اخبار گردشگری

احداث باغ پرندگان و سرزمین برفی در شیراز

شهردار شیراز از احداث باغ پرندگان و سرزمین برفی در شیراز و ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای آن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، محمدحسن اسدی در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه باغ پرندگان و سرزمین برفی در شهر شیراز که سرمایه‌گذاری از کشور ترکیه و رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز نیز حضور داشتند، با بیان اینکه این کلان‌شهر یکی از قطب‌های گردشگری ایران است، اظهار کرد:

باید زیرساخت‌های گردشگری در سطح کلان تقویت شوند.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز با  بیان اینکه شهرداری در تقویت زیرساخت‌های گردشگری، اقدامات بسیار موفقی داشته است‌، گفت:

همایش‌های بین‌المللی توسعه سرمایه‌گذاری در شهر شیراز به میزبانی شهرداری این کلان‌شهر منجر به عقد قراردادهای مختلف ازجمله احداث آکواریوم در شهر شیراز شد.

شهردار کلان‌شهر شیراز اعلام کرد:

کار عملیات اجرایی پروژه آکواریوم از اوایل سال جاری آغاز و کار طبق برنامه زمان‌بندی به‌خوبی پیش می‌رود‌.

او در ادامه گفت:

برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری شیراز، مذاکراتی با سرمایه‌گذاران در داخل و خارج از کشور انجام و پس از بررسی‌ ابعاد مختلف بسته‌های پیشنهادی سرمایه‌گذاران، موفق به عقد تفاهم‌نامه احداث باغ پرندگان و سرزمین برفی در شیراز، با یک گروه سرمایه‌گذار از کشور ترکیه‌ شده‌ایم.

اسدی بیان کرد:

باغ پرندگان و سرزمین برفی، 2 پروژه بسیار جذاب هستند که شهر جنت‌طراز شیراز، به عنوان یک قطب  گردشگری به آن نیاز دارد و می‌تواند جوابگوی این قطب باشد.

شهردار شیراز در خصوص تفاهم‌نامه احداث باغ پرندگان و سرزمین برفی به عنوان یک کار مشارکتی گفت:

پروانه و احداث بخشی از ساختمان به عهده شهرداری شیراز و تأسیسات مربوطه، بخش دیگر ساختمان و بهره‌برداری بر عهده طرف مقابل است.

اسدی اظهار امیدواری کرد:

بنا به تفاهم به وجود آمده بتوانیم با سرعت کار را پیش برده و پس از عقد قرارداد تا ظرف دو سال آینده شاهد اجرا و بهره‌برداری این پروژه‌ها در شهر شیراز باشیم.

 این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز در خصوص تله‌کابین و شهربازی بزرگ هم که دو زیرساخت‌ بزرگ گردشگری این کلان‌شهر هستند، بیان کرد:

امید است بتوانیم به سرعت پیش برویم و به نتایج مطلوبی دست یابیم.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا