اخبار گردشگری

نجات 25 نفر از غرق شدگی در تابستان امسال

رئیس جمعیت هلال‌احمر بندرانزلی از نجات 25 نفر از غرق شدگی در تابستان امسال در این شهر خبر داد.

همیشه اول مهر یادآور انشاء “تابستان خود را چگونه گذراندید؟” است؛ تابستان امسال هم گذشت و مسافرانی که شهرستان بندرانزلی را برای گردشگری و استفاده از ساحل زیبای آن انتخاب کرده بودند با کوله‌باری از خاطره به شهر و دیار خود بازگشتند، اما هنوز طرح سالم‌سازی دریا که برای حفاظت از جان مسافران قبل از تابستان آغاز شده بود، ادامه دارد.

همه دست‌اندرکاران اجرای این طرح که با تمام توان تلاش داشتند و منجیانی که جان خود را به دست گرفته و برای نجات غریق به آب می‌زدند، امیدوارند که سال‌های بعد هیچ حادثه تلخی در اثر سهل‌انگاری برای مسافران حاشیه سواحل رخ ندهد.

در همین رابطه کامبیز راحمی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:

در فصل تابستان امسال مطابق سال‌های گذشته شاهد حضور بسیاری از هموطنان و گردشگران برای استفاده از سواحل بندرانزلی بودیم لذا اقدامات لازم در جهت تامین سلامت افراد و جلوگیری از بروز حوادث تلخ در دستور کار جدی مسئولان شهرستان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح نقاط خطرآفرین از هشتم خردادماه و طرح سالم سازی سواحل از اول تیرماه سال جاری آغاز شده و تا هفتم مهرماه سال جاری ادامه دارد، تصریح کرد:

20 ایستگاه در غازیان، 19 ایستگاه در انزلی و 11 ایستگاه در سواحل روستایی شناسایی شده و 160 ناجی غریق به همراه 63 نفر از نیروهای امدادی هلال احمر در طرح سالم سازی حضور دارند و این سواحل را پشتیبانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه در تابستان امسال 25 غریق از سواحل بندر انزلی نجات داده شدند، افزود:

این آمار در تیرماه چهار نفر، در مردادماه 14 نفر و در شهریورماه هفت نفر بوده است.

راحمی‌پور با اشاره به خدمات سرپایی کمک‌های اولیه گفت:

این کمک‌ها علاوه بر غریق‌های نجات یافته برای حوادث واژگونی چهارچرخ، افتادن از اسب و سایر موارد مشابه کنار ساحل بود که 13 مورد در تیرماه، 22 مورد در مردادماه و 47 مورد نیز در شهریورماه انجام شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بندرانزلی بر اهمیت آموزش در پیشگیری از حوادث سواحل اشاره و تاکید کرد:

پنجشنبه و جمعه هر هفته آموزش همگانی در راستای فرهنگ سازی استفاده از دریا، آشنایی با مخاطرات شنا در نواحی پرخطر همچنین آموزش کمک‌های اولیه در محل طرح دریا واقع در انتهای خیابان پاسداران بندرانزلی برای عموم برگزار می‌شود.

وی یادآور شد:

در راستای آموزش چهره به چهره نیز 81 مورد در تیرماه، 413 مورد در مردادماه همچنین 140 مورد در شهریورماه داشتیم.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا