اخبار گردشگری

برگزاری هفدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و سوغات در همدان

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان، از برگزاری هفدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و سوغات در همدان خبر داد.

محمدرضا خلجی، ظهر امروز (14 تیرماه 1402) در این خصوص بیان کرد:

هفدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و سوغات در همدان برگزار می‌شود. این نمایشگاه 14 تا 18 تیرماه 1402 در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی همدان دایر می‌شود و ساعت بازدید 16 تا 21:30 خواهد بود.

او در ادامه با اشاره به این موضوع که تعداد کل غرفه‌های نمایشگاه 246 غرفه است، افزود:

تعداد 130 غرفه از 29 استان‌های کشور، 9 غرفه شهرها و روستاهای جهانی و ملی، 96 غرفه از کلیه شهرستان‌های استان و تعداد 4 غرفه از خانه‌ها، تشکل‌ها و بخش خصوصی صنایع دستی و 4 غرفه دستگاه‌ای دولتی در نمایشگاه حضور دارند.

محمدرضا خلجی با اشاره به اینکه 20 غرفه سوغات بومی و غرفه‌های آزاد در نمایشگاه شرکت کرده‌اند، خاطرنشان کرد:

تعداد کل رشته‌های نمایشگاه 34 رشته است و 12 رشته تولید زنده است.

او در ادامه گفت:

از جمله مزیت‌های هفدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و سوغات استان همدان می‌توان به حضور پر رنگ شهر و روستاهای جهانی و ملی و همچنین تنوع رشته‌های مختلف صنایع دستی کشور عزیزمان و برگزاری جشنواره اقوام در حاشیه این نمایشگاه اشاره کرد.

خلجی در ادامه سخنان خود درباره هفدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و سوغات، یادآور شد:

انتخاب سه غرفه برتر نمایشگاه و اهدای لوح غرفه‌های برتر، ساخت تیزر تبلیغاتی نمایشگاه و اشتراک‌گذاری گسترده در فضای مجازی، دعوت از کلیه مدیران ادارات دولتی و همکاران برای بازدید از نمایشگاه برای این دوره از جشنواره در نظر گرفته شده است.

او در پایان عنوان کرد:

غرفه‌های استان همدان شامل 96 غرفه از همدان، 61 غرفه و 35 غرفه هم از شهرستان‌های ملایر، تویسرکان، بهار و لالجین، نهاوند، اسدآباد، کبودرآهنگ، رزن و درگزین حضور دارند.

اگر قصد سفر به همدان را دارید، بازه زمانی 14 تا 18 تیرماه می‌تواند بهترین زمان سفر برای شما باشد. در این بازه زمانی، می‌توانید در کنار بازدید از جاذبه های گردشگری همدان از هفدهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و سوغات نیز دیدن کنید.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا