اخبار گردشگری

مرمت بخش سینمای کاخ مروارید دو ماه دیگر به پایان می‌رسد

مرمت بخش سینمای کاخ مروارید که به تازگی آغاز شده، تا دو ماه دیگر به پایان می‌رسد و این بخش فعالیت خود را دوباره آغاز خواهد کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز از آغاز مرمت بخش سینمای کاخ مروارید خبر داد.

رحیم خاکی در این خصوص گفت:

در این فاز مرمتی قسمت کف و پایین دیواره ها و مقابل ورودی سینما مرمت می‌شود و در فازهای بعدی سقف اصلی سازه ای مرمت می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع البرز مدت قرارداد برای انجام این فاز اجرایی و اتمام مرمت بخش سینمای کاخ مروارید را 2 ماه عنوان کرد که به تازگی آغاز شده است.

خاکی ادامه داد:

در فازهای بعدی در صورت تامین اعتبار به مرمت ساختمان اصلی پرداخته می شود که اولویت با مرمت سقف است و در کل بهره برداری نهایی از کاخ حدود یک هزار میلیارد ریال بودجه نیاز دارد.

وی مرمت در فازهای بعدی را شامل کف ساختمان، محوطه سازی، ساختمان اصلی، ساختمان مدیریتی در محوطه عنوان کرد و گفت:

برای این بخش ساختمان مدیریتی در محوطه اعتباراتی جذب شده که در دو ماه آینده با مشخص شدن پیمانکار عملیات اجرایی آغاز می‌شود.

کاخ مروارید توسط وسلی پیترز طراحی شده و بنیاد فرانک لوید رایت با هزینه یک میلیون دلار، بین سال های 1345 تا 1347در زمینی به وسعت 111 هکتار، اقدام به ساخت آن کرد. معماری بنا با فرم حلزونی و با نورگیرهای به شکل دانه‌های مروارید اجرا شد. ضلع شمالی کاخ دریاچه‌ای به شکل باله‌های سفره ماهی طراحی و اجرا شده است. کاخ مروارید در بهمن سال 1381 با شماره 7067 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 4 تعداد کل امتیازات 1

رتبه صفحه شما:

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا