اخبار گردشگری

بازدید 9 میلیون و 600 هزار گردشگر از اصفهان

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی اصفهان از بازدید 9 میلیون و 600 هزار گردشگر از اصفهان خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط‌ عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اصفهان، حمیدرضا محققیانروز یکشنبه

افزود:

امسال با توجه به تقارن مبارک بهار قرآن‌ و طبیعت، فعالیت‌های ستاد اجرایی خدمات سفر استان بیش از یک ماه از تاریخ 24 اسفند تا پایان 24 فروردین و تا پایان تعطیلات عید سعید فطر به طول انجامید.

وی افزود:

آمار کمیته آمار دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان حاکیست در این مدت تعداد 9 میلیون و 661 هزار و 242 نفر گردشگر از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، تفریحی و طبیعی استان اصفهان بازدید بعمل آورده‌اند.

محققیان افزود:

آمارها حاکیست در یک ماه فعالیت ستاد سفر استان،2 میلیون و 741 هزار و 256 نفر گردشگر نوروزی حداقل به مدت یک شب در اقامتگاه های رسمی، مدارس آموزش و پرورش و کمپ‌های شهرداری بویژه کمپ موقت شهرداری اصفهان اقامت کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، استان اصفهان با بیش از 22 هزار اثر تاریخی(یک هزار و 940 اثر ملی و 15 اثر ثبت جهانی) و افزون بر 600 خانه تاریخی و جاذبه‌های مختلف طبیعی، فرهنگی، مذهبی و تفریحی در کانون توجه گردشگران قرار دارد.

اصفهان یکی از بزرگترین مراکز تولید انواع مختلف صنایع دستی ایران به شمار می‌رود و از 299 رشته صنایع دستی مربوط به ایران 200 رشته مربوط به این استان است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا