اخبار گردشگری

کوهنوردان آستارایی قله کمال سهند را فتح کردند


جمعی از کوهنوردان آستارایی قله کمال سهند را فتح کردند. این قله به ارتفاع 3707 متر در استان آذربایجان شرقی واقع شده است.

هفت نفر از کوهنوردان باشگاه کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان مرزی بندر آستارا از استان گیلان به سرپرستی و مدیریت فرامرز فکری از کوهنوردان مطرح کشور، گیلان و آستارا و جلوداری الهه همدم نیا از بانوان فعال کوهنورد گیلان و آستارا، قله کمال رشته کوه سهند را به عنوان مرتفع ترین قله و بام استان آذربایجان شرقی فتح کردند.

فرامرز فکری، الهه همدم نیا، نیما طرقدار، مهدی حسین نژادی، مهناز کوشش خواه، محمد کیانی و بابک کیانی نفرات حاضر در این صعود ورزشی بودند.

مهدی حسین نژادی، خبرنگار خبرگزاری ایسنای استان گیلان نیز در این صعود ورزشی با همراهی اعضای باشگاه کوهنوردی و صعودهای ورزشی آرارات آستارا موفق به صعود به قله کمال رشته کوه سهند شد.

این کوهنورد در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه رشته کوه سهند به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی از ظرفیت های مناسب و بزرگی در بخش گردشگری خطه آذربایجان شرقی برخودار است اظهار کرد:

قلل مرتفع و زیبای سهند، مهمترین مقصد گردشگری و کوهنوردی در استان آذربایجان شرقی بوده و هر ساله پذیرای بسیاری از کوهنوردان از سراسر کشور است.

به گزارش ایسنا، قله کمال با ارتفاع 3707 متر از سطح دریا، بلندترین قله رشته کوه سهند و مرتفع‌ترین نقطه استان آذربایجان شرقی محسوب می شود و در بین کوهنوردان به کمال داغی شهرت دارد. این قله در محدوده شهرستان بستان آباد، در شمال روستای چیچکلو، جنوب شرقی روستای مشهور لیقوان و در جنوب روستای ثمر خزان قرار گرفته است.

رشته ‌کوه سهند دارای 17  قله با ارتفاع بیش از 3000 متر است که بلندترین آنها قله کمال می‌باشد که مرتفع‌ ترین نقطه استان آذربایجان شرقی محسوب می ‌شود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا