اخبار گردشگری

ظرفیت های گردشگری سواحل مکران سالانه میزبان یک میلیون مسافر است

به گفته معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان چابهار، ظرفیت های گردشگری سواحل مکران در طول سال میزبان یک میلیون گردشگر داخلی و خارجی است.

جواد سپاهی امروزه 29 دی‌ماه سال 1401 در حاشیه ورود وزیر میراث فرهنگی و گردشگری به شهرستان چابهار اظهار کرد:

حضور وزیر گردشگری در چابهار برای شرکت در نخستین همایش بین‌المللی گردشگری فرهنگی و ورزشی ساحل‌نشینان، مسئولان استانی و کشوری و نمایندگان مجلس نوید دهنده توسعه و توجه بیشتر در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری است که جا دارد از نگاه مثبت دولت در این منطقه قدردانی شود.

او همچنین اضافه کرد:

ظرفیت‌ها و توانمندی‌های زیادی در سیستان و بلوچستان بویژه در چابهار وجود دارد و آداب و رسوم و فرهنگ غنی مردم، گستردگی و پراکندگی بالای مردم بلوچ در چهار استان از جمله سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، خراسان جنوبی و پنج کشور همسایه پاکستان، هند، افغانستان، عمان و ایران نشانه قدمت بالای این قوم دارد.

حضور وزیر میراث فرهنگی و گردشگری در چابهار
منبع عکس: ایرنا (عکاس: نامشخص)

فرماندار چابهار نیز در خصوص ظرفیت های گردشگری سواحل مکران گفت:

جاذبه‌های زیاد با وجود مردمی بسیار خوب و براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب مردمی نجیب و مهمان‌نواز و همراه با نظام و انقلاب، زیبایی‌های این منطقه را دوچندان کرده است. امیدوارم این رویداد زمینه‌ای برای رشد و توسعه‌ علم و صنعت گردشگری و نیز وحدت مردم در جمهوری اسلامی ایران باشد.

جواد سپاهی در خصوص زیرساخت‌های حوزه گردشگری چنین گفت: این ظرفیت برای اشتغال می تواند نقش آفرینی کند.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان نیز در این باره اظهار کرد:

این استان امروز مقصد گردشگری است و در سبد گردشگری خانوارهای ایرانی قرار گرفته است. به‌دنبال این هستیم که همایش اولین جشنواره وزرای گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس هند را در سیستان و بلوچستان برگزار کنیم.

او همچنین ادامه داد:

رویداد گردشگری ساحل‌نشینان به مدت سه روز با اجرای برنامه‌هایی از جمله برپایی نمایشگاه صنایع دستی، طبخ غذاهای محلی، اجرای رقص و موسیقی محلی، اجرای مسابقات ورزشی آبی و ساحلی و برگزاری ۲ کارگاه آموزشی، آشنایی با دوخت‌های سنتی ایران و مارکتینگ و نیز انعقاد تفاهم‌نامه با انجمن دفاتر گردشگری، مرکز توسعه اقتصادی زنان کشور و خانه خلاق و نوآوری هاتف در منطقه آزاد چابهار برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است که وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز به منظور بازدید از ظرفیت های گردشگری سواحل مکران و شرکت در جشنواره گردشگری قدم به فرودگاه کنارک گذاشت. سید عزت‌الله ضرغامی مورد استقبال فرماندار چابهار، استاندار سیستان و بلوچستان و مدیرعامل منطقه آزاد چابهار قرار گرفت. او در این سفر از ظرفیت‌های گردشگری، ترمنیال‌های مسافربری دریایی بندر، کوه‌های مریخی و اقیانوس آبی بازدید خواهد کرد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا