اخبار گردشگری

تبدیل کاروانسرای عباسی کرج به پارک صنایع دستی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز از تبدیل کاروانسرای عباسی کرج به پارک صنایع دستی خبر داد.

رحیم خاکی در گفت وگو با خبرنگار مهر کاروانسرای شاه عباسی کرج را یکی از آثار تاریخی استان البرز دانست که در فهرست میراث ملی کشور به ثبت رسیده است، گفت:

موقعیت قرارگیری این کاروانسرا در کرج شرایط مناسبی را برای بهره برداری از آن به عنوان مرکز فرهنگی و گردشگری فراهم کرده است.

وی عنوان کرد:

بهره برداری از این مکان به عنوان پارک موضوعی صنایع دستی و گردشگری به مزایده گذاشته شده است. آگهی مزایده این بنا در 25 دی توسط صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی در روزنامه کثیرالانتشار کسب و کار منتشر شده و سرمایه‌گذاران می‌توانند تا 7 بهمن ماه در آن شرکت کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز بیان کرد:

پس از واگذاری کاروانسرای شاه عباسی به بهره بردار، این مکان تاریخی به پاتوق صنایع دستی و هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع دستی استان البرز تبدیل می‌شود و آنها می‌توانند به عنوان یک پایگاه فرهنگی، هنری و رویداد محور از آن استفاده کنند.

خاکی با اشاره به اینکه این مکان می‌تواند برای فروش محصولات صنایع دستی و برپایی کارگاه‌ها و ارائه آموزش‌های مرتبط و غیره مورد استفاده قرار گیرد، اظهار کرد:

غرفه‌های این پارک صنایع دستی، بر اساس آئین نامه واگذاری خانه‌های صنایع دستی مصوب وزارت میراث فرهنگی به فعالان این حوزه واگذار می‌شود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا