اخبار گردشگری

تدوین طرح گردشگری بندر چارک در دستور کار است

به گفته سرپرست منطقه آزاد کیش، تدوین طرح گردشگری بندر چارک با هدف توسعه متوازن در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

سعید پورزادی در جلسه‌ای که عصر پنجشنبه در شورای اداری مشترک کیش و چارک برگزار شد، در این باره چنین گفت:

توسعه بندر چارک به عنوان دروازه ورود مسافران به جزیره کیش در اولویت این سازمان بوده و برای آن طرح های مختلفی به ارزش یک هزار و 500 میلیارد ریال تعریف شده است.

پورزادی در ادامه افزود:

با این میزان اعتبار برخی پروژه های طرح جامع این بندر از جمله موج شکن 306 متری شرقی با 359 میلیارد ریال ، لایروبی 120 هزار مترمکعبی حوضچه بندرگاه با 400 میلیارد ریال، احداث ساختمان خروجی گمرک و 600 متر مربع انبار با 200 میلیارد ریال اعتبار اجرا می شود.

سرپرست منطقه آزاد کیش با اشاره به این موضوع که 300 میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های ایمن‌سازی و حریق بندر چارک اختصاص داده می‌شود، افزود:

تمام این پنج طرح طی 12 ماه آینده اجرا و به بهره برداری می رسد. همچنین به منظور تقویت کیفی و کمی خدمات به مسافران برخی زیرساخت های این بندر تا آغاز سفرهای نوروزی تقویت می‌شود.

پورزادی ادامه داد: برای ارتقای بهره‌مندی ساکنان بندر چارک از حضور مسافران در جزیره کیش طرح جامع گردشگری این بندر با محوریت خورچارک سال آینده تدوین می‌شود.

یکی دیگر از برنامه‌های سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش، بازدید از بندر آفتاب بود که پورزادی در این باره افزود:

این بندر در زمینی به مساحت پنجاه هکتار با حوضچه ای به مساحت 16 کیلومتر واقع شده است که مأموریت پشتیبانی جزیره کیش از نظر لجستیکی و توسعه صادرات و واردات کیش بر عهده دارد.

سعید پورزادی همچنین خاطرنشان کرد:

احداث این بندر با مشارکت سازمان و به همت بخش خصوصی و جمعی از سرمایه گذاران کیش احداث شده و ظرفیت قابل توجهی برای پشتیبانی از جزیره است. از مهمترین ویژگی های این بندر می‌توان به استقرار نهادهای گمرک، بنادر و دریابانی اشاره کرد که زمینه تسهیل ارایه خدمات به صادرکنندگان کالا را فراهم کرده است.

پورزادی با اشاره به احداث 20 واحد اقامتی در بندر آفتاب برای خدمات‌رسانی به مسافران افزود: 10 واحد از این برنامه در ایام نوروز 1402 به بهره برداری خواهد رسید.

امام جمعه کیش نیز در خصوص تدوین طرح گردشگری بندر چارک چنین گفت:

برنامه ریزی های خوبی برای تقویت زیر ساخت های بندر چارک انجام شده و انتظار می رود این روند تا حصول نتیجه ادامه داشته باشد.

امام جمعه چارک نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد:

موضوع ساماندهی گمرک و احداث درب خروجی گمرک یک قدم خیر برای مردم چارک است و قطعا بر بهبود کیفیت زندگی مردم ساکن در این منطقه و به ویژه بخش شیبکوه تاثیرگذار خواهد بود.

حجت‌الاسلام جعفر رستاخیر در انتها اضافه کرد:

این منطقه از نظر گردشگری دارای جاذبه ها و ظرفیت های بی نظیری است که از مهمترین آنها می توان به 120 کیلومتر نوار ساحلی و برخورداری از بنادر زیبا اشاره کرد.

پیش‌بینی می‌شود که با تدوین طرح گردشگری بندر چارک و اجرای آن، استقبال از جاذبه‌های این بندر مانند استقبال از جاهای دیدنی کیش رشد چشم‌گیری داشته باشد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا