اخبار گردشگری

انتقاد رئیس جامعه هتلداران از پلمب روزانه هتل ها

رئیس جامعه هتلداران از پلمب روزانه هتل ها به‌دلیل رعایت نکردن حجاب توسط مسافران و گردشگران خبر داد و از این موضوع انتقاد کرد.

رئیس جامعه هتلداران ایران از افزایش آمار پلمب روزانه هتل‌ها به‌دلیل آنچه رعایت نکردن حجاب توسط مسافران عنوان می‌شود، خبر داد و گفت که بیشترین پلمب‌ هتل‌ها مربوط به استان فارس بوده است.

رئیس جامعه هتلداران ایران در این باره گفت:

هنوز آمار دقیقی از تعداد هتل‌های پلمب‌شده نداریم اما جامعه هتلداران جلسات مختلفی با وزارت گردشگری و سازمان‌های نظارتی داشته و درباره این موضوع بحث کرده‌ایم. نکته ما این است که اگر در هتلی چنین اتفاقی می‌افتد، صرفاً با مدیر هتل برخورد کنند؛ نه اینکه کل هتل پلمپ شود.

جمشید حمزه‌زاده اضافه کرد:

بارها گفته‌ایم که هتل با جاهای دیگر فرق دارد. هتلدار نمی‌تواند مسافر را مجبور به حجاب کند. البته موقع پذیرش، از مسافران خواسته می‌شود حتما حجاب را رعایت کنند که رعایت هم می‌کنند، ولی خدمات هتل 24 ساعته است و عملا نمی‌شود در تمام ساعات در این خصوص نظارت داشته باشیم.

رئیس جامعه هتلداران اصفهان نیز در این خصوص عنوان کرد:

در مسئله حجاب دولت می‌خواهد افراد بی‌حجاب را از خدمات محروم کند. این ممکن است در بسیاری از مراکز تجاری که زمان خدمات محدودی دارند، شدنی باشد؛ اما ما در هتل‌ها چنین امکانی را نداریم، چراکه هتل حداقل 24 ساعت با مهمان قرارداد دارد و ما مکلف هستیم که بر اساس قرارداد خدمات کامل به مهمان ارائه دهیم. حالا اگر مسافران این موضوع را رعایت نکنند، به بن‌بست می‌رسیم؛ چون یا باید خدمات را قطع کنیم که در آن صورت مهمان شاکی می‌شود یا اگر بخواهیم هزینه برگردانیم، هتل متضرر می‌شود. ما برای این مسئله راه‌حلی نداریم و از مقامات خواسته‌ایم به ما راه‌حل ارائه بدهند.

سید حسن سیادتان، عضو هیئت مدیره جامعه هتلداران ایران و رئیس جامعه هتلداران فارس نیز با اشاره به این موضوع که بیشترین آمار پلمب روزانه هتل ها مربوط به استان فارس بوده، گفت:

این اتفاق برای یکی از هتل‌های فارس با 70 پرسنل رخ داد. به‌دلیل پرتعداد بودن مسافران این هتل، فرایند پلمپ کردن این هتل چندین ساعت طول کشید. تا اینکه ساعت 9 شب تمام مهمانان را از هتل بیرون و هتل را پلمپ کردند. البته با پیگیری‌های صورت گرفته این هتل سه روزه بازگشایی شد اما در بسیاری از استان‌های دیگر هتل‌هایی را داریم که چندین روز و حتی چندین هفته تعطیل بوده‌اند.

وی با اشاره به پلمب شدن یک هتل در شهر یزد به دلیل مسئله حجاب، بیان کرد:

هتلی در یزد داریم که حدود یک ماه و نیم است پلمپ شده و هنوز فک پلمپ نشده است. قانونگذاران باید برنامه‌ای در این حوزه اجرا کنند که این مسائل بیش از این هتلداری ضربه نزند.

او در پایان اظهارات خود درباره پلمب روزانه هتل‌ها، با اشاره به این موضوع که در گذشته به‌خاطر مسائل بهداشتی نیز سابقه پلمب کل هتل را نداشته‌ایم، خاطرنشان کرد:

قبلا اگر اداره بهداشت به هتلی مراجعه می‌کرد و برای مثال، مشکل بهداشتی در آشپزخانه هتل دیده می‌شد، صرفاً همان بخش را برای مدتی پلمپ می‌کرد؛ اما این رویکرد که به‌دلیل مسئله حجاب، آن هم از سوی مسافران، کل هتل برای چندین روز پلمپ باشد بی‌سابقه بوده است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
قطب‌نما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا