اخبار گردشگری

مرمت مسجد امام اصفهان با اعتبار 14 میلیارد تومان

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور از مرمت مسجد امام اصفهان با اعتبار 14 میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان و به نقل از روابط عمومی دادگستری اصفهان، ایروان مسعودی اصل، معاون نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور عصر امروز در بازدید از مجموعه تاریخی مسجد و میدان امام، کاخ عالی قاپو، مسجد شیخ لطف الله و سردر قیصریه در جریان مشکلات نگهداری و مرمت این آثار تاریخی قرار گرفت.

یکی از مشکلات اعلام شده در این بازدید مرمت گنبد مسجد امام و فرونشست ستون این مسجد بود که نیازمند اعتبار فوری 14 میلیارد تومانی است.

وی در تماس با علی دارابی، قائم مقام وزارت میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری این قول را گرفت که حداکثر در 10 روز آینده ۷7 میلیارد تومان از این مبلغ تامین شود، همچنین در تماس با محسن نجفی خواه معاون سازمان برنامه و بودجه مقرر شد 7 میلیارد تومان باقی مانده از اعتبار لازم برای مرمت گنبد مسجد امام و همچنین اعتبار لازم برای مرمت گنبد مسجد شیخ لطف الله با ارائه گزارش وضعیت توسط وزارت میراث فرهنگی، از طریق سازمان برنامه و بودجه تامین و تخصیص یابد.

کاخ عالی قاپو مجموعه دیگری بود که معاون سازمان بازرسی کل کشور از آن بازدید کرد.

واگذاری حیاط پیشاهنگی کاخ عالی قاپو به بخش خصوصی به بهانه احیا و بهره‌برداری مشکل این کاخ بود که مسعودی این موضوع را از  شهاب طلایی مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی پیگیر شد که وی توضیحاتی را ارائه کرد.

 همچنین معاون سازمان بازرسی کل کشور از سردر قیصریه که بخشی از آن احیا و بازسازی شده بازدید کرد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا