اخبار گردشگری

برنامه های نوروز 1402 در همدان متنوع تر از همیشه خواهد بود

به گفته استاندار همدان، با توجه به ظرفیت‌های گردشگری استان، برنامه های نوروز 1402 در همدان متنوع‌تر از همیشه خواهد بود.

استاندار همدان در جلسه‌ای که شامگاه چهارشنبه با محوریت خدمات گردشگری در ایام نوروز 1402 برگزار شد اظهار کرد:

دستگاه‌های اجرایی استان برنامه‌هایی با محوریت تسهیل در سفر و شیوه‌های خدمات‌دهی به مردم در ایام نوروز تدوین و تهیه کنند. دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد اجرایی سفر 1402 کشور، با شرح وظایف تعیین شده برای روسای کمیته‌های زیرمجموعه ارسال شود.

مقام عالی دولت در استان همدان نیز در این خصوص بیان کرد: تنوع بالای جاذبه های گردشگری همدان در حوزه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی این استان را به پایتخت تاریخ و تمدن تبدیل کرده‌اند.

قاسمی فرزاد با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان با ایام نوروز افزود: ایام نوروز ۱۴۰۲ با ماه مبارک رمضان تقارن پیدا کرده است، بنابراین پیش‌بینی می‌شود سفرهای نوروزی به صورت فشرده انجام شود.

سخنان استاندار همدان در خصوص برنامه های نوروزی
منبع عکس: ویزیت ایران (عکاس: نامشخص)

وی به این موضوع اشاره کرد که با واکسیناسیون عمومی، سفرهای نوروزی به روال قبل از همه‌گیری برمی‌گردد و در این خصوص گفت: پلیس راه و راهور در این ایام باید اقدامات تامینی و مراقبتی را انجام دهند.

قاسمی فرزاد در ادامه سخان خود در خصوص برنامه های نوروز 1402 در همدان افزود: در غنی‌سازی هرچه بیشتر برنامه‌ها، طرح‌ها و اقدامات برای ارائه خدمات سفر به شکل مطلوب و در شأن فرهنگ و تمدن همدان تلاش شود. تفاهم‌نامه‌ای بین مراکز گردشگری، هتل‌ها و مهمان‌سراها و دستگاه‌های اجرایی استان منعقد شود تا در ایام سفر تخفیفی در هزینه اقامت مسافران به عنوان امری تشویقی در نظر گرفته شود.

وی نظارت و کنترل بر قیمت‌های هتل‌ها در ایام نوروز را ضروری دانست و در این خصوص گفت: میزان بازدید از همدان در ایام سفر، می‌تواند ارزش افزوده خوبی برای استان به همراه داشته باشد.

استاندار همدان در ادامه با اشاره به این موضوع که همدان یکی از گزینه‌های انتخاب مراکز گردشگری در غرب کشور است اظهار کرد: شان و جایگاه گردشگری استان همدان در ادوار گذشته، مورد غفلت قرار گرفته است.

او در خصوص تپه هگمتانه نیز چنین گفت: تپه هگمتانه یکی از افتخارات تمدنی استان همدان است و پرونده ثبت جهانی آن در حال پیگیری است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 3.67 تعداد کل امتیازات 3

رتبه صفحه شما:

گرد آورنده
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا