اخبار گردشگری

مرمت 2 مدرسه تاریخی در اردبیل

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از مرمت 2 مدرسه تاریخی در اردبیل خبر داد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل، حسن محمدی ادیب روز دوشنبه گفت:

مدرسه‌های فرهنگ و زینبیه که در یک منطقه قرار دارند، بناهای مربوط به دوره پهلوی بوده و در سال 1397 با شماره 32482 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده‌ است.

وی افزود:

آماده کردن طرح مرمت و نظارت بر مرمت مطابق ضوابط بر عهده اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان است و ادارات کل نوسازی و تجهیز مدارس و آموزش و پرورش استان، عملیات مرمت و تعمیر این مدرسه‌های تاریخی را انجام خواهند کرد.

وی ادامه داد:

از مدرسه‌های تاریخی فرهنگ و زینبیه به همراه فرماندار اردبیل و مسئولان سایر دستگاه‌های مرتبط بازدید کردیم و با توجه به نیاز مرمت و تعمیر برخی بخش‌های بناها مانند سقف و شیروانی، طرح مرمت و جزییات بنا از سوی اداره کل میراث‌ فرهنگی آماده شده است.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل ثبت 25 اثر در فهرست آثار ملی کشور و مرمت 35 بنا و واگذاری بهره‌برداری چهار بنای تاریخی به بخش خصوصی را از عملکردهای شاخص این اداره کل در سال 1402 اعلام کرد.

استان اردبیل با پیشینه قوی فرهنگی دارای آثار تاریخی فراوان در شمال غرب ایران واقع شده و مجموعه تاریخی بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی به عنوان نگین بناهای باستانی استان ، بقعه شیخ‌کلخوران متعلق به امین‌الدین جبرئیل پدر شیخ صفی‌الدین اسحق جد سلاطین صفوی واقع در روستای کلخوران ، خانه ارشادی ، حمام ملاهادی ، برج شاطر ، پل هفت چشمه ، مجموعه بازار تاریخی و مسجد جمعه از جاذبه‌های این استان است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا