با ثبت نام در سایت گردشی تاپ و شرکت در لیگ ما، می‌تونید تورهای داخلی و خارجی برنده بشید. این دوره از لیگ گردشی تاپ در تاریخ 15 تیر به پایان می‌رسه. پس همین الان از منو سایت ثبت نام خود را کامل کنید.

اخبار گردشگری

ثبت جهانی قلعه فلک الافلاک در دستور کار قرار دارد

به گفته استاندار لرستان، ثبت جهانی قلعه فلک الافلاک خرم آباد به عنوان یک میراث ملی، یک ضرورت است و به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

فرهاد زیویار در این خصوص افزود:

مردم لرستان قلعه فلک الافلاک خرم آباد را به عنوان یک میراث ملی می‌دانند؛ بنابراین ثبت جهانی آن باید به‌صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

او ادامه داد:

طی سلسله نشست‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بررسی موضوع ثبت جهانی قلعه فلک الافلاک بارها برگزار شده و در این راستا توافقات خوبی با وزارت دفاع همچنین سپاه پاسداران صورت گرفته و به امضا رسیده است.

زیویار در ادامه سخنان خود درباره ثبت جهانی قلعه فلک الافلاک خاطرنشان کرد:

با تعهدات فی مابین، اگر دولت اعتبارات مصوب را پرداخت کند در نیمه دوم سال آینده آزادسازی و در اختیار قرار دادن قلعه فلک الافلاک به میراث فرهنگی نهایی می‌شود که سپاه پاسداران و وزارت دفاع هم در این راستا پافشاری دارند.

استاندار لرستان یادآور شد:

آزادسازی کامل قلعه تاریخی فلک الافلاک و مجموعه باغ گلستان از موضوعات مهمی است که یکی از مطالبه های مردم استان می‌باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در انتها افزود:

50 میلیارد تومان اعتبار سفر پارسال رییس جمهور به استان برای تملک عرصه‌های تاریخی اختصاص یافت که تاکنون 35 میلیارد و 400 میلیون تومان از این مبلغ جهت آزادسازی حریم قلعه فلک‌الافلاک خرم آباد هزینه شده است.

لازم به ذکر است که این قلعه یکی از مطرح‌ترین جاهای دیدنی لرستان است و ثبت جهانی قلعه فلک الافلاک می‌تواند گردشگران خارجی زیادی را جذب استان کند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا