رپورتاژ آگهی

تنوع ویزای کاری راهی برای مهاجرت آسان به استرالیا

اگر شما مهارت‌ها و توانایی‌هایی دارید که می‌توانند به تقویت اقتصاد و نیروی کار استرالیا کمک کنند، ممکن است برای مهاجرت به این کشور و دریافت ویزای کار استرالیا واجد شرایط باشید. این نوع ویزاها به‌طور خاص برای تشویق افرادی طراحی شده‌اند که توانایی اسپانسری از طریق کارفرما یا نامزدی را دارند.

بسیاری از افراد خارجی به‌دلیل سبک زندگی و فرصت‌های شغلی مناسبی که در استرالیا وجود دارد، این کشور را به‌عنوان مقصدی برای زندگی و کار انتخاب می‌کنند. اگر قصد مهاجرت و کار در استرالیا را دارید، می‌توانید با استفاده از ویزای کاری استرالیا این کار را انجام دهید. در ادامه به معرفی انواع ویزا که از طریق مهاجرت کاری به استرالیا می توانید آن دریافت کنید را معرفی کرده‌ایم.

سلب مسئولیت: تحریریه گردشی تاپ نقشی در تهیه این محتوای تبلیغاتی ندارد.

ویزای 189 استرالیا چیست؟

ویزای 189 یا ویزای مستقل مهارتی، یک ویزای کاری است که به شما این امکان را می‌دهد تا به شکل دائمی در استرالیا زندگی کنید. برای دریافت این ویزا، باید دعوت‌نامه دریافت کنید و معیارهای امتیازی مربوط به این ویزا را داشته باشید. ویزای مهارتی مستقل استرالیا به 2 صورت کلی تعریف می‌شود که تنها یکی از آن‌ها برای ایرانی‌ها مناسب است.

 • ویزا براساس امتیاز: در این جریان، شما نیازی به اسپانسر یا نامزدی ندارید. با این حال، باید برای درخواست دعوت شوید. اگر میزان امتیاز شما به حد نصاب مورد نیاز برای ویزای ۱۸۹ استرالیا برسد، شما دعوت می‌شوید که برای این ویزا درخواست دهید. به‌طور کلی، برای دریافت ویزا براساس امتیاز، باید حداقل ۶۵ امتیاز داشته باشید.
 • ویزا برای شهروندان نیوزیلند: شما اگر شهروند نیوزلند هستید، می‌توانید برای این جریان درخواست کنید یا حداقل 5 سال در استرالیا زندگی کرده باشید و دارای ویزای ویژه 444 باشید. برای اینکه مدت زمان اقامت شما به معیارهای واجد شرایط شما اضافه شود، باید از سال 2016 یا قبل از این تاریخ، در استرالیا مسکن داشته باشید.

لیست مدارک ویزای 189

برای اخذ ویزای 189، لازم است مدارک زیر را ارائه دهید:

 • گذرنامه: یک نسخه از صفحات گذرنامه‌تان با مشخصات شخصی.
 • اسناد هویتی: اگر کارت ملی دارید، یک کپی از کارت شناسایی خود را ارائه کنید.
 • ابراز علاقه: برای درخواست ویزای 189، لازم است اظهارنامه ابراز علاقه خود را که امتیازات شما را نشان می‌دهد، ارائه کنید.
 • اسناد شخصیتی: ممکن است برای ویزای 189، ارسال فرم 80 و سایر اسناد مربوط به شخصیت نیز لازم باشد.
 • اثبات تسلط به زبان انگلیسی: برای ویزای 189 این اثبات مورد نیاز نیست؛ اما برای ویزای استریم، ممکن است ارائه نمرات آزمون‌های زبان مانند آیلتس یا تافل مورد نیاز باشد.
 • اسناد ارزیابی مهارت: برای ویزای استریم، ممکن است نیاز به ارائهٔ اسناد ارزیابی مهارت داشته باشید.

ویزای 190 استرالیا چیست؟

ویزای 190 یکی از ویزاهای دائمی استرالیاست که افرادی که مهارت‌ها و توانایی‌های مورد نیاز برای پر کردن شغل‌های خالی در استرالیا را دارند، قادر به دریافت آن هستند. ویزای 190 نوعی مجوز کار دائمی است که در صورت دعوت و نامزد شدن، می‌توانید برای درخواست ویزا اقدام کنید.

برای دریافت نامزدی، باید فردی موفق باشید و امتیازهای مورد نیاز را به‌دست آورید. این ویزا به‌صورت نامزدی اعطا می‌شود و برای افرادی که توانایی‌های لازم را دارند و امتیاز کافی را در ارزیابی مهارت‌ها کسب کرده‌اند، امکان‌پذیر است. برای این ویزا، باید یکی از ایالت‌های استرالیا یا پشتیبانی مشابه داشته باشید و توسط آن‌ها نامزد شوید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای 190 استرالیا

 • گذرنامه: بسیار مهم است که هنگام درخواست ویزای 190 گذرنامه معتبر داشته باشید و کپی از صفحات گذرنامه‌تان را ارائه دهید.
 • اسناد هویتی: در صورت داشتن کارت ملی یا هر نوع شناسنامه دیگر، لطفاً کپی از اسناد هویت‌تان را ارسال کنید.
 • مدارک اثبات خویشتن: باید چندین سندی را که شخصیت شما را اثبات می‌کند ارائه دهید، این مدارک شامل فرم‌های 80 و 1221 است.
 • اثبات تسلط به زبان انگلیسی: برای دریافت این ویزا باید دارای سطح کارآمدی زبان انگلیسی باشید، پس حتماً مدارکی از سطح زبان انگلیسی خود را ارائه کنید.
 • اسناد ابراز علاقه: باید اثبات کنید که مهارت‌هایی که در ابراز علاقه خود اعلام کرده‌اید، واقعی هستند. این به معنای ارسال هر گونه سندی است که تجربه کاری، مدارک تحصیلی، تجربه حرفه‌ای در استرالیا و غیره را اثبات می‌کند.
 • اسناد ارزیابی مهارت: باید یک کپی از گزارش ارزیابی مهارت خود را ارائه دهید.

ویزای 491 استرالیا چیست؟

ویزای 491 استرالیا چیست؟

ویزای 491 به کارگران بسیار ماهری اعطا می‌شود که می‌خواهند برای مدتی به استرالیا مهاجرت کنند. اگر تمامی شرایط واجد شرایط را داشته باشید، می‌توانید برای ویزا 491 استرالیا درخواست کنید. با این حال، برای این ویزا، شما باید در مناطق رجینال استرالیا زندگی و کار کنید. در اکثر موارد، مناطق رجینال شامل تمامی ایالت‌ها و مناطق استرالیا است به جز سیدنی، ملبورن و بریزبین می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای 491

 • گذرنامه: درخواست ویزای شما بدون گذرنامه واقعی، نامعتبر است؛ بنابراین اطمینان حاصل کنید که گذرنامه‌تان به‌روز است و می‌توانید از آن برای درخواست ویزای خود استفاده کنید.
 • مدارک شناسایی: همچنین باید سایر اسناد شناسایی خود را ارائه دهید مانند کارت شناسایی، گواهی‌های تغییر نام، گواهینامه رانندگی و موارد مشابه.
 • مدارک شرایط شخصیت: برای مدارک شخصیت خود، باید چندین گواهی ارائه دهید که نشان‌دهنده عدم سوء پیشینه یا محکومیت شما در هرگونه جرم باشد. همچنین باید فرم‌های 1221 و 80 را نیز ارائه کنید.
 • مدارک زبان انگلیسی: برای دریافت این ویزا باید سطح کارایی زبان انگلیسی داشته باشید.
 • مدارک ارزیابی مهارت: باید گزارش ارزیابی مهارت خود را در زمان درخواست ارائه دهید. می‌توانید با تماس با افراد واجد شرایط که می‌توانند ارزیابی مهارت شغلی شما را انجام دهند، این ارزیابی را به‌دست آورید. این افراد در لیست شغل‌های ماهرانه قید شده‌اند.
 • فرم اسپانسری: در صورتی که تحت حمایت قرار می‌گیرید، این فرم که توسط اسپانسر شما تکمیل شده است را ارسال کنید.
 • اثبات واجد شرایط بودن اسپانسری: باید مدارکی ارائه دهید که نشان‌دهنده واجد شرایط بودن حامی شماست. می‌توانید مدارکی مانند بودن یکی از اعضای خانواده‌تان (اگر اسپانسر شما یکی از اعضای خانواده است)، مدارک بالای 18 سالگی، شهروندی استرالیا یا دارای اقامت دائم و غیره را ارائه دهید.
 • مدارک ابراز علاقه: زمانی که ابراز علاقه خود را ارائه می‌دهید، اطلاعات مربوط به شایستگی‌ها، تجربه کاری و مسئولیت‌هایی که داشته‌اید یا دارید را ارائه می‌کنید. برای درخواست ویزای خود باید اسنادی که ادعاهای شما را تایید می‌کنند مانند رزومه، نامه‌های توصیه، گواهی‌های فارغ‌التحصیلی، جوایز و موارد مشابه ارائه کنید.

شباهت انواع ویزای کاری استرالیا

شباهت انواع ویزای کاری استرالیا 189، 190، 491

همه ویزاهای 189، 190 و 491 استرالیا از طریق سیستم SkillSelect اعمال می‌شوند و مراحل ارزیابی را طی می‌کنند. درخواست‌های این ویزاها دارای شرایط مشترکی هستند: کمتر از 45 سال سن داشتن، توانایی انتخاب شغل از لیست مشاغل حرفه‌ای، اخذ ارزیابی مهارت مثبت در شغل مرتبط با درخواست ویزا، مهارت کافی در زبان انگلیسی و حداقل 65 امتیاز در آزمون مهارتی.

بعد از برطرف کردن تمامی شرایط، می‌توانید EOI خود را آماده و ارسال کنید. SkillSelect، یک سیستم آنلاین مدیریت‌شده توسط دولت استرالیا، برای ابراز علاقه و درخواست ویزا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تفاوت انواع ویزای کاری استرالیا 189، 190، 491

ویزای ۴۸۹ استرالیا یک ویزای موقت و مشروط به این است که فرد باید در منطقه‌های منتخبی از استرالیا زندگی و کار کند. این ویزا به مدت 4 سال صادر می‌شود و پس از آن، در صورتی که شرایط لازم برای ویزای دائمی فراهم شده باشد، می‌توان به ویزای دائمی 890 تبدیل شد.

با این حال، ویزای 190 و 189 ویزاهای دائمی هستند و فرد پس از گرفتن این ویزاها می‌تواند به‌طور دائمی در استرالیا زندگی کند و حقوق متنوعی از جمله دسترسی به خدمات سلامت، آموزش و سایر امکانات را دارا می‌شود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 5 تعداد کل امتیازات 1

رتبه صفحه شما:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا