اخبار گردشگری

بسته شدن مسیر دسترسی به آبشار لوه گلستان

روابط عمومی دادگستری گلستان‌ از بسته شدن مسیر دسترسی به آبشار لوه گلستان به دلیل احتمال سقوط از ارتفاع خبر داد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دادگستری گلستان‌ سیدسعید جباری روز شنبه اظهار کرد:

در پی مرگ 2 مسافر طی کمتر از 10 روز در آبشار لوه، مسیر دسترسی به این آبشار بسته شد.

وی بیان کرد:

شهرداری صادق‌آباد و اداره منابع طبیعی این شهرستان 10 روز فرصت دارند این مسیر و نقاط حادثه خیز آن را ایمن‌سازی کنند و تا زمانی که کارشناسان ایمنی راه را تایید نکردند، ورود به این منطقه ممنوع است.

وی خاطرنشان کرد:

در صورتی که تغییری در وضعیت امکانات و ایمنی این منطقه گردشگری ایجاد نشود و در اثر کوتاهی متولیان، مسافران صدمه ببینند، با مدیران دستگاه های متولی از باب ترک فعل، برخورد قانونی خواهد شد.

براساس این گزارش سال گذشته با دستور دادستان گالیکش مسیر دسترسی به آبشار اول در لوه ایمن‌سازی شده بود و از امروز هم ایمن‌سازی مسیر دسترسی به آبشار دوم که مرتفع‌تر است، آغاز شد.

به گزارش ایرنا، سقوط از بلندی‌های آبشار «لوه» در حوزه جغرافیایی شهرستان گالیکش در شرق استان گلستان طی چند روز اخیر و برای دومین بار و پس از مرگ جوان 29 ساله تهرانی، این‌بار روز گذشته جان بانوی 50 ساله از اهالی شهرستان «سبزوار» استان خراسان رضوی را گرفت.

آبشار لوه از جاذبه‌های شهرستان 70 هزار نفری گالیکش در نزدیکی پارک ملی گلستان قرار دارد است و هر از چند گاهی به سبب رعایت نکردن اصول ایمنی توسط گردشگران و بازدید کنندگان حوادث مشابه در آن روی می‌دهد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا