اخبار گردشگری

برگزاری موزه عروسک ها در شهر اردکان

شهردار اردکان از برگزاری موزه عروسک ها در شهر اردکان خبر داد.

«احمدرضا متالهی اردکانی» در بازدید از این مزرعه گردشگری در گفت‌وگو با ایسنا گفت:

مزرعه عروسک‌ها در فاصله 20 کیلومتری از مرکز شهر اردکان، یکی از نقاط قوت مسیر گردشگری شهری به شمار می‌رود که گردشگران زیادی را به سمت خود کشانده است.

وی خاطرنشان کرد:

این عروسک‌های جالب که برآمده از خلاقیت بانوی تنهای اردکانی در یک مزرعه است، از پس داستان‌ها و قصه‌های دلنشینی به وجود آمده که محیطی جالب و جذاب را برای گردشگران داخلی و خارجی فراهم آورده است.

متالهی با اشاره به بازدید خود از این مجموعه، گفت:

محبت و صمیمیت، اراده و تلاش، هنر شکرگذاری بر ایمان در کنار هنرنمایی خدیجه خانم که به زبان مردم «خاله خدیجه» و «گل خدیجه» نامیده می‌شد، در این مزرعه موج می‌زند و البته نمایش این عروسک‌ها، درجاتی از آفرینش و قدرت خداوند بزرگ را به سادگی به رخ کشیده بود.

شهردار با بیان این که داستان‌ها و تخیلات مادر مزرعه عروسک‌ها شنیدنی و روح نواز بود، افزود:

خالق مزرعه عروسک ها از کمترین چیزها و کم‌ارزشترین اشیاء دورریختنی عروسک‌ها و دیوارکوب‌های چشم نوازی ایجاد کرده که چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند و این خود، آموزش شهروندی استفاده از پسماند خانگی بود.

وی به خصوصیات خانواده پرجمعیت این بانوی هنرمند اشاره کرد و گفت:

شور و شعف در این خانواده که هفت دختر و یک پسر دارد، بی‌شمار بود و باید خانواده‌هایی که به تعداد حداقل فرزند بسنده کرده‌اند به این مکان بیایند و ببینند چگونه این جمع خانوادگی بزرگ، در کنار هم و با روحیه‌ای بالا روزگار می‌گذرانند.

متالهی در پایان خاطرنشان کرد:

سعی داریم در راستای معرفی این مزرعه که از ظرفیت بالای گردشگری داخلی و خارجی در مسیر مقصد گردشگران در شهرستان اردکان و استان یزد قرار دارد، اقداماتی را با همکاری شورای اسلامی شهر و اداره میراث فرهنگی شهرستان اردکان انجام دهیم که برای آینده اثرگذار باشد.

گفتنی است؛ مزرعه عروسک‌های اردکان در فاصله 20 کیلومتری جاده اردکان – چوپانان واقع و برآمده از خلاقیت بانوی اردکانی است که این روزها به تنهایی با همسرش در این مزرعه زندگی می‌کند و از وسایل و اشیاء دورریختنی، عروسک‌هایی را با داستان‌هایی خاص خلق کرده است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا