اخبار گردشگری

برگزاری جشنواره ملی آش در شهرستان نیر از 14 تیر

به گفته سرپرست فرمانداری شهرستان نیر، از 14 تیرماه، جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی در منطقه گردشگری بولاغلار نیر برگزار می‌شود و تا 16 تیرماه ادامه دارد.

علیرضا حسینی در این خصوص اظهار داشت:

این جشنواره که شانزدهمین دوره آن در سال‌جاری برگزار می‌شود از 14 تا 16 تیرماه به میزبانی نیر و منطقه نمونه گردشگری «بولاغلار» برگزار شده تا علاقه‌مندان از این فرصت استثنایی برای تفریحات سالم بهره بگیرند.

وی ادامه داد:

سرآشپزان سراسر کشور در این جشنواره توانمندی خود را به رخ می‌کشند که قرار است در 60 غرفه انواع آش و غذاهای سنتی در معرض دید مردم قرار بگیرد.

او در ادامه گفت:

از این تعداد غرفه برپا شده 40 غرفه مخصوص آش و غذاهای سنتی و محلی استان‌های مختلف خواهد بود و 20 غرفه نیز برای عرضه صنایع دستی اختصاص یافته است.

علیرضا حسینی یادآور شد:

برگزاری رویداد 2023 فرصتی استثنایی فراهم کرده تا در قالب این جشنواره بتوانیم توانمندی‌های نیر و سرآشپزان سراسر کشور را به مخاطبان بین‌المللی و جهانی معرفی کنیم تا آنها بیشتر با تنوع غذایی و آش‌های محلی آشنایی پیدا کنند.

او در ادامه به استقبال خوب شرکت‌کنندگان از این رویداد اشاره کرد و گفت:

از اولین ساعات 14 تیرماه این رویداد در منطقه «بولاغلار» آغاز خواهد شد و در مدت سه روز جشنواره ادامه پیدا کرده و در روز عید غدیر خم از برترین‌ها و سرآشپزان موفق و نمونه در قالب این رویداد تجلیل و تکریم خواهد شد.

او در پایان سخنان خود درباره جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی شهرستان نیر افزود:

ما علاوه بر این جشنواره، تلاش خواهیم کرد تا در قالب سایر رویدادهای فرهنگی، هنری و گردشگری بستری مناسب برای حضور علاقه‌مندان، مسافران و گردشگران فراهم کنیم تا بیش از گذشته با زیبایی‌های مناطق بکر شهرستان نیر به ویژه آبدرمانی‌ها، مناطق باستانی و تاریخی، طبیعی و سایر آداب و رسوم این منطقه آشنا شده و جلوه‌هایی از آن را در قالب این رویدادها به نمایش بگذاریم.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا