اخبار گردشگری

افزایش 190 درصدی اسکان مسافران در گناوه

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گناباد از افزایش 190 درصدی اسکان مسافران در گناوه خبر داد.

حمید رضا محمودی قوژدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:

هشت هزار و 476 نفر با ضریب اشغال حدود 68 درصد در تعطیلات نوروزی سال جاری در هتلها و مراکز اقامتی رسمی گناباد اسکان یافته اند.

وی بیان کرد:

15 اقامت گاه بوم‌گردی گناباد نیز در تعطیلات نوروزی سال جاری میزبان یک هزار و 148 مسافر و گردشگر نوروزی با ضریب اشغال نزدیک به 14 درصد بوده است.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گناباد تصریح کرد:

چهار هزار نفر نیز در تعطیلات نوروزی سال 1403 در کمپها و پارکها و اقامتگاههای غیر رسمی این شهرستان اسکان یافتند که این میزان در مقایسه با مدت سال قبل 141 درصد کاهش نشان می دهد.

وی همچنین از بازدید هفت هزار و 418 نفر مسافر و گردشگر نوروزی در تعطیلات نوروزی سالجاری از جاذبه های گردشگری و 11 هزار و 603 نفر از آثار تاریخی شهرستان گناباد خبر داد.

محمودی قوژدی با اشاره به کاهش حدود 73 درصدی بازدید از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری گناباد در تعطیلات نوروزی امسال گفت:

علت آن همزمانی تعطیلات نوروزی با ماه مبارک رمضان است.

وی گفت:

علاوه بر افزون بر 20 اقامتگاه بومگردی، هتل، خانه مسافر ، تعدادی ظرفیتهای اقامتی در امام زاده محمد عابد (ع) کاخک و برخی دیگر بقاع متبرکه این شهرستان طی تعطیلات نوروزی برای مسافران در نظر گرفته شده بود.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گناباد اظهار کرد:

علاوه بر 650 نفر ظرفیت اسکان روزانه مراکز اقامتی گناباد در مواقع عادی، ظرفیت اسکان اضطراری 900 نفر هم در مواقع لزوم در این شهرستان پیش بینی شد.

گناباد با بیش از 20 هتل و اقامت گاه بوم گردی و میهمان پذیر بعد از مشهد بیشترین تعداد اقامت گاهها و محل اسکان مسافر را در استان خراسان رضوی برخوردار است.

شهرستان گناباد واقع در جنوب استان خراسان رضوی با قدمتی کهن و آثار تاریخی گردشگری متعدد مقصدی مناسب برای سفر گردشگران داخلی و خارجی است.

از مجموع 250 اثر تاریخی شناسایی شده در گناباد 148 اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است که در این میان قنات قصبه به عنوان نخستین اثر ثبت شده خراسان رضوی در فهرست آثار جهانی یونسکو به عنوان شاهکار بشری و نمادی از سختکوشی مردم کویر برای دست یافتن به مایه حیات در این خطه از دوران هخامنشی به یادگار مانده است، از مجموع آثار تاریخی و گردشگری گناباد 60 اثر سابقه چند هزار ساله دارد.

12 آیین سنتی گناباد هم در فهرست میراث معنوی کشور به ثبت رسیده است.

مرکز شهرستان گناباد در فاصله287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا