با ثبت نام در سایت گردشی تاپ و شرکت در لیگ ما، می‌تونید تورهای داخلی و خارجی برنده بشید. این دوره از لیگ گردشی تاپ در تاریخ 15 تیر به پایان می‌رسه. پس همین الان از منو سایت ثبت نام خود را کامل کنید.

اخبار گردشگری

شانزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران از 18 بهمن برگزار خواهد شد

شانزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران از تاریخ 18 الی 21 بهمن‌ماه سال 1401 در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

این نمایشگاه با هدف تجمیع ظرفیت‌های صنعت گردشگری با حضور فعالان بخش خصوصی برگزار خواهد شد.

حسین رضایی (یکی از فعالان حوزه گردشگری) درباره شانزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران اظهار کرد:

نمایشگاه‌ها عموما به عنوان یک راهکار موثر در بازاریابی و مواجهه عرضه‌کنندگان، متقاضیان و مصرف‌کنندگان شناخته شده و نقش موثری برای ارائه خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها ایفا می‌کنند.

او همچنین افزود:

سال گذشته همزمان با پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ابعاد مختلف گردشگری مذهبی بررسی و گفته شد که بهتر است ادارات کل حوزه‌های گردشگری مذهبی به همراه آستان قدس رضوی، آستان مقدس حضرت معصومه (س) و آستان مقدس شاهچراغ و سایر حوزه‌های امام‌زادگان برای اینکه فضای گردشگری مذهبی مورد واکاوی مخاطبین قرار گیرد به ارائه عملکرد و خدمات خود در این نمایشگاه بپردازند. امید است امسال نیز به این موضوع توجه شود.

حسین رضایی در ادامه خاطرنشان کرد:

در ایام ماه‌های مبارک رجب، شعبان و رمضان قرار داریم و جشن‌های رجب و شعبان بخشی از نیازهای فرهنگی است که مخاطبین را به سمت حوزه‌های زائرپذیر هدایت می‌کند. همچنین پیش‌بینی می‌شود تا نوروز آینده 3 موج سفر برای علاقمندان به گردشگری مذهبی ایجاد شود که باید بخشی از خدماتی که در نوروز ارائه خواهد شد، در این نمایشگاه اطلاع‌رسانی شود.

اظهارات حسین رضایی درباره شانزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران
منبع عکس: بورس نیوز (عکاس: نامشخص)

وی همچنین گفت:

بازشناسی صنعت گردشگری انحصارا به ارائه خدمات و تحلیل عملکرد ادارات کل میراث فرهنگی و گردشگری ختم نمی‌شود، بلکه تمام عوامل موثر در صنعت گردشگری از جمله ناوگان‌های سفرهای زمینی، هوایی، دریایی تا خدمات جاده‌ای در مسیر، بررسی امکانات میان راهی به ویژه بهداشت مراکز خدماتی و رفاهی باید مورد ارزیابی قرار گیرند. با توجه به اینکه بخشی از وظایف به عهده سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای است نباید این نهاد از نگاه نظارتی گردشگری دور بماند.

رضایی درباره شانزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران ادامه داد:

توجه به هزینه‌های سفر به خصوص خدمات میان‌راهی، میزان آمادگی شهرها برای پذیرش مسافر، آمادگی پلیس‌راه و رفع خطر از نقاط پر حادثه، نظارت بر فروش بلیت و توزیع بلیت روزانه، تاکسی‌های مسافربر و نحوه ارائه خدمات فرهنگی می‌تواند مسافرت زائرین، مسافرین و گردشگران داخلی و خارجی را اطمینان‌بخش کند.

این فعال حوزه گردشگری یادآور شد:

همچنین انتظار می‌رود عوامل موثر در حوزه خدمات سفر چه مستقیم و چه غیر مستقیم به ارائه عملکرد در این نمایشگاه ملزم شوند تا اصحاب رسانه و مردم میزان تاثیرگذاری خدمات آن‌ها را در سفرهای نوروزی مورد ارزیابی قرار دهند.

او در پایان گفت:

همچنین اطلاع‌رسانی به موقع در فضای رسانه‌ای و تبلیغی کشور علاوه بر ارائه دستاوردهای نوین، چشم‌اندازی از خدمات شرکت‌های موفق در حوزه گردشگری و تور گردانی، تور لیدرهای موفق، رسانه‌های حوزه گردشگری، حوزه‌های آموزشی در این صنعت، خدمات الکترونیک و فناوری اطلاعات در حوزه گردشگری، انجمن‌ها، جمعیت‌ها وسازمان‌های مردم نهاد، شاخه‌های نوین گردشگری، بوم‌گردی و مراکز اقامتی روستایی، شرکت‌های چاپ و نشر نقشه‌های گردشگری، واحدهای گردشگری شهرداری‌ها، بانکداری الکترونیکی، گردشگری بازار و صنایع‌دستی و همچنین گردشگری بین‌المللی را از طریق ارائه خدمات توریستی آسان به همراه خواهد داشت.

لازم به ذکر است که شانزدهمین نمایشگاه گردشگری تهران می‌تواند فرصت بزرگی برای احیای این صنعت باشد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا