اخبار گردشگری

جشنواره گل و گیاه در شهرستان پاکدشت برگزار شد

جشنواره گل و گیاه در شهرستان پاکدشت برگزار شد. شهرستان پاکدشت قطب گل و گیاه کشور با تولید بیش از یک میلیارد شاخه گل در سال شناخته می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، پاکدشت یکی از مهمترین مناطق صنعتی استان تهران است که با برخورداری از 4 شهرک صنعتی بزرگ و بیش از 6 هزار واحد صنعتی فعال، قطب صنعت کشور است ولی در کنار این قابلیت، پاکدشت با برخورداری از یک هزار و 400 هکتار گلخانه و تولید سالانه یک میلیارد و 200 میلیون گل شاخه بریده و 37 میلیون گلدان گل، پایتخت گل و گیاه کشور محسوب می‌‍شود ظرفیتی که شاید کمتر کسی از آن اطلاع داشته باشد.

قرار گرفتن شهرستان پاکدشت در حاشیه بزرگراه شرق کشور موسوم به امام رضا (ع) و واقع شدن مراکز و نمایشگاه‌های گل و گیاه در حاشیه این جاده ترانزیتی شرایط مناسبی را برای حضور گردشگران به وجود آورده که قرار است که این ظرفیت با برگزاری جشنواره‌ای وسیع در سطح روستای گلزار پاکدشت، به مردم معرفی شود.

مدیرعامل انجمن تخصصی تولید کنندگان و صادر کنندگان گل و گیاهان زینتی استان تهران در خصوص برگزاری این جشنواره به خبرنگار ایرنا گفت:

این جشنواره که قرار است به مدت یک هفته و به مناسبت هفته وحدت در روستای گلزار برگزار شود، با هدف تحقق وعده رئیس جمهور در ایجاد منطقه ویژه گردشگری گل و گیاه و معرفی ظرفیت‌های این حوزه به علاقمندان و گردشگران برپا می‌شود.

حشمت الله پورمهدوی افزود:

پس از سفر سال گذشته رئیس جمهور به پاکدشت و دستور وی در ایجاد منطقه ویژه گردشگری گل و گیاه در این شهرستان، اقدامات موثری از سوی مسئولان شهرستانی و استانی در تحقق این مهم انجام شد که برگزاری جشنواره گل و گیاه نیز به عنوان یکی از این اقدامات در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد:

از دو ماه گذشته، جلسات متعددی با نمایشگاه داران مستقر در شهرستان پاکدشت برگزار شد تا در زمان برگزاری نمایشگاه که از هشتم تا چهاردهم مهرماه در روستای گلزار برپا می‌شود، تمامی گلخانه‌داران مشارکت داشته باشند.

وی افزود:

در حاشیه برگزاری این جشنواره و عرضه گل و گیاه به مردم، برنامه‌های متعددی از جمله مراسم سنتی آداب و رسوم سنتی، جنگ شادی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی گل و گیاه در نمایشگاه‌های گل و گیاه برپا می‌شود.

پور مهدوی اظهار داشت:

در این جشنواره، محصولات گل و گیاه به صورت کلی با تخفیف 15 درصدی به مردم عرضه می شود در کنار آن، بیش از 5 هزار بن تخفیف 20 درصدی نیز بین مردم و بازدیدکنندگان توزیع می گردد تا مردم بتوانند تا سقف خرید یک میلیون تومان از محصولات با تخفیف نمایشگاه استفاده کنند.

عضو انجمن تخصصی تولید گنندگان و صادر کنندگان گل و گیاهان زینتی استان تهران نیز به خبرنگار ایرنا گفت:

در جشنواره گل و گیاه پاکدشت، مردم به صورت مستقیم محصولات را از تولیدکنندگان خریداری می کنند و با روند تولید گل و گیاهان زینتی آشنا می‌شوند.

تقی بنایی افزود

در سال های گذشته، نمایشگاه‌های گل و گیاه به صورت متمرکز در پاکدشت برپا شده ولی مردم نمی‌دانستند که این گل‌های با کیفیت توسط کشاورزان و گلخانه‌داران پاکدشتی تولید می‌شود از این رو، جشنواره گل و گیاه پاکدشت با استعداد 50 نمایشگاه گل و گیاه این فرصت را در اختیار مردم قرار می‌دهد که علاوه بر آشنایی با ظرفیت‌های شهرستان، به طور مستقیم از تولید کنندگان گل تهیه کنند.

وی تصریح کرد:

50 درصد گلدان و 70 درصد از گل شاخه بریده کشور در روستای گلزار پاکدشت تولید می‌شود.
بنایی افزود:

روستای گلزار در فاصله اندک جاده ترانزیتی امام رضا (ع) واقع شده ولی اکثر مردم به ویژه مسافران حرم مطهر امام رضا (ع) از وجود آن آگاهی ندارند که امید می‌رود با برگزاری این جشنواره، زمینه معرفی هر چه بیشتر این منطقه فراهم شود.

قرار است که نمایشگاه گل و گیاه شهرستان پاکدشت به مناسبت هفته وحدت از امروز شنبه 8 مهر به مدت یک هفته در 50 نمایشگاه و گلخانه شهرستان پاکدشت برپا شود.

روستای گلزار در حاشیه بزرگراه امام رضا؛‌بعد از میدان پارچین واقع شده است.
پاکدشت با 350 هزار نفر جمعیت در جنوب شرق تهران واقع شده است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا