رپورتاژ آگهی

شرایط تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

بررسی تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه یکی از اهداف دانشجویان بین‌المللی برای رفتن به دانشگاه است است. از جمله مزایای اصلی تحصیل در این کشور می‌توان به کیفیت بالای آموزش، هزینه‌های پایین تحصیل و همچنین امکان یک زندگی آسان اشاره نمود. سیستم آموزش عالی این کشور در رشته‌های مختلفی، جزء بهترین سیستم‎‌های آموزشی اروپاست. با توجه به همین موضوع، تحصیل پزشکی در فرانسه نیز می‌تواند فرصتی مناسب برای کسانی باشد که می‌خواهند سطح بالایی از آموزش را دریافت کنند. بطور کلی تعداد زیادی از دانشگاه‌های برتر فرانسه، در جمع بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارند. از این تعداد می‌توان به دانشگاه‌های École Normale Supérieure، École Polytechnique، Pierre and Marie Curie University و University of Paris-Sud اشاره کرد. دانشجویان می‌توانند با حضور در کشور فرانسه، در بهترین مدارس کسب و کار تحصیل کنند. آن‌ها می‌توانند با تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان، در رشته‌هایی مانند MBA مدرکی با اعتبار بین‌المللی کسب کنند.

ما در این مطلب درباره شرایط تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان مفصلاً حرف می‌زنیم. همراه ما بمانید.

سلب مسئولیت: تحریریه گردشی تاپ نقشی در تهیه این محتوای تبلیغاتی ندارد.

تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان

یکی از شرایط تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان، بلد بودن زبان انگلیسی است. دانشجویان بین‌المللی که مدرک زبان فرانسوی ندارند، می‌توانند با اتکا به دانش خود از زبان انگلیسی، تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی بپردازند.

پیش از اینکه تصمیم به تحصیل در فرانسه بگیرید، باید بدانید که احتمالا خارج از شهرهای بزرگ فرانسه مانند پاریس، برنامه‌های آموزشی انگلیسی‌زبان پیدا نخواهید کرد. پس در نظر داشته باشید که برای تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان، به سراغ شهرهای بزرگ بروید، چرا که انگلیسی‌زبانان در این شهرها حضور پررنگ‌تری دارند و برنامه‌های آموزشی نیز، متمرکز در شهرهایی مانند پاریس و لیون هستند.

یادگیری زبان فرانسوی

این را بدانید که حتی اگر موفق به تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان شوید، لازم است هنگام اقامت در این کشور، شروع به یادگیری زبان فرانسه کنید. الزام به یادگیری فرانسوی برای این است که بتوانید با شهروندان این کشور ارتباط برقرار کنید و کارهای روزمره خود را نیز انجام دهید.

درست است که بسیاری از فرانسویان، به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند، زبان مادری خود را برای برقراری ارتباط ترجیح می‌دهند.

اگر یادگیری زبان فرانسوی سخت است، باید بتوانید با موانع زبانی که در طول روز برای شما پیش می‌آید غلبه کنید. بطور مثال با توجه به اینکه زمان زیادی از روز را خارج از فضای دانشگاه در جایی مانند خوابگاه می‌گذرانید، بهتر با کسانی هم‌خانه شوید که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

دانشگاه آمریکایی در پاریس

دانشگاه AUP که یک دانشگاه آمریکایی است در شهر پاریس فرانسه واقع شده است. دانشجویان می‌توانند کمک‌هزینه‌های تحصیلی از آن دریافت کنند و وام دانشجویی بگیرند. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان است. در این دانشگاه، علاوه بر کلاس‌های اجباری زبان فرانسه، انواع رشته‌های علوم انسانی ارائه می‌شود. دانشجویان می‌توانند یک ترم یا یک سال را با ثبت‌نام مستقیم و یا با شرکت در یکی از برنامه‌های تبادلی این دانشگاه که با مشارکت دانشگاه‌های آمریکایی برگزار می‌شود، بگذرانند.

با همراه باشید تا به شما بگوییم تحصیل پزشکی در فرانسه چه شرایطی دارد و آیا بدون مدرک زبان ممکن است؟

تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه بدون نیاز به مدرک زبان

تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه بدون نیاز به مدرک زبان

در حال حاضر بسیاری از دانشگاه‌های سراسر اروپا، ترجیح می‌دهند مقطع کارشناسی ارشد را به زبان رسمی کشورشان ارائه دهند. این کشور تلاش می‌کند امکان تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان را برای مقطع کارشناسی ارشد نیز فراهم کند. از همین رو، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند رشته‌های مختلفی را بدون نیاز به مدرک زبان در مقطع ارشد نیز برگزار کند. این امکان، می‌تواند شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه بدون مدرک زبان را فراهم کند.

شما می‌توانید در وب‌سایت رسمی پردیس‌های دانشگاهی فرانسه، بیش از 1000 برنامه کارشناسی ارشد که بطور کامل بدون نیاز به مدرک زبان هستند را مشاهده کنید.

بجز موسسات فرانسوی، موسسه دانشگاه لندن در پاریس و همچنین پردیس دانشگاه نیویورک در پاریس نیز، برنامه‌های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌کنند.

تحصیل پزشکی در فرانسه

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی کشور فرانسه را برای تحصیل پزشکی انتخاب می‌کنند. انتخاب این کشور توسط دانشجویان دلایل متعددی دارد. دسترسی به برترین دانشگاه‌های جهان، که برنامه‌های پزشکی را در بالاترین سطح ارائه می‌دهند، مهم‌ترین دلیل برای حضور دانشجویان در فرانسه است.

بسیاری از این دانشگاه‌ها فرصت تحصیل MBBS و همچنین دریافت اعتبار WHO و MCI را به دانشجویان اعطا می‌کنند. تمام این خدمات در حالی انجام می‌شود که هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه بسیار مناسب است. از دیگر دلایل محبوبیت این کشور نزد دانشجویان پزشکی، پیشروی فرانسه در صنعت پزشکی جهان است.

تمام کسانی که مدرک دیپلم دوازده‌ساله داشته باشند، می‌توانند امکان تحصیل پزشکی در فرانسه را کسب کنند.

دلایل تحصیل پزشکی در فرانسه

دلایل مختلفی وجود دارد برای اینکه اثبات کنیم تحصیل پزشکی در فرانسه مناسب است. برخی از این دلایل عبارتند از:

 • مقرون به صرفه بودن: کشور فرانسه به دانشجویان کمک می‌کند تا مدرک پزشکی خود را با هزینه‌ای مناسب نسبت به سایر کشورها دریافت کنند.
 • نوآوری: کشور فرانسه سابقه‌ی بسیار زیادی در کسب جوایز نوبل دارد. همچنین این کشور، هر ساله پیشرفت‌های قابل توجهی در علم پزشکی به ثبت می‌رساند.
 • اعتبار جهانی: مدارک پزشکی کسب شده از دانشگاه‌های فرانسه، در سراسر جهان معتبر است و افراد با داشتن این مدرک می‌توانند در نقاط مختلف جهان طبابت کنند.
 • برترین دانشگاه‌های جهان: با نگاهی به رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان، متوجه می‌شویم که دانشگاه‌هایی مانند سوربن، دانشگاه پاریس و دانشگاه PSL جزو برترین دانشگاه‌های جهان‌اند که رشته پزشکی در آن‌ها تدریس می‌شود.
 • اعتبارنامه‌های بین‌المللی: اکثر دانشگاه‎های پزشکی فرانسه، مورد تایید سازمان WHO و MCI هستند و سالانه از دانشجویان برتر دعوت می‌کنند تا در آن‌ها تحصیل کنند.
 • فرآیند مهاجرت آسان: پس از پایان دوره تحصیل، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند درخواست اقامت موقت دهند. این اقامت به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به مدت یک‌سال به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکار خود باشند.
 • اقتصاد قدرتمند: صندوق بین‌المللی، اقتصاد فرانسه را قدرتمندترین اقتصاد اروپایی بعد از همه‌گیری کرونا و جنگ میان روسیه و اوکراین دانسته است.

مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در فرانسه

مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در فرانسه

پس از پایان دوره دبیرستان و دریافت مدرک دیپلم، دانشجویان می‌توانند برای تحصیل در فرانسه اقدام کنند.
الزامات تحصیل پزشکی در فرانسه به این صورت است:

 • مدرک دیپلم ( افراد باید حداقل حائز 70 درصد نمرات باشند.)
 • نمرات بالا در رشته‌هایی مانند فیزیک، شیمی، ریاضیات, علوم زیستی و زبان.
 • تسلط به زبان فرانسوی (در صورت الزام دانشگاه)
 • موفقیت در آزمون GMT/GRE (این آزمون برای همه الزامی نیست.)
 • تسلط به زبان انگلیسی (در صورت الزام دانشگاه.)
 • انگیزه‌نامه.
 • حداقل سن 17 سال.
 • بیانیه هدف.
 • کسب نمره مناسب در آزمون NEET.

چشم‌انداز شغلی و درآمد رشته پزشکی در فرانسه

پس از پایان تحصیلات پزشکی در کشور فرانسه، دانشجویان می‌توانند در موقعیت‌های شغلی مختلفی شروع به کار کنند. این موقعیت‌های شغلی بر اساس تخصص آن‌ها، می‌توانند میزان درآمد مناسبی را نیز در اختیارشان قرار دهد.

در این قسمت به برخی از مشاغل رشته پزشکی به همراه درآمد آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

درآمد سالانه (به یورو) عنوان شغلی
212.833 جراح
138.205 پزشک
179.493 چشم‌پزشک
53.341 پرستار اطفال
187.502 متخصص پوست
69.510 مشاور پزشکی
220.035 متخصص بی‌هوشی
133.672 افسر پزشکی
220.594 متخصص گوارش

هزینه تحصیل در فرانسه چقدر است؟ تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان چه مزایا و معایبی دارد؟ پاسخ سوالات خود را در ادامه بیاید.

برترین دانشگاه‌های فرانسه

مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در فرانسه

مشخص است که هر دانشجویی برای تحصیل در کشوری دیگر، به دنبال برترین دانشگاه‌های آن کشور است. در این قسمت از مقاله، می‌خواهیم شما را با بهترین دانشگاه‌های کشور فرانسه و همچنین رتبه‌های جهانی آن‌ها آشنا کنیم:

رتبه در QS نام دانشگاه
24 PSL
192 Ecole Polytechnique paris tech
59 Sorbonne
184 École Normale Supérieure de Lyon
319 Sciences Po Paris
275 Université de Paris

هزینه تحصیل در فرانسه

دانشجویان می‌توانند با تحصیل در کشور فرانسه، مدرکی معتبر در سطح جهانی دریافت کنند. برخلاف سطح بالای آموزش در فرانسه، هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور بالا نیست. دانشجویان مقیم در کشورهای اتحادیه اروپا می‌توانند بدون پرداخت هزینه در دانشگاه‌های دولتی فرانسه تحصیل کنند. تنها هزینه‌ی قابل پرداخت برای این دانشجویان، چیزی در حدود 200 یورو است. این هزینه صرف مراحل مختلف تحصیل در این کشور است.

دیگر دانشجویان خارجی که مقیم اتحادیه اروپا نیستند، باید سالانه 3000 تا 4000 یورو به دانشگاه‌های دولتی کشور فرانسه پرداخت کنند. هزینه تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان در دانشگاه‌های خصوصی فرانسه می‌تواند به 20000 یورو در سال برسد.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به فرانسه با کارشناسان موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 5 تعداد کل امتیازات 1

رتبه صفحه شما:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا