اخبار گردشگری

ضرر 200 میلیون دلاری برای صنعت گردشگری فلسطین

داده‌ های رسمی فلسطین، ضرر 200 میلیون دلاری برای صنعت گردشگری فلسطین را نشان می‌ دهد.

به گزارش خبرنگار گردشگری خبرگزاری فارس، داده‌های رسمی نشان می‌دهد که سرزمین‌های فلسطینی در نتیجه حمله نظامی وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه، حدود 200 میلیون دلار از درآمد گردشگران را از دست داده‌اند.

بر اساس گزارش وزارت اقتصاد فلسطین، گردشگری، به ویژه در بیت لحم در کرانه باختری، به دنبال تعطیلی‌ها و حملات مکرر که از زمان جنگ تشدید شده ، 100 درصد کاهش یافته است.

به گفته کارشناسان، 78 هتل، 90 فروشگاه عتیقه فروشی و 450 فروشگاه صنایع دستی در این شهر با خسارت هایی مواجه شده‌اند که منجر به توقف کامل کار آن‌ها شده است.

سمیر حضبون، رئیس اتاق بازرگانی و صنعت بیت لحم، گفت که تنها 118 گردشگر در این ماه اتاق های هتل بیت لحم را در شهری که تعداد این اقامتگاه ها به 5700 نفر می رسد، مراجعه کرده اند.

بیت لحم که در سنت مسیحی به عنوان زادگاه حضرت عیسی (ع) مورد احترام است، معمولاً هر ساله در ایام نزدیک به کریسمس و سال نو میلادی پذیرای هزاران گردشگر و زائر است.

قبل از شروع حمله نظامی رژیم صهیونیستی، گردشگری در این شهر افزایش یافته بود و تا سپتامبر حدود 1.5 میلیون بازدید کننده داشت.

علاوه بر این، تعداد قابل توجهی از بخش ها و حرفه ها تحت تأثیر کاهش مداوم گردشگری هستند، مانند راهنمایان تور، عکاسان، کارگاه های سفالگری و فروشندگان خیابانی. رستوران‌ها، فروشگاه های پوشاک و سوغات نیز با مشکلات اقتصادی مواجه هستند.

الیاس الارجا، رئیس اتحادیه هتل های عربی در بیت لحم، به العربی الجدید تأیید کرد که تقریباً تمام هتل های استان بسته شده است.

بخش گردشگری یکی از اولین حوزه هایی است که مستقیماً تحت تأثیر جنگ غزه قرار گرفته است، جایی که از 7 اکتبر بیش از 21110 نفر کشته شده اند. نیروهای رژیم صهیونیستی همچنین محاصره کامل این منطقه را آغاز کرده اند و ساکنان را از سوخت، غذا و محروم کرده اند. اب. بیکاری در غزه نیز افزایش یافته است و نزدیک به 66 درصد مشاغل در دو ماه و نیم گذشته از بین رفته است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا