اخبار گردشگری

منتشر شدن کتاب 100 مسیر طبیعت گردی ایران

پرویز شجاعی‌پارسا، نویسنده و طبیعت‌گرد از منتشر شدن کتاب 100 مسیر طبیعت گردی ایران به انگلیسی خبر داد.

به گزارش ایسنا، کتاب «۱۰۰ مسیر طبیعت‌گردی ایران» به نویسندگی پرویز شجاعی‌پارسا، در 130 صفحه و مشتمل بر هشت فصل است، که به ترتیب مسیر صعود به 38 قله و مسیرهای رکابزنی، پیمایش، دره‌نوردی، آبشارها، دریاچه‌ها، تالاب‌ها و گنبدهای نمکی، بیراهه‌گردی و چهار مسیر پیشنهادی نویسنده برای دوستداران میراث طبیعی ایران را شامل می‌شود.

برای معرفی شایستهٔ مسیرهای منتخب در این کتاب علاوه‌بر شرح اجمالی راه، از برنامهٔ اجمالی سفر، جانمایی جغرافیایی برنامه در کشور، موقعیت و جهت مسیر، نوع پیمایش اعم از کوه‌پیمایی، دره‌نوردی، رکابزنی و …، ارزش مسیر یا جاذبهٔ طبیعی (منطقه‌ای، ملی، جهانی)، نقاط مهم در مسیر و تجهیزات لازم ارائه شده‌اند.

نویسنده در مقدمهٔ کتاب نیز با برشمردن الزامات سفر مسئولانه و ایمن در طبیعت، به چرایی و چگونگی تولید این اثر پرداخته و اهمیت توجه به راهنمای نشانه‌ها و داده‌های موجود در نقشهٔ راه‌های معرفی‌شده را خاطرنشان کرده است.

در این کتاب همچنین دسترسی به اطلاعات 100 مسیر مورد نظر در قالب QRCode مقدور است. علاقه‌مندان در سراسر ایران می‌توانند از طریق وبسایت فصلنامه‌ٔ میراث و گردشگری گیلگمش به آدرس www.gilgameshmag.com با هزینه‌ٔ 850 هزار تومان این کتاب را آنلاین خریداری کنند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا