اخبار گردشگری

روایت ضرغامی از طرح لغو یک طرفه رویداد با 50 کشور

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری در حاشیه جلسه هیات دولت از طرح لغو یک طرفه رویداد با 50 کشور خبر داد و در ادامه به تشریح این طرح پرداخت.

سید عزت‌الله ضرغامی امروز پنجم بهمن‌ماه سال 1401 در این خصوص اظهار کرد:

لغو یک‌طرفه روادید از لحاظ پروتکل‌های دیپلماتیک و سیاسی مشکلاتی دارد اما من به عنوان مسئول گردشگری کشور، این را مسئله نمی‌دانم.

وی ادامه داد:

طرحی را در دست بررسی داریم که روادید 50 کشور را به‌صورت یک‌طرفه لغو کنیم.

ضرغامی همچنین یادآور شد:

ما کشورهای دنیا را به پنج گروه تقسیم کردیم و معتقدیم باید یک اتحاد جمعی برای لغو روادید با تعداد زیادی از کشورها شکل بگیرد.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری در ادامه سخنان خود درباره طرح لغو یک طرفه رویداد با 50 کشور افزود:

برخی معتقدند لغو یک‌طرفه روادید مشکلاتی را به لحاظ پروتکل‌های دیپلماتیک و سیاسی دارد اما من به عنوان مسئول گردشگری کشور این را مشکل نمی‌دانم و نظر وزارت گردشگری بر لغو روادید است.

اظهارات ضرغامی درباره طرح لغو یک طرفه رویداد با 50 کشور
منبع عکس: ایرنا (عکاس: Payam Sani)

ضرغامی با اشاره به مسائل خاص کشور در ماه‌های گذشته خاطرنشان کرد:

طرح لغو روادید با برخی کشورها، با توجه به مسائل خاص کشور در ماه‌های گذشته و موضوعاتی مانند اینترنت یا مسائل جاسوسی که موجب مشکلاتی در جذب گردشگر شده و همچنین لزوم برخی سختگیری‌ها ارئه شده است.

او در ادامه به حاشیه‌های ایجاد شده درباره تاج‌های سلطنتی که در موزه نگهداری می‌شوند اشاره کرد و افزود:

افراد وابسته به رژیم پهلوی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تا آنجا که می‌توانستند اموال ملت ایران را بردند و در مورد این دو تاج فضاسازی ایجاد شد که بعداً معلوم شد در کنار تاج‌های دیگر هستند.

ضرغامی ادامه داد:

اینگونه وسایل مثل تاج‌ها هویت ملی ما در سطح جهانی هستند و آنها نمی‌توانستند خیلی روی آن معامله کنند و بعد هم دیگر نیازی به اینها نداشتند؛ چون به اندازه کافی ثروت ملی را به یغما برده بودند.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری افزود:

در روزهای منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی یکی از اقدامات خوبی که انجام شد، این بود که کارکنان متعهد بانک مرکزی یک افشاگری کردند و یک لیست چند صفحه‌ای را منتشر کردند که رژیم پهلوی چه پول‌ها و ارزهایی را از کشور خارج کرده بودند؛ رقم‌های بسیار درشتی بود که آنها برده بودند و آن اعلامیه کمر رژیم پهلوی را شکست.

او در پایان خاطرنشان کرد:

امروز نمونه دیگری از بلاهت آنها را مشاهده می‌کنیم؛ درحالی‌که کسی آنها را تحویل نمی‌گیرد و به آنها توجهی ندارد، آنها به یکدیگر وکالت می‌دهند و خیالشان راحت است که چه اتفاقی می‌افتد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا