جاذبه های گردشگری خارجی

آکواریوم سی لایف

یکی از جذاب‌ترین و مهم‌ترین جاذبه‌ های گردشگری استانبول که هرساله میزبان افراد بسیاری از سراسر ترکیه و سایر کشورها به ویژه کشورهای اطراف است، آکواریوم سی لایف است. آکواریوم‌ها از محبوب‌ترین جاهای تفریحی و گردشگری هستند که روزانه میزبان بازدیدکنندگان‌ زیادی هستند. با بازدید از آکواریوم‌ها می‌توان اطلاعات مفیدی درباره انواع حیوانات آبزی، زیستگاه‌شان، تغذیه آنها و غیره کسب کرد. اگر به حیوانات دریایی علاقه دارید و مشتاقید که اطلاعات بیشتری راجع به آنها کسب کنید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

معرفی آکواریوم سی لایف

معرفی آکواریوم سی لایف
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Eva Heinová)

 آکواریوم سی لایف یکی از بزرگترین آکواریوم‌های استانبول است که از ۴۷ مخزن موجودات دریایی دارد و در مجموع ۱۵۰۰۰ موجود دریایی از ۲۱ اقلیم مختلف را به بازدید کنندگان نمایش می‌دهد. در این مجموعه ۶۱ کوسه از ۱۵ گونه مختلف نگه داری می‌شود. جالب است بدانید طول تونل آکواریوم به حدود ۸۳ متر می‌رسد که در نوع خود بلندترین تونل اقیانوسی اروپا به شمار می‌رود.

آکواریوم سی لایف کجاست؟

آکواریوم سی لایف کجاست؟
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Azizi Jennis)

آکواریوم سی لایف در مرکز خرید فروم استانبول قرار دارد. مرکز خرید فروم استانبول در منطقه بایرام پاشا، محله کوجاتپه و در خیابان پاشا واقع شده است. فاصله این مرکز خرید تا میدان تکسیم استانبول کمتر از 14 کیلومتر است. برای دسترسی به مرکز خرید فروم می‌توانید از وسایل نقلیه عمومی از جمله تاکسی و مترو استفاده کنید؛ البته قیمت تاکسی‌های استانبول بالا هستند و صرفه اقتصادی ندارند؛ ازاین ‌رو مترو بهترین گزینه برای دسترسی به این مرکز خرید به وسیله حمل و نقل عمومی است.

جهت دسترسی به مرکز خرید فروم و آکواریوم سی لایف به وسیله مترو، می‌توانید در میدان تکسیم سوار مترو‌های خط M2 شوید و سپس در ایستگاه ینی کاپی از قطار پیاده شوید. سپس در نزدیکی ایستگاه ینی کاپی سوار اتوبوس‌های خط M1A شوید و در ایستگاه کجاتپه نیز از اتوبوس پیاده شوید. پس از رسیدن به ایستگاه کجاتپه، نیاز به پیاده روی بسیار کوتاهی دارید تا خود را به مرکز خرید برسانید. اگر هم قصد دارید که به صورت پیاده و یا به وسیله خودروی شخصی، خود را به این مرکز خرید برسانید، می توانید از لوکیشنی که برای شما قرار می‌دهیم استفاده کنید.

 

بخش های مختلف آکواریوم سی لایف

بخش های مختلف آکواریوم سی لایف
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: ysm sklr)

از جمله بخش‌های مختلف مجموعه های آکواریوم سی لایف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بزرگترین مجموعه کوسه اروپا
  • راهروی اقیانوسی و زیر آبی سی لایف
  • لمس ستارگان دریایی یا خرچنگ ها در استخر تجربه
  • تماشای غذادهی به ماهی ها
  • بخش تفریح و سرگرمی کودکان
  • لاکپشت‌ها

مجموعه کوسه آکواریوم سی لایف

در آکواریوم سی لایف استانبول 15 گونه کوسه جمله ببر شنی، گورخر و بانوج برای شما به نمایش گذاشته می‌شوند. در این آکواریوم در مجموع 61 کوسه دیده می‌شود که در نوع خود در اروپا بی‌نظیر است. ماهی های غول پیکر با طول بیش از 3 متر در گونه های مختلف، متعلق به خانواده کوسه‌ها، به بازدیدکنندگان در سی لایف استانبول نمایش داده می‌شوند.

راهروی اقیانوسی و زیر آبی آکواریوم

راهروی آکواریوم سی لایف
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Милена Каменова)

یکی از هیجان‌انگیز‌ترین بخش آکواریوم سی لایف، اتاق اقیانوس آن است که یک تونل اقیانوسی زیر آب به طول 83 متر، تقریبا به طول زمین فوتبال است. راهروی اقیانوسی آکواریوم سی لایف طولانی ترین تونل اقیانوسی در ترکیه و اروپا است. در این تونل اقیانوسی می‌توانید در نمای 270 درجه موجودات زیر آب را ببینید و لذت ببرید.

از جمله گونه‌های جالب موجود مخزن وسیع اقیانوسی آکواریوم سی لایف می‌توان به خرچنگ نعل اسبی اشاره کرد که گونه‌ای است که با 570 میلیون سال قدمت دارد یا آراپایما هایی که زبان آنها حدود 1.5 متر طول دارد و به افسانه سرخپوستان آمازون تبدیل شد. بخش دیگری از آکواریوم به عروس‌های دریایی تعلق دارند، که مدام رنگ عوض می‌کنند و زیبایی و درخشندگی خاصی به آکواریوم می‌بخشند. در حوضچه‌های تعاملی شما می‌توانید که ستاره‌های دریایی و گونه‌های مختلف مرجان  را از نزدیک ببینید و آنها را لمس کنید.

لاکپشت های آکواریوم سی لایف

لاکپشت های آکواریوم سی لایف
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Olayinka Aliu)

بخش بزرگی از آکواریوم سی لایف به لاک‌پشت‌ها اختصاص داده شده است. این مجموعه همیشه طی فراخوانی از خانواده‌هایی که لاک‌پشت در خانه دارند، درخواست می‌کند که اگر به دلیل بزرگ شدن لاکپشت‌ها توانایی نگهداری از آن را ندارند، آن را به آکواریوم بسپارند. این بخش همیشه برای کودکان جذابیت دارد و دوست داشتنی است و با استقبال گسترده‌ای روبه‌رو می‌شود.

بخش تفریح و سرگرمی کودکان آکواریوم 

بخش کودکان آکواریوم سی لایف
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Mochrak Bradai)

جذاب‌ترین بخش آکواریوم برای کودکان بخشی است که کودکان شما در نقش خالق ظاهر می‌شود. در این بخش بچه‌ها می‌توانند ماهی‌ها را بر روی صفحه‌هایی مخصوص نقاشی و ترسیم کنند. سپس با استفاده از اسکنر هوشمند، ماهی نقاشی شده آن‌ها در آکواریومی دیجیتالی جان می‌گیرد و به حرکت در می‌آید.

جاهای دیدنی اطراف آکواریوم 

جاذبه های دیدنی اطراف آکواریوم سی لایف
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Furkan Yıldız)

شهر زیبای استانبول، پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه است که هر ساله گردشگران زیادی از سراسر کشور و نیز از سایر کشورهای جهان می‌پذیرد و دارای جاذبه های گردشگری جذاب زیادی است. یکی از جاذبه های گردشگری استانبول، که روزانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران است، آکواریوم سی لایف است . علاوه بر آن در اطراف این آکواریوم و در سراسر شهر یا حتی مناطق اطراف استانبول، جاذبه های تاریخی، طبیعی و غیره بسیاری دیده می شود. در ادامه با تعدادی از این جاذبه های گردشگری آشنا می‌شویم.

نکات بازدید از آکواریوم 

نکات بازدید از آکواریوم سی لایف 
منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Alin Iorga)
  • شما می‌توانند به صورت آنلاین و حضوری برای خرید بلیط آکواریوم اقدام کنید. در صورتی که به صورت آنلاین بلیط خود را تهیه کنید هزینه کمتری را پرداخت می‌کنید و 20 درصد در هزینه های شما صرفه جویی می‌شود.
  • قیمت بلیط برای بزرگسالان 325 لیر و برای کودکان تا ۳۶ ماهگی رایگان است. با مراجعه به وب سابت این مجموعه می توانید بلیط ها را بدون واسطه و مستقیم تهیه کنید.
  • شما می‌توانید همه روزه از ساعت 10:00 صبح الی 20:00 از این مجموعه بازدید کنید.
  • بهترین زمان بازدید از این آکواریوم و سایر جاذبه های دیدنی استانبول، فصل بهار و پاییز است.

سخن آخر 

انسان همیشه به کشف رازهای طبیعت و کسب اطلاعات راجع به موجودات خداوند علاقه نشان داده‌ است.درون آکواریوم‌ها حیوانات آبزی گوناگون نگهداری و به بازدید کنندگان نمایش داده می‌شوند. در نتیجه با بازدید از آکواریوم‌ها از جمله آکواریوم سی لایف و تماشای آبزیان می‌توان اطلاعات زیادی از حیوانات آبزی به دست آورد و از تماشای آنها لذت برد و شکرگزار بود. اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که به تماشای حیوانات آبزی از آکواریوم‌ها و کسب اطلاعات درباره آنها علاقه مندید، در سفرتان به استانبول حتما از آکواریوم سی لایف دیدن کنید. از اینکه تا پایان مقاله همراه گردشی تاپ بودید، بی‌نهایت سپاسگزاریم.

سوالات متداول

آکواریوم سی لایف کجاست؟

این جاذبه در منطقه بایرام پاشا، محله کوجاتپه و در خیابان پاشا واقع شده است.

بخش های مختلف این مجموعه کدام است؟

مجموعه کوسه، بخش کودکان، بخش لاکپشت‌ها، راهروی زیر آبی و غیره از جمله بخش‌های این مجموعه است.

هزینه بازدید از آکواریوم سی لایف چقدر است؟

بهای بلیط ورودی آکواریوم برای افراد بزرگسال مبلغ 325 لیر است.

در چه ساعاتی از روز می‌توانیم از این مجموعه دیدن کنیم؟

بازدید از این مجموعه همه روزه از ساعت 10:00 صبح الی 20:00 امکان‌پذیر است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا