اخبار گردشگری

بازار هنر بافت تاریخی و فرهنگی شیراز راه اندازی خواهد شد

به گفته معاون هماهنگ امور زائرین و گردشگری استانداری فارس، بازار هنر بافت تاریخی و فرهنگی شیراز به‌زودی راه‌اندازی خواهد شد.

محمد فرخ‌زاده در خصوص راه‌اندازه بازار هنر بافت تاریخی و فرهنگی شیراز افزود:

هنرمندان داشته‌های ارزشمند جامعه هستند که با تلاش و ذوق و خلاقیت خود آنچه در ذهن و دل دارند و از ادوار تاریخی به دست آنها رسیده است را در قالب دست ساخته‌ها به ظهور می‌رسانند. با این حال باید دقت کنیم که این عزیزان نه فروشنده یا بازاریاب و صادر کننده هستند و نه با علم بازاریابی و تبلیغات آشنایند؛ بنابراین نقطه قوت بازار هنر باید این باشد که با ایجاد چند مجموعه فعال در محل، تولیدات این عزیزان به فروش برسد.

قائم مقام استاندار فارس در شورای توسعه گردشگری یادآور شد:

در دنیای امروز اگر فروش تضمینی، پیش فروش و سفارش گیری را به عنوان یک راهبرد اصلی مورد توجه قرار دهیم بسیاری از مسائل حل می‌شود.

فرخ‌زاده همچنین تاکید کرد:

سهم صنایع دستی و فرش دستباف در سبد خانوار بسیار کم است و سبدهای معیشتی محدود شده چرا که اولویت به سمت دیگری می‌رود؛ بنابراین الگوی موثری نداشته‌ایم که اثر هنری مهم باشد لذا باید این پارادایم را تغییر دهیم و این دانش در حال حاضر وجود ندارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:

در این بازارچه باید حتما اساتید بنام و مطرح حضور یابند و فضا به صورت رایگان در اختیار آنها قرار گیرد تا بتوانند به تربیت شاگردان بپردازند و از ایجاد گسست بین نسل جوان و هنرهای سنتی و فاخر جلوگیری کنند.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود درباره بازار هنر بافت تاریخی و فرهنگی شیراز افزود:

توجه به ارائه تسهیلات به فعالان در بازار هنر، فعالیت انجمن‌های مختلف در پیشبرد اهداف بازارچه و کمک گرفتن و همراهی با تورگردانان برای حضور گردشگران در این بازارچه اهمیت فوق‌العاده بالایی دارد.

معاون گردشگری استانداری فارس همچنین گفت:

فعالیت‌های بازار هنر بافت تاریخی و فرهنگی شیراز باید همسو با دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی شیراز باشد.

محمد فرخ‌زاده در پایان به لزوم اهمیت دادن به جوانان فعال در عرصه‌های هنری و رویکرد رونق هنرهای معاصر تاکید کرد و این مهم را جزو واجبات دانست.

پیش‌بینی می‌شود که بازار هنر بافت تاریخی و فرهنگی شیراز بتواند به یکی از مطرح‌ترین و خاص‌ترین جاذبه های گردشگری شیراز در بین گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا