اخبار گردشگری

افتتاح موزه تاریخ پزشکی همدان در ماه آینده

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از افتتاح موزه تاریخ پزشکی همدان در ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان محمدمهدی مجذوبی بعد از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی در سالن همایش‌های دانشگاه اظهار کرد:

از دو سال پیش مجموعه را منطبق بر سیاست توسعه متوازن پیش بردیم که خوشبختانه از نظر وزارت بهداشت در زمره دانشگاه‌های پیشرو در حوزه توسعه متوازن قرار گرفته‌ایم زیرا هیچ حوزه‌ای در این مجموعه نبوده که مغفول واقع شود.

وی با بیان اینکه در توسعه فضای فیزیکی و آموزشی از محل تهاتر، احداث ساختمان جدید دانشکده بهداشت با 8 هزار متر مربع آغاز شده است گفت:

تصویب تأسیس چهار پژوهشکده و راه‌اندازی پارک علم و فناوری سلامت از دیگر اقدامات شاخص توسعه‌ای در دانشگاه است که در دو سال گذشته رقم خورد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان همچنین با اشاره به اینکه در رتبه کیفی در زمره چهار دانشگاه برتر حوزه تحقیقات شناخته شدیم که مورد تقدیر وزارت بهداشت قرار گرفت عنوان کرد:

رتبه دوم مرکز تحقیقات دانشجویی دانشگاه و رتبه نخست کمیته اخلاق دانشگاه را در کشور به دست آوردیم.

وی با بیان اینکه توسعه رشته‌مقاطع در حوزه آموزش در دستور کار قرار گرفته است در ادامه به اقدامات حوزه فرهنگی اشاره کرد و گفت: در این زمینه کارهای خوبی انجام شده و حتی برخی اقدامات، انعکاس ملی پیدا کرده است.

مجذوبی خاطرنشان کرد:

در حوزه خدمات دانشجویی نیز صد درصد دانشجویان خوابگاهی از سال گذشته در خوابگاه‌های دانشگاه اسکان داده شده‌اند.

وی یادآور شد:

همزمان با بازسازی خوابگاه شهیدهمدانی، پیشروی احداث خوابگاه ریحانه 2 سرعت گرفت و بازسازی جزیی و کلی سلف‌سرویس انجام شد و به این ترتیب 800 تخت خوابگاهی از 2800 تختی که در دولت سیزدهم بهره‌برداری شده به دانشگاه علوم پزشکی همدان اختصاص دارد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات شاخص حوزه بهداشت اشاره کرد و افزود: یکی از این اقدامات اجرای طرح پزشک خانواده بود که بعد از کبودراهنگ با همان ظرفیت موجود، در کل استان آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد:

اجرای طرح غربالگری در پویش ملی سلامت تا 30 دی ‌ماه ادامه خواهد داشت که با اقدامات رسانه‌ای و همت همکاران پیشروی کیفی مطلوبی داشته به طوری که در شاخص‌های کیفی و صداقت و دقت در سنجش، رتبه یک تا چهار و از منظر تشخیص پیش‌دیابت رتبه نخست کشور را به دست آوردیم.

مجذوبی با بیان اینکه موزه تاریخ‌پزشکی که طی ماه‌های آتی به افتتاح می‌رسد از سال 1310 وسایل و تجهیزات قدیمی حوزه پزشکی را در خود جای داده است ادامه داد:

این مهم یکی از اقدامات ماندگار حوزه سلامت خواهد بود.

وی با بیان اینکه درمان حوزه حساسی است که هم مطالبات و هم پاسخ به آنها مهم است گفت:

در حوزه درمان باید علاوه بر حفظ شاخص‌ها در افزایش کیفیت و ارتقای آنها تلاش کنیم چراکه مطالبات از حوزه درمان بیشتر است، اگرچه حوزه بهداشت، بنیادی و پایه است و کمتر مورد توجه عام قرار می‌گیرد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با تأکید بر اینکه یکی از جنبه‌های بین‌المللی‌سازی، حوزه درمان است افزود:

همدان باید به هر قیمت ممکن، سهم خود را از گردشگری سلامت دریابد بر این اساس در توسعه زیرساخت‌های درمانی و دانشجویی بین‌الملل تلاش‌های گسترده‌ای صورت گرفته و ظرفیت‌های متعددی فراهم شده‌است.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با بیان اینکه هر ماه معادل ارائه خدمت 20 هزار نفر را در بیمارستان‌های دانشگاهی داریم که سنگینی وظایف حوزه درمان را نشان می‌دهد عنوان کرد:

از تمام نیروهای ساعی و فداکار حوزه درمان که بی‌وقفه در راستای سلامت مردم تلاش می‌کنند سپاسگزارم‌.

رسول سلیمی با تأکید بر اینکه مشارکت همکاران در تحقق اهداف مؤثر است گفت:

محور اصلی این مسئولیت‌ها برای خدمت به مردم است و امیدوارم در پایان، ما هم روسفید این موقعیت را تحویل نفر بعدی بدهیم.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا