اخبار گردشگری

بیابان لوت فرصتی برای توسعه گردشگری خراسان جنوبی

به گفته مدیرپایگاه میراث جهانی بیابان لوت در خراسان، بیابان لوت فرصتی برای توسعه گردشگری خراسان جنوبی است.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها:

شکی نیست که یکی از جاذبه های ارزشمند خراسان جنوبی در حوزه گردشگری بیابان لوت این میراث طبیعی جهانی است.

گونه های کمیاب گیاهی و جانوری، آرامش بی بدیل، شب‌های پر از ستاره و مناسب برای رصد، روستاهای شگرف و بکر و…از مهمترین هدیه هایی است که بیابان لوت به گردشگران خود هدیه می کند و به همین جهت است که هر ساله بر علاقمندان به بازدید از این میراث جهانی افزوده می شود.

بیابان لوت بین سه استان خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان مشترک است و شهروندان این سه استان پهناور این جاذبه مهم را از عمق جان حراست کرده و مانند عزیزی ارزشمند مراقبت می کنند.

کویر لوت با مساحتی حدود 120 هزار کیلومتر مربع از اثار طبیعی اسرار آمیز ایران است و در برخی سال ها به عنوان گرم ترین و داغ ترین نقطه جهان معرفی شده است.

بی شک اگر این جاذبه شگرف بیش از قبل معرفی شود و تعداد گردشگران خارجی و داخلی از روستاهای حاشیه بیابان لوت افزود شود زمینه درآمدزایی و قوت گرفتن اقتصاد پایدار برای جوامع محل فراهم خواهد شد که یک نکته ارزشمند است.

زهرا رضایی ملکوتی مدیر پایگاه میراث جهانی بیابان لوت در خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد:

این روزها به واسطه مناسب بودن دمای هوا فصل گردشگری در بیابان لوت است و بسیاری از افراد ترجیح می دهند ساعاتی را در روستاهای حاشیه این بیابان چون روستای دهسلم بگذرانند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در روستای بسیار زیبای دهسلم که یک نقاشی بی بدیل در حاشیه بیابان لوت است تعداد پنج اقامتگاه بوم گردی وجود دارد، بیان کرد:

اکثر گردشگران به ویژه گردشگران خارجی ترجیح می دهند که برای اقامت خود از بوم گردی ها استفاده کنند و این فضاها برای آنان بسیار دلچسب است.

مدیر پایگاه میراث جهانی بیابان اوت با بیان اینکه در روزهای اخیر یک گروه گردشگر هلندی وارد بیابان لوت شده بودند، اظهار کرد:

بیشتر این مسافران و گردشگران نیز از خدمات و سرویس دهی بوم گردی ها رضایت داشته اند.

رضایی ملکوتی ادامه داد:

از ابتدای مهر ماه که به واسطه کاسته شدن از دما، هوا برای گردشگری در بیابان لوت مناسب است تاکنون ۶ تور گردشگری خارجی وارد بیابان لوت شده اند.

وی یادآور شد:

علاوه بر گردشگران خارجی بسیار از هموطنان ما از دیگر استان های کشور نیز بیابان لوت را به عنوان یکی از مقاصد گردشگری خود انتخاب می کنند.

مدیر پایگاه میراث جهانی بیابان لوت در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه پایگاه در روستای دهسلم مستقر است، گفت:

ما نیز تلاش خود را برای معرفی این جاذبه ها مهم استان داریم و امیدواریم هر سال آمار اقامت کنندگان از آن افزایش پیدا کند.

رضایی ملکوتی افزود:

طبیعی است هر چه قدر بیابان لوت، جاذبه های آن و امکانات فراهم شده برای اقامت گردشگران در این فضا را معرفی کنیم به رونق گردشگری خراسان جنوبی کمک کرده ایم.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا