با ثبت نام در سایت گردشی تاپ و شرکت در لیگ ما، می‌تونید تورهای داخلی و خارجی برنده بشید. این دوره از لیگ گردشی تاپ در تاریخ 15 تیر به پایان می‌رسه. پس همین الان از منو سایت ثبت نام خود را کامل کنید.

اخبار گردشگری

صدور مجوز دو فروشگاه صنایع دستی در مهدیشهر

سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان سمنان از صدور مجوز دو فروشگاه صنایع دستی در مهدیشهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سمانه سلطانی پور روز دوشنبه به خبرنگاران افزود:

با صدور مجوز فعالیت 2 فروشگاه صنایع‌دستی در شهرستان مهدیشهر، تعداد فروشگاه‌های مجاز صنایع‌دستی در استان سمنان به 16 باب افزایش یافت.

سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان سمنان افزود:

بر اساس ابلاغ دستورالعمل صدور مجوز فروشگاه‌های صنایع‌دستی از سوی وزارتخانه میراث، گردشگری و صنایع‌دستی و واگذاری آن به استان‌ها و با استناد به بند پ و تبصره یک ماده سه قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع‌دستی مصوب مجلس شورای اسلامی، مجوز فعالیت این فروشگاه‌ها در مهدیشهر صادر شد.

وی گفت:

تمام فروشگاه‌های صنایع‌دستی فعال دارای پروانه کسب معتبر از اتحادیه‌های صنفی مختلف استان سمنان می‌توانند با مراجعه به حوزه معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی با ارائه مدارک لازم، از این امتیاز بهره‌مند و با دریافت مجوز فروشگاه صنایع‌دستی، مشمول قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع‌دستی شوند.

وی بیان کرد:

در حال حاضر، پنج فروشگاه صنایع‌دستی در سمنان، هفت فروشگاه صنایع‌دستی در شاهرود، 2 فروشگاه صنایع‌دستی در دامغان و 2 فروشگاه صنایع‌دستی در مهدیشهر، تحت مجوز اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان فعالیت دارند.

استان سمنان دارای بیش از چهار هزار و 500 هنرمند صنایع‌دستی است و این افراد در 52 رشته صنایع‌دستی از جمله سفال و سرامیک، گلیم‌بافی، منبت و معرق چوب، گوهر تراشی، زیورآلات سنتی، چاپ قلمکار، نساجی سنتی، سوزن‌دوزی سنتی، نمدمالی، قلم‌زنی، و حوله‌بافی، مشغول فعالیت هستند.

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سرخه نیز از اتمام عملیات بهسازی به مسیر ورودی به مغار روستای اروانه خبر داد.

حسن عربی خاطرنشان کرد:

در این عملیات ایجاد راه دسترسی از جاده روستایی به غار به طول یک کیلومتر، اجرای پله، پی‌بندی و پی‌سازی فضای ورودی مغار انجام‌شد.

وی افزود:

عملیات بهسازی مسیر ورودی به مغار روستای اروانه باهدف توسعه گردشگری با اعتباری بالغ‌بر 126 میلیون تومان به اتمام رسیده است.

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سرخه گفت:

مغار روستای اروانه واقع در شهرستان سرخه و در چهار کیلومتری شرق روستای اروانه در دامنه‌ کوه قرار دارد و به‌عنوان سردخانه طبیعی برای نگه‌داری محصولات لبنی ازجمله پنیر از آن استفاده می‌شود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا