اخبار گردشگری

واگذاری 3 اثر تاریخی شهر خلیل آباد به بخش خصوصی

رییس میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خلیل آباد از واگذاری 3 اثر تاریخی شهر خلیل آباد به بخش خصوصی خبر داد.

محمد نظام آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد:

سه اثر تاریخی حمام بهشتی در شهر خلیل آباد منزل وکیلی در روستای هفتخانه، حوض چهل پایه در بخش ششطراز و شهر کندر آماده واگذاری به بخش خصوصی جهت طرح‌های گردشگری است که مکاتبات لازم جهت واگذاری آنها به بخش خصوصی برابر با درخواست متقاضیان صورت گرفته و در حال پیگیری است.

رئیس میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خلیل آباد بیان کرد:

با حمایت و همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر کندر طرح مطالعاتی حوض چهل پایه کندر توسط مشاور انجام و سردرب آب انبار کنار این اثر تاریخی که کاملاً از بین رفته بود و مسیر راه پله منتهی به آن بازسازی و احیا شده است.

وی به سایر فرصت‌های سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستان از جمله ایجاد بازارچه‌های فروش صنایع دستی و سوغات، سرمایه گذاری در حوزه بهره برداری از آبگرم خلیل آباد با توجه به مسیر جاذبه آن فرصت خوبی برای سرمایه گذاری است اشاره کرد و گفت:

میراث فرهنگی آمادگی خود را جهت حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در این حوزه‌ها دارد.

نظام آبادی به ساخت پایگاه میراث فرهنگی شهرستان خلیل آباد اشاره کرد و افزود:

به طور جدی پیگیر تکمیل پایگاه اطلاع رسانی شهرستان جهت ارائه خدمات به گردشگران و مسافرین در ابتدای ورودی شهرستان داخل پارک بنفشه هستیم.

رئیس میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خلیل آباد به برگزاری دوره‌های آموزشی صنایع دستی در سطح روستاها و شهرها اشاره کرد.

وی آموزش بیش از 500 نفر از متقاضیان رشته صنایع دستی، ایجاد 4 اقامتگاه بوم گردی، صدور موافقت اصولی و پروانه بهره برداری برای این واحدهای گردشگری و اقامتی، حضور در نمایشگاه بین المللی رویدادهای گردشگری در تهران را از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته عنوان کرد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا