اخبار گردشگری

بازدید گردشگران خارجی از مزارع زعفران تربت حیدریه

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تربت‌حیدریه از بازدید گردشگران خارجی از مزارع زعفران تربت حیدریه خبر داد.

علی محمدی در گفت و گو با ایسنا از آغاز تورهای گردشگری زعفران به مقصد این شهرستان هم‌زمان با شروع فصل برداشت زعفران خبر داد و افزود:

نخستین تور گردشگران خارجی از کشورهای اسپانیا و لهستان از مزارع زعفران منطقه تربت‌حیدریه بازدید کردند.

وی ادامه داد:

هم‌زمان با آغاز برداشت زعفران در منطقه تربت‌حیدریه و زاوه که از اواخر مهرماه آغاز و تا اوایل آذرماه ادامه دارد، تورهای گردشگری داخلی و خارجی در قالب تورهای گردشگری تفریحی، علمی پژوهشی یا تجاری از مزارع زعفران بازدید می‌کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تربت‌حیدریه گفت:

این گردشگران علاوه بر بازدید از مزارع زعفران و مراحل جمع‌آوری و فرآوری گل‌ها، از موزه زعفران، بزرگ‌ترین بازار گل کشور، پژوهشکده زعفران، مراحل فرآوری زعفران، شرکت‌های زعفرانی، با دمنوش‌ها و غذاهای زعفرانی پذیرایی می‌شوند.

وی ادامه داد:

بازدید از سایر جاذبه‌های تاریخی و گردشگری، کارگاه‌های صنایع‌دستی و اقامتگاه‌های بوم‌گردی، برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها نیز در برنامه تورهای گردشگری گنجانده شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تربت‌حیدریه تصریح کرد:

با توجه به حجم بالای تولید و کشت زعفران در منطقه تربت‌حیدریه و زاوه، برگزاری تورهای گردشگری کشاورزی و زعفران می‌تواند کمک شایان توجهی به جذب و ماندگاری گردشگر در منطقه کرد.

از مجموع 91 هزار هکتار اراضی زیرکشت زعفران خراسان رضوی، هشت هزار و 800 هکتار آن به اراضی شهرستان تربت‌حیدریه اختصاص دارد. یکی از شاخص‌ترین محصولات این شهرستان که در ایران و جهان رتبه نخست را به خود اختصاص داده‌ زعفران است که میانگین تولید آن چهار کیلوگرم در هکتار و با تولید سالانه 35 تن است.

مرکز شهرستان 225 هزار نفری تربت‌حیدریه در 150 کیلومتری جنوب مشهد مقدس قرار دارد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا