اخبار گردشگری

پاکسازی سواحل دریای خزر برای مسافران نوروزی

رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست آستارا از پاکسازی سواحل دریای خزر برای مسافران نوروزی خبر داد.

محمدرضا سلامی عصر روز یکشنبه در گفت و گو با رسانه ها اظهارکرد:

با توجه به تصمیمات اخذ شده در چهارمین جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان آستارا بر اجرای پویش ملی مسیر سبز _ ایران پاک در این شهرستان تاکید شد.

وی افزود:

تمام متولیان پسماند در حوزه مدیریتی خود موظف به اجرای مصوبات کارگروه مدیریت پسماند و پاکسازی نقاط آلوده، مراکز گردشگری و سواحل هستند.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آستارا با انتقاد از وضعیت نامناسب محورهای مواصلاتی و عدم اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا، بیان کرد:

با توجه به ایام پایانی سال و حضور مسافران و گردشگران نوروزی به شهرستان آستارا همه متولیان پسماند در حوزه مدیریتی خود موظف به اجرای مصوبات کارگروه مدیریت پسماند و پاکسازی نقاط آلوده، مراکز گردشگری و سواحل بوده و هر گونه قصوری در این راستا منجر به پیگیری‌های قانونی می‌شود.

سلامی بر نقش‌ مدیریت پسماند در حفظ سلامت شهروندان به شهرداران، بخشداران و دهیاران تاکید کرد:

به قید فوریت با ارائه یک برنامه‌ عملیاتی و کاربردی در سطح شهرستان، پاکسازی مناطق شهری و روستایی و گردشگری را آغاز و نتیجه اقدامات انجام گرفته را به کارگروه مدیریت پسماند گزارش کنند.‌

وی ادامه داد:

هر گونه کوتاهی در انجام مدیریت پسماند ترک فعل از انجام وظایف قانونی است و شهرداران و دهیاران الزام به زیباسازی و پاکسازی معابر و سواحل شدند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با جمعیت حدود ۹۵ هزار نفر در غربی‌ترین نقطه استان گیلان، در فاصله نزدیک به 173 کیلومتری رشت و همجوار با استان اردبیل و کشور جمهوری آذربایجان قرار دارد؛ این شهرستان دارای سه مرز دریایی، ریلی و بزرگراهی و فضای مناسبی برای تجارت در منطقه است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا