط افرادی که توانایی شنا به صورت مستقل دارند می‌توانند در این استخر شنا کنند. هنگام بازدید از این دلفیناریوم شما به ترتیب نمایش‌هایی از دلفین‌ها و سایر موجودات دریایی موجود در این دلفیناریوم را تماشا می‌کنید. در ادامه تعدادی از نمایش‌های این مجموعه را با هم بررسی می‌کنیم.

نمایش اول: فوک های خزپوش شمالی

پس از آنکه وارد دلفیناریوم استانبول شدید و در جای خود نشستید و آماده تماشای نمایش‌ها شدید، نمایش اول مجموعه با دو فک خزپوش شمالی شروع می‌شود. این فک ها با شیرین‌کاری‌ها و نمایش‌هایشان به شما خوش آمد می‌گویند و با تشویق آنها می‌توانید خوشحالیشان را ببینید. یکی از فک‌ها نر و دیگری ماده است.

نمایش دوم: گرازهای دریایی

نمایش دوم: گرازهای دریایی
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Rajy Al-Rayyes)

پس از پایان نمایش فک‌های خزپوش شمالی، نمایش دوم دلفیناریوم استانبول با حضور گرازهای دریایی آغاز می‌شود. گرازهای دریایی جانورانی دریایی و عظیم‌الجثه‌اند، به طوری که هر یک از آنها نزدیک ۵۹۰ کیلوگرم وزن دارند. در نمایش دوم گراز‌های دریایی بسکتبال بازی می‌کنند، بعد از آن شنای سوئدی و دراز نشست انجام می‌دهند. در این نمایش‌ها گرازها به انسان نشان می‌دهند که عاشق ورزش هستند و زندگی سالمی دارند. از دیگر تندیس‌های گراز‌های دریایی این است که بعضی از آنها مانند دی جی مهمانی رفتار می‌کنند و بینندگان را به یک مهمانی دعوت می‌کنند.

نمایش سوم: دریانورد

نمایش سوم دلفیناریوم استانبول متعلق به نهنگ سفید دلفیناریوم است که این نهنگ از مهم‌ترین، محبوب ترین و خاص‌ترین حیوانات دلفیناریوم است. این نهنگ دریانورد نام دارد و تنهاست و نهنگ دیگری همراهش نمایش اجرا نمی‌کند. دریانورد نزدیک ۴ متر طول و حدود ۱۰۰۰ کیلوگرم وزن دارد. نمایش دریانورد به این صورت است که برای بینندگان آوازهای هنرمندانه اجرا می‌کند به همین دلیل با نام قناری دریایی نیز شناخته می‌شود. از دیگر نمایش ها و کارهای هنرمندانه دریانورد می‌توان به نقاشی کشیدنش اشاره کرد.

نمایش چهارم: دلفین ها

نمایش چهارم: دلفین ها
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Mohammad Mostafa Sabti)

و در نهایت در آخرین نمایش که در دلفیناریوم استانبول شاهد آن خواهید بود، دلفین‌های زیبا به روی صحنه می‌آیند و برای شما اجرا می‌کنند. این دلفین‌ها به تعداد چهار عدد هستند و همه‌ آنها در استخر به دنیا آمده‌اند. این دلفین‌ها که پرنس، پرنسس، ماتیلدا و جرا نام دارند، برای شما نمایشگاهی رقص باله و آواز اجرا می‌کنند. در ادامه نمایش چهارم، دلفین‌ها با مربیان خود بسکتبال بازی می‌کنند که یکی از زیباترین نمایش‌های این مجموعه محسوب می‌شوند. از معروف‌تربن دلفین‌هایی که از آنها در آکواریوم‌ها و برنامه‌های نمایشی دلفیناریوم استفاده می‌کنند دلفین دوره بطری است که این دلفین‌ها بومی خلیج فارس و متعلق به ایران عزیزمان هستند.

جاهای دیدنی اطراف دلفیناریوم

جاذبه های اطراف دلفیناریوم استانبول
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Nanoo Jomaa)

استانبول یکی از بزرگ‌ترین شهرهای ترکیه و پایتخت فرهنگی و اقتصادی آن محسوب می‌شود. این شهر یکی از قطب‌های گردشگری خاورمیانه است که هر ساله بازدید کنندگان زیادی از سراسر جهان را به خود جذب می‌کند. جاذبه‌های گردشگری فراوان و بسیار زیبایی در شهر زیبای استانبول و در نزدیکی دلفیناریوم یافت می‌شود. از جمله جاهای دیدنی اطراف دلفیناریوم استانبول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

نکات بازدید از دلفیناریوم استانبول

نکات بازدید از دلفیناریوم استانبول
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: gigiu sorin)

بازدید کنندگان و علاقه‌مندان به نمایشگاهی موجودات دریایی می‌توانند از روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۴ تا ۱۷ برای بازدید از نمایش‌های موجودات دریایی به دلفیناریوم استانبول بروند. بلیط ورودی به دلفیناریوم و تماشای نمایش‌ها برای کودکان کمتر از دو سال رایگان، برای جایگاه عادی به صورت نقدی ۱۳۰۰ لیر و به صورت کارتی ۱۵۰۰ لیر ، و همچنین برای جایگاه VIP به صورت نقدی ۲۰۰۰ لیر و به صورت کارتی ۲۳۰۰ لیر است. علاوه بر آن اگر قصد دارید با دلفین‌ها عکس بیندازید، هزینه هر تصویر، مبلغ 800 لیر است.

هزینه شنا با دلفین‌ها به شرح زیر است:

  • از ساعت ۱۰-۱۲ ( ۱۰ دقیقه): نقدی ۳۰۰۰ لیر-‌ کارتی ۳۳۰۰ لیر
  • از ساعت ۱۲-۱۹( ۱۰ دقیقه ): نقدی ۳۸۰۰ لیر-کارتی ۴۲۰۰ لیر
  • از ساعت ۱۲-۱۹( ۲۰ دقیقه): نقدی ۶۸۰۰لیر- کارتی ۷۳۰۰ لیر

برای تهیه بلیط ورودی نیازی نیست که بلیط خود را از پیش رزرو کنید، بلکه می‌توانید با مراجعه به دلفیناریوم هزینه بلیط را بپردازید و بلیط خود را دریافت کنید. البته در صورتی که میخواهید به صورت گروهی (۲۰ نفر یا بیشتر) برای بازدید از دلفیناریوم بروید باید از قبل رزرو کنید.

سخن آخر

استانبول یکی از زیباترین شهرهای ترکیه است و جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیری دارد که باعث می‌شود هر ساله افراد بسیاری برای بازدید از این شهر بزرگ به کشور ترکیه سفر کنند و در واقعا استانبول یکی از مقاصد محبوب برای کشورهای همسایه ترکیه به ویژه ایرانیان است. اگر شما نیز یکی از افرادی هستید که به استانبول ترکیه علاقه مندید و تصمیم دارید که برای سفر خارجی بعدی خود به استانبول سفر کنید، از دلفیناریوم استانبول که یکی از زیباترین و مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌شود نیز دیدن کنید و تجربه خود از این بازدید را با ما و کاربران گردشی تاپ به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

دلفیناریوم استانبول کجاست؟

این جاذبه در منطقه ایوب سلطان استانبول واقع شده‌است.

نمایش‌هایی که در این مجموعه برگزار می‌شود، کدام است؟

نمایش فک های خزپوش شمالی، نمایش گرازهای دریایی، نمایش دریانورد، نمایش دلفین ها از نمایش‌هایی است که در این مجموعه برگزار می‌شود.

ساعت بازدید از دلفیناریوم استانبول کدام است؟

شما می‌توانید از روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۴ تا ۱۷ از این مجموعه دیدن کنید.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 5 تعداد کل امتیازات 1

رتبه صفحه شما:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا