اخبار گردشگری

برنامه ریزی برای مرمت و تملک کاروانسراهای تبریز

شهردار تبریز از برنامه ریزی برای مرمت و تملک کاروانسراهای تبریز خبر داد.

یعقوب هوشیار، پنجشنبه، 28 دی ماه، در چهل و پنجمین قرار خدمت شهرداری تبریز که در حوزه منطقه 10 برگزار شد، با اشاره به ظرفیت مطلوب کاروانسراها برای افزایش درآمد پایدار شهری منطقه اظهار کرد:

شهرداران نواحی این منطقه در راستای ایجاد منابع درآمد پایدار باید نسبت به تملک و احیای کاروانسراهای موجود و میدان صاحب آباد اقدام کنند.

وی افزود:

این اماکن ظرفیت مطلوبی در حوزه گردشگری و احداث سفره خانه و هتل دارند. در منطقه 10 کاروانسراهایی با متراژ بالای 20 هزار متر مربع وجود دارد که تبدیل به صافکاری و کاربری‌های بدون استفاده دیگر شده است.

وی بودجه عمرانی سال جاری منطقه را 200 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت:

امسال در مجموع بیش از هزار میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های عمرانی سطح حوزه منطقه 10 هزینه می‌شود. همچنین برای احداث تقاطع غیرهمسطح حیدرآباد 100 میلیارد تومان و آسفالت ریزی اتوبان پاسداران نیز 100 میلیارد تومان هزینه صرف شده و اجرای این پروژه‌ها بی وقفه ادامه دارد.

شهردار تبریز با اشاره به صرف هزینه 100 میلیارد تومانی برای تملک و اجرای پروژه بازآفرینی شهری “اسدگولی” که در این منطقه واقع شده است، خاطرنشان کرد:

این منطقه کم برخوردار که دارای بافت حاشیه‌نشینی است علی رغم چالش‌های پیش رو، فرصت‌های بی نظیری در بحث مشارکت‌های مردمی و سرمایه گذاری و افزایش درآمد مالی دارد.

هوشیار ساماندهی و اجرای عملیات عمرانی مقبره الشعرا با بیش از 100 میلیارد تومان بودجه را از دیگر پروژه های حائز اهمیت این منطقه خواند و گفت:

شناسایی فرصت‌های مغفول و افزایش درآمد پایدار باید از این طریق در دستور کار مدیران این منطقه قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی بدنه‌سازی مسیرگشایی 45 متری انقلاب به طول چهار کیلومتر را از دیگر ظرفیت‌های مطلوب منطقه جهت افزایش درآمد عنوان کرد و افزود:

مدیران منطقه همچنین باید متناسب با ظرفیت‌های موجود در منطقه در بحث بدنه سازی از حیث افزایش درآمد اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا