اخبار گردشگری

دریافت گواهی استاندارد 13 واحد گردشگری در قزوین

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری قزوین از دریافت گواهی استاندارد 13 واحد گردشگری در قزوین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نادر محمدی اظهار کرد:

13 واحد گردشگری شامل دو هتل، سه سفره‌خانه سنتی، پنج مهمانپذیر و سه واحد پذیرایی بین‌راهی در قزوین طی سال جاری موفق به دریافت گواهینامه کیفیت خدمات گردشگری شدند.

وی افزود:

صدور گواهینامه کیفیت خدمات گردشگری براساس ماده 11 آئین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تأسیسات گردشگری مطابق با دستورالعمل وزارتخانه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای درجه‌بندی این تأسیسات انجام می‌شود.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری قزوین ادامه داد:

در این راستا شرکت‌هایی در استان برای تطبیق شرایط تأسیسات گردشگری با استانداردهای تعیین شده به فعالیت می‌پردازند و واحدهای خدمات دهنده گردشگری از جمله هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، اقامتگاه‌های بوم‌گردی و مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی را در سه سطح فنی و مهندسی، ایمنی، بهداشتی و کیفیت خدمات مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

او با اشاره به روند صدور مجوز خاطرنشان کرد:

پس از بازدید بازرسان مهلت 3 تا 6 ماهه به‌منظور رفع موارد عدم انطباق به مدیران تأسیسات داده می‌شود و سپس در جلسه تشکیل کمیسیون درجه‌بندی استان درجه واحد مورد نظر به تصویب می‌رسد.

محمدی یادآور شد:

تاکنون 24 واحد گردشگری موفق به دریافت گواهینامه کیفیت خدمات گردشگری شده‌اند و 16 واحد دیگر هم در فرآیند استانداردسازی شرکت کرده‌اند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا