با ثبت نام در سایت گردشی تاپ و شرکت در لیگ ما، می‌تونید تورهای داخلی و خارجی برنده بشید. این دوره از لیگ گردشی تاپ در تاریخ 15 تیر به پایان می‌رسه. پس همین الان از منو سایت ثبت نام خود را کامل کنید.

اخبار گردشگری

رونمایی از 5 اثر شاخص در نمایشگاه پارس شیراز

معاون هماهنگی امور گردشگری و زیارت استانداری فارس از رونمایی از 5 اثر شاخص در نمایشگاه پارس شیراز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد فرخ‌زاده شامگاه جمعه در حاشیه بازدید از نمایشگاه گردشگری پارس اظهار کرد:

این نمایشگاه در بخش‌های مختلف و بسیار متفاوت با سال‌های گذشته شروع به فعالیت کرده است.

معاون گردشگری استانداری فارس افزود:

این نمایشگاه هم حوزه ملی و هم حوزه بین‌المللی را در خود جای داده است و امسال میزبان کشورهای مختلفی هستیم که بسیار متفاوت و پررونق در این نمایشگاه ظاهر شده‌اند.

وی ادامه داد:

به جز کسانی که در نمایشگاه حضور پیدا کردند ما مذاکرات مختلفی با کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و کشورهای مختلف داشتیم.

فرخ زاده با اشاره به 80 نوع رشته صنایع دستی در فارس گفت:

نمایشگاه امسال فضای مناسبی برای نمایش آثار هنرمندان فاخر فارس برای عموم مردم و گردشگران فراهم کرده است.

جانشین استاندار در شورای توسعه گردشگری فارس همچنین افزود:

مجموعه‌ای از آژانس‌ها و دفاتر خدمات مسافری نیز تورها و ظرفیت های خود را در نمایشگاه معرفی می‌کنند و با سهم خودشان تلاش خواهند کرد سرمایه‌گذاری در عرصه‌های گردشگری را پوشش دهند.

وی گفت:

در موضوع اقوام و عشایر امسال یک کار منحصر به فرد انجام شده و میهمانانی از 30 استان کشور تلاش کردند در کنار یکدیگر یک نمایش متفاوت از همدلی و اتحاد اقوام ایرانی را عرضه کنند.

معاون استاندار فارس ادامه داد:

از موضوعات شاخص این نمایشگاه می‌توان به نشست‌های علمی ادبی و پژوهشی در حاشیه نمایشگاه اشاره کرد که افزون بر معرفی ظرفیت‌های بی‌نظیر علمی و ادبی فارس از علمای علم مربوط به گردشگری از دانشگاه‌های مختلف دعوت شده و از این ظرفیت بهره‌گیری شده است.

فرخ زاده در ادامه با تأکید بر اهمیت بعد رسانه‌ای نمایشگاه اظهار کرد:

یکی از موضوعات مهم این نمایشگاه بحث رسانه‌ای بود که اصحاب رسانه از چند ماه قبل برای برگزاری هر چه بهتر این نمایشگاه تلاش کردند.

وی در ادامه گفت:

با چند تیم رسانه خارجی نیز رایزنی کردیم که در نمایشگاه امسال مستندسازی انجام دهند از جمله کشورهای کویت، سریلانکا و آلمان که امیدواریم با انتشار اخبار از استان فارس زمینه‌ساز رونق اقتصادی در حوزه گردشگری شوند.

معاون هماهنگی امور گردشگری و زیارت فارس در خصوص مباحث سرمایه‌گذاری نیز گفت عرضه بسته‌های بی‌نام و رفع موانع یکی از موضوعات مهمی است که در این نمایشگاه به آن توجه ویژه داشته‌ایم.

فرخ زاده درخصوص بخش بین الملل نمایشگاه گفت،:

سه دسته در این بخش حضور دارند یک دسته‌ای که خود غرفه دارند و دسته ای برای بازدید حضور پیدا کردند و سفیران کشورهای مختلف که به شیراز سفر کردند، از جمله وزیر گردشگری پاکستان، سفیر سریلانکا و گروه‌هایی از کشورها و مجموعه‌های مختلفی در این نمایشگاه حضور دارند که این نشان از زحمات و ارتباط خوب و مناسب فارس با خارج از کشور برای توسعه و پیشرفت و رونق اقتصادی استان بخصوص شیراز است.

وی ادامه داد:

در این نمایشگاه پنج رونمایی انجام شد که رونمایی از میز ملی گردشگری ادبی و گردشگری خوراک تاریخی، گردشگری خوراک اقوام ایرانی از متفاوت‌ترین آنها در نمایشگاه این دوره بوده است.

او در پایان گفت:

اتحاد و انسجام در این نمایشگاه از شروع این نمایشگاه به چشم می‌خورد چون ماه‌ها قبل تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری این نمایشگاه صورت گرفته بود تا با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری فارس در جایگاه واقعی خودش در قله قرار بگیرد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا