اخبار گردشگری

ظرفیت بالای هرمزگان در گردشگری هوایی و دریایی / هرمزگان قطب گردشگری دریایی می‌شود!

به گفته محمد محسنی، ظرفیت بالای هرمزگان در گردشگری هوایی و دریایی غیرقابل انکار است و این شهر، در آینده‌ای نزدیک به قطب گردشگری در این حوزه تبدیل می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان در این خصوص بیان کرد:

بررسی‌ها انجام‌شده نشان می‌دهد که گردشگری مفرح مورد استقبال زیادی از گردشگران داخلی و خارجی بوده و ما باید تمام تلاش خود را به کار ببریم که سهم و سرانه درآمدی و جذب توریسم در این حوزه را بالا ببریم.

او در ادامه با اشاره به جایگاه ورزش‌های هوایی و دریایی در استان هرمزگان، افزود:

استان ظرفیت بالایی برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری آبی و هوایی دارد که متقاضیانی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی یادآور شد:

برای هم‌افزایی و همفکری بین ارگان‌ها، ضرورت دارد که یک هدف‌گذاری مشترک میان ادارات ورزش و جوانان و بنادر و دریانوردی صورت پذیرد تا این ظرفیت‌ها به سرانجام برسد.

محسنی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان را اداره پیشران توسعه در استان معرفی کرد که تکالیفی از سوی مقام عالی استان بر عهده دارد و عنوان کرد:

این تکالیف شامل ایجاد و افزایش زیرساخت‌های گردشگری هوایی و دریایی است که با ماهیت ورزش و صنعت دریانوردی و ساحلی آمیخته است.

او ادامه داد:

از این‌ رو همکاری این دو ارگان با اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ضرورت دارد.

این مقام مسئول با اشاره به تاثیر گردشگری هوایی و دریایی عنوان کرد:

بررسی‌ها انجام‌شده نشان می‌دهد که گردشگری مفرح مورد استقبال زیادی از گردشگران داخلی و خارجی بوده و ما باید تمام تلاش خود را به کار ببریم که سهم و سرانه درآمدی و جذب توریسم در این حوزه را بالا ببریم و به جایگاه واقعی‌اش برسانیم.

محسنی در ادامه سخنان خود درباره ظرفیت بالای هرمزگان در گردشگری هوایی و دریایی افزود:

هرمزگان با دارا بودن بیش از دو هزار و سیصد کیلومتر ساحل و 14 جزیره کوچک و بزرگ، فرصت خوبی برای تبدیل‌شدن به قطب گردشگری تلفیقی دریایی و هوایی را دارد.

لازم به ذکر است که در پایان جلسه، مدیرکل ورزش و جوانان و معاون بنادر و دریانوردی، قول استفاده از تمام ظرفیت‌های خود برای تحقق این هدف را دادند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
خبرآنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا