اخبار گردشگری

راه اندازی خط پرواز مستقیم سلیمانیه به قشم

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم از راه اندازی خط پرواز مستقیم سلیمانیه به قشم خبر داد.

ابراهیم رستم گورانی صبح امروز (۲۸ مردادماه) با اشاره به بازدید امل جلال، رئیس کمیته توسعه و گردشگری اقلیم کردستان عراق با حضور حجت الله عبدالملکی، مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از غرفه منطقه آزاد قشم در نمایشگاه بین‌المللی سلیمانیه، گفت:

در این دیدار، ظرفیت‌های قشم در حوزه زیرساخت‌ها، اماکن اقامتی، توریسم درمانی، ژئوتوریسم، صنایع دستی، روستاها، شهرها و مجتمع‌های تجاری معرفی شد.

وی در ادامه اظهارات خود درباره راه اندازی خط پرواز مستقیم سلیمانیه به قشم، افزود:

با توجه به استقبال هیات بازدید کننده از ظرفیت های جزیره، پیشنهاد برقراری خط مستقیم از سلیمانیه به قشم به منظور تبادل آسان گردشگران بین دو منطقه، ارائه شد که مورد استقبال قرار گرفت.

به گفته گورانی از دستاوردهای دیگر این دیدار، پیشنهاد استقرار دفاتری به نمایندگی از تمامی مناطق آزاد کشورمان در شهر سلیمانیه به منظور تسهیلگری در این حوزه از سوی رئیس کمیته توسعه و گردشگری اقلیم کردستان عراق بود.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم ضمن تقدیر از همکاری و حمایت مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور تاکید کرد:

حضور و معرفی خوب فرصت های سرمایه گذاری در مناطق آزاد بدون حمایت دبیر شورای عالی مناطق آزاد امکان پذیر نبود.

لازم به ذکر است که نمایشگاه بین‌المللی سلیمانیه کشور عراق که روز 26 مرداد 1402 افتتاح شد، تا 29 مرداد ادامه دارد. این نمایشگاه، یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های خاورمیانه است که با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری و صنایع دستی در منطقه خاورمیانه راه‌اندازی شد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا