با ثبت نام در سایت گردشی تاپ و شرکت در لیگ ما، می‌تونید تورهای داخلی و خارجی برنده بشید. این دوره از لیگ گردشی تاپ در تاریخ 15 تیر به پایان می‌رسه. پس همین الان از منو سایت ثبت نام خود را کامل کنید.

اخبار گردشگری

مرمت اضطراری 4 اثر تاریخی ساوه

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ساوه از مرمت اضطراری 4 اثر تاریخی ساوه خبر داد.

«رضا ایاز» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد:

این آثار شامل تکیه تاریخی روستای سیلیجرد، بقعه اشموئیل پیغمبر، موزه چهار سوق و امامزاده نوح روستای بالقو است که برای مرمت آنها 25 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی اضافه کرد:

تکیه «سیلیجرد» که متعق به دوران قاجار است و امسال با هزینه کرد 500 میلیون ریالی اقدامات مرمتی از جمله اجرای هزاره آجری، قاب بندی و نصب پنجره‌ها، شیب‌بندی و بندکشی آن انجام شد.

ایاز یادآور شد:

بقعه «اشموئیل پیغمبر» واقع در روستای پیغمبریه این شهرستان واقع است که یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای اجرای هزاره سنگی، قاب‌بندی و شیب‌بندی، مرمت و آجر فرش آن هزینه شده است.

وی افزود:

همچنین برای موزه «چهارسوق» این شهرستان به عنوان یکی از بناهای به جا مانده از دوره صفوی که همه ساله اعتباری برای تداوم مرمت و نگهداری آن هزینه می‌شود و امسال نیز 500 میلیون ریال در راستای پاکسازی، بندکشی و تعویض آجرهای فرسوده آن هزینه شد.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ساوه افزود:

همچنین به منظور حفاظت از بنای آرامگاه امامزاده «نوح بن موسی‌بن جعفر» روستای بالقوی این شهرستان که یادگاری از دوران ایلخانی است، عملیات مرمتی شامل شیب بندی، عایق کاری و بندکشی اجرا شده است.

بقعه امامزاده نوح بن موسی جعفر در 10 آذر 1354 با شماره ثبت 1199، ساختمان گنبدی موزه چهار سوق در 16 خرداد 1356 با شماره ثبت 1382، بقعه اشموئیل پیغمبر در تاریخ 14 مهر 1354 با شماره ثبت 1181 و تکیه سیلیجرد در تاریخ 20 اردیبهشت 1386 با شمارهٔ ثبت 19056 به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.

شهرستان ساوه دارای 430 اثر تاریخی شناسایی شده بوده که تاکنون 130 مورد از آنها در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا